Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Vánoční prohlídky hradu Šternberk
hradsternberkcz_147
Historické a vojenské akce

Vánoční prohlídky hradu Šternberk

Na rozdíl od většiny památek zůstává hrad Šternberk otevřen i v období adventu. Tuto tradici hrad neopustí ani v letošním roce.

Na poslední listopadovou a prosincové soboty připravujeme prohlídky vánočně vyzdobeného hradu. V rámci prohlídek hradu se dozvíte zajímavé informace o vánočních tradicích, jak se slavili vánoce v minulosti a mnoho dalších zajímavostí.

Hrad Šternberk bude otevřen v soboty 29. 11. 2014 (10 – 15 hodin), 6. 12. 2014 (10 – 16 hodin), 13. 12. a 20. 12. 2014 (10 – 15 hodin). Historické interiéry hradu doplní slavnostní vánoční výzdoba a nechá vás nahlédnout do minulosti vánočních tradic šlechty i jejich poddaných.

Vstupné na prohlídky činí 100 Kč pro dospělé osoby, děti, senioři a studenti zaplatí 70 Kč a rodinné vstupné činí 270 Kč.

 

Provozovatel

Státní hrad Šternberk

Horní nám. 6
785 01 Šternberk
Tel.:
+420 585 012 935
Email:
gottwaldova.helen...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hrad-sternber...
GPS:
49,733173 17,301818
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Šternberk
Tipy na výlet:
Šternberk a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Rodinné vstupné: 270 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Hanácké masopust Příkazy – ostatke na Hané

Tradiční vesnický masopustní průvod s předáním ostatkového práva.
Příkazy, Olomoucký kraj

Ostatkê na Hané

Masopustní veselí s předáním ostatkového práva.
Příkazy, Olomoucký kraj

Hanácké velikonoce

Tradiční velikonoční obyčeje a zvyky na Hané.
Příkazy, Olomoucký kraj

Národní muzeum v přírodě vás zve...

Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice a Valašské muzeum v přírodě představí prostřednictvím tradiční lidové kultury svůj jedinečný region.
Příkazy, Olomoucký kraj

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.
Šternberk, Olomoucký kraj

Nadzemní zimoviště netopýrů na hradě Šternberk

Hrad Šternberk nedaleko Olomouce s cennými uměleckými sbírkami rodu Lichtenštejnů láká návštěvníky nevšední atmosférou. Stejně tak přitahuje i netopýry.
Šternberk, Olomoucký kraj

Cyklostezka Hvězdná

Cyklostezka z Olomouce do Šternberka má délku 14 km a je značena číslem 6104. Cyklostezka je rovinatá a je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro cyklisty i bruslaře.
Šternberk, Olomoucký kraj

Chrám Zvěstování Panny Marie ve Šternberku

Výraznou dominantou Šternberka a okolí je Chrám Zvěstování Panny Marie s 60 metrů vysokými věžemi, dílo významného představitele francouzsky orientovaného rokokového klasicismu architekta Františka Antonína Grimma. Kostel je součástí komplexu bývalého augustiniánského kláštera z 1. pol. 18. století.
Šternberk, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Expedice PC

Restaurace Expedice PC se nachází v bezprostřední blízkosti centra města Šternberk. K dispozici je rozsáhlý historický zrekonstruovaný vnitřní prostor s otevřenou kuchyní. K letnímu posezení slouží venkovní zahrádka.
Šternberk, Olomoucký kraj

Chuť Irska v centru Šternberka – Irish Pub 5 Lišek

Dopřejte si jedinečný chuťový zážitek ve stylové irské hospůdce 5 Lišek ve Šternberku.
Šternberk, Olomoucký kraj

Restaurace Šnyt Primka Šternberk

Přijďte si pochutnat na skvělé italské pizze, salátech nebo dalších specialitách mezinárodní kuchyně, mezi které patří např. vynikající steaky, speciality k pivu a další výborná jídla.
Šternberk, Olomoucký kraj

Autocamp Šternberk

V obci Dolní Žleb na Olomoucku najdete autokemp. Ubytovací kapacita je složena z lůžek v chatkách a volné plochy pro karavany a stany. Součástí autokempu je i kiosek sloužící k malému občerstvení.
Šternberk, Olomoucký kraj