Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Vánoční koncert Kašpárka v rohlíku v Lucerně
Kašpárek v Lucerně 1
Akce pro děti

Vánoční koncert Kašpárka v rohlíku v Lucerně

Premiéra nového klipu, songy vytažené z mrazáku, dražba první inbusové KYTTÅRY, ale hlavně pořádný předvánoční bejbypank!
Skupina Kašpárek v rohlíku, která už dvanáct let hraje pro malé i velké bejbypankáče, si pro svůj letošní největší koncert v kultovní Lucerně připravila řadu překvapení. “Rozhodli jsme se vytáhnout z mrazáku staré songy. Které konkrétně rozmrazíme, právě rozhodují naši facebookoví fanoušci,” vysvětluje Ondřej Bauer. Ten je známý nejen jako energický zpěvák Kašpárka v rohlíku, ale také jako herec mimo jiné z divadel Vosto5 či Minor.

Samozřejmě zazní i naše největší hity. A před Vánocemi nemůže chybět Dopis Ježíškovi,” dodává Bauer, který coby kapelník nadupaný playlist připravuje. Prostor v něm dostanou také dva speciální hosté spjatí s historií kapely. Dorazí frontman známé ska úderky Sto zvířat Jan Kalina a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, který aktuálně působí například v hudebních skupinách pro děti BomBarďák či Pískomil se vrací.

Během koncertu odstartuje také dražba unikátní kytary. “Jmenuje se KYTTÅRÅ, protože je vytvořená ze stovek typických stříbrných inbusů. S těmi lidé pořád montují, my jsme naopak poprvé v historii postavili něco z nich,” upozorňuje sám Kašpárek v rohlíku s tím, že výběr materiálu nebyl vůbec nahodilý. Malý šestihranný klíč totiž dostávaly děti v srpnu jako součást návodu k bejbypankovému festivalu Kefír, aby si mohly ideálně poskládat a utáhnout zážitky. Kdo potom inbus odevzdal k recyklaci, pomohl dobré věci. Výtěžek z dražby kytary vytvořené výtvarníkem Janem Tomšů totiž poputuje na nákup nábytku do domova seniorů poblíž Svatého Mikuláše u Kutné Hory, kde se Kefír každoročně koná. “Tím bude inbusový kruh nádherně uzavřen,” těší se Kašpárek.

V Lucerně také veřejnost poprvé uvidí nový klip. K songu Nemohu na nohu z posledního Kašpárkova CD s názvem 5 jej připravila animační škola při kinu Aero. “Píseň nám byla sympatická zejména nezdolným optimismem vypravěče a chytlavým refrénem,” shodují se Jan Kroutil a Jan Kolegar, kteří coby lektoři Aeroškoly vedli skupinu sedmi přibližně dvanáctiletých animátorů. Ti mohli využít svůj osobitý výtvarný styl, píseň totiž zpracovávali po jednotlivých epizodách, v nichž si vypravěč různými tragikomickými způsoby zraní nohu.

Již tradičně vznikne pod pódiem dětský kotel, tedy divácká zóna vytvořená pouze pro bejbypankáče. Přibližně dvouhodinový koncert, který rozpůlí přestávka, začne v sobotu 7. prosince v 11 hodin. Lucerna bude pro plynulejší odbavení návštěvníků otevřena už o hodinu dříve.

RunCzech Birell Běh na 10 km Praha 2023

Zažijte jedinečnou atmosféru noční Prahy a zaběhněte si jeden ze závodů v rámci Birell Grand Prix Praha 2023.
Praha 1, Praha

Robert Cray

Robert Cray, ikona americké bluesové hudby a pětinásobný držitel Grammy, představí 29. května v Lucerna Music Baru nové album.
Praha 1, Praha

Knihovečer s Veronikou Opatřilovou

Srdečně zveme všechny knihomoly a knihomolky, milovníky beletrie a neobvyklých příběhů na autorské čtení a setkání s Veronikou Opatřilovou.
Praha 1, Praha

Výstava originálních plakátů v pražských kinech

V Biu Oko a kině Aero od února můžete vidět autorské plakáty k filmům Československé nové vlny a v kině Světozor díla Jaroslava Sůry.
Praha 1, Praha

Návštěva protiatomového krytu v hotelu Jalta – komentovaná prohlídka

Projdeme jednotlivé místnosti krytu a zjistíme, jak to zde ve skutečnosti fungovalo.
Praha 1, Praha

Film a architektura 2023

Mezinárodní filmový festival o architektuře a urbanismu. Posláním festivalu je přiblížit nejdůležitější témata současné architektury, designu a urbanismu širokému publiku skrze filmové médium.
Praha 1, Praha

SDGs: Innovations for a Sustainable Future

Udržitelnost jako klíčová výzva pro lidstvo a jedinečná digitální grafika na obrazovkách mobilů a tabletů – to jsou klíčové elementy nové výstavy Českých center „SDGs: Innovations For a Sustainable Future“. Projekt vznikl ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR.
Praha, Praha

Bedřich Smetana – výstava

Nahlédnete do tajemství vzniku děl Bedřicha Smetany, seznámíte se s mnoha netušenými podmínkami, které jsou důležité pro vznik hudebního opusu, a poznáte, jak vysokou cenu musel skladatel zaplatit za svůj úspěch.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Svatý Václav Davida Černého – obrácený kůň v Lucerně

Zcepenělý kůň, na jehož břiše sedí sv. Václav, patron naší země, to je dominanta prostoru v pasáži Lucerna. Dílo Davida Černého z pěnového polystyrénu visí od roku 2000 před legendárním kinem.
Praha 1, Praha

Filosofická kavárna café-philo

Otevřené filosofické diskuse pro všechny o všem, bez přihlášení, bez vstupného. Výměna názorů a argumentů, filosofické prohloubení vlastních myšlenek v rozhovoru.
Praha 1, Praha

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.
Praha 1, Praha

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.
Praha 1, Praha

Kurzy Tai chi

Tai chi se lidé věnují ve věku 20, 30 nebo třeba 60 let, jde vždy přizpůsobit.
Praha 1, Praha

Zen Asian Wellness – Thajská másáž

Dokázat protáhnout všechny části našeho těla a dosáhnout tak fyzického uvolnění energie. Toto umění bylo v historii provozováno pouze mistry v thajských chrámech.
Praha 1, Praha

Palác Rokoko s pasáží na Václavském náměstí

Palác Rokoko byl stavebně součástí komplexu tří multifunkčních domů, tvořících nároží Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Uvnitř paláce se nachází pasáž s obchody a divadlem Rokoko, která spojuje Václavské náměstí s pasáží Lucerna.
Praha 1, Praha

Prohlídky Prahy

Nabízíme prohlídky po Praze pro děti a dospělé. Poutavou formou si povíme o místech, která často míjíme bez povšimnutí. Organizujeme procházky pro školy, pracovní kolektivy a malé skupinky (např. rodiny).
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Lucerna

V prvním patře pasáže Lucerna se nachází stejnojmenná kavárna. Je architektonickým skvostem, kde hosté mohou příjemně strávit čas, například při čekání na filmovou projekci, při pracovní schůzce nebo si jen vychutnat skvělou kávu, sklenku dobrého vína či ochutnat z nabídky tradičních zákusků.
Praha, Praha

Hotel Almanac X Prague – bývalý Alcron

Ponořte se do víru velkoměsta ve stověžaté Praze a vychutnejte si pobyt v pětihvězdičkovém lifestylovém hotelu Almanac X Prague, původním hotelu Alcron. Možnost stravování se nabízí v michelinské restauraci Alcron a v baru Alcron si můžete vychutnat autentické míchané koktejly.
Praha 1, Praha

Vyhlášené sobotní brunche v restauraci La Rotonde

Máte volný víkend před sebou a předpověď počasí není zrovna příznivá? Navštivte spolu se svými dětmi sobotní brunch v Hotelu Alcron v Praze, kde na vás budou čekat lahodné pokrmy, příjemná obsluha a živá jazzové hudba.
Praha 1, Praha

Restaurant Alcron v Praze – nejlepší v republice

Svou labužnickou kuchyní, nádherným prostředím a zdvořilou obsluhou je restaurace Alcron příslibem skutečně nezapomenutelného večera.
Praha 1, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha