Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Vánoční hudební prohlídky zámku Radim
Vánocní prohlídky zámku Radim
Hudební a divadelní akce

Vánoční hudební prohlídky zámku Radim

Speciální vánoční prohlídky, při kterých vyslechnete v různých komnatách zámku krásné renesanční skladby v podání hraběnky Leopoldýny.
Vánočně laděné prohlídky zámku Radim nabídnou návštěvníkům hudební kousky a koledy různých autorů interpretované na dobové renesanční nástroje, i výstavku několika betlémů.

Prohlídky se konají již od 25. prosince 2019 do 1. ledna 2020 (včetně), vždy od 11, 13 a 15 hodin.

Dobře se oblékněte, ne všude se na zámku Radim topí. 

Zámecká kavárna pak nabízí svařené víno, čaje, a další teplé a studené nápoje a dobroty. 
 

Provozovatel

Zámek Radim

Radim 1
281 03 Radim
Tel.:
+420 608 413 228
Email:
info@zamek-radim.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamek-radim.cz
GPS:
50,071665 15,009424
 
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 90 Kč

Rodinné vstupné: 250 Kč

Poznámka:Snížené vstupné: senioři, ZTP, studenti do 26 let, děti ve věku 10–18 let

 

Časová náročnost

1,3 hodiny

 
 

Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky zámku Radim probíhají vždy o víkendech a svátcích v 11:00, 13:00 a 15:00 hod . Nenechte si je ujít. Otevřena ji i zámecká kavárna s nejméně jedním teplým jídlem denně, ovocnými limonádami a postřižinským pivem.
Radim, Středočeský kraj

Advent na zámku Radim

Kostýmované prohlídky, při kterých zastihnete dobové obyvatele zámku při přípravě Vánoc, např. výrobě perníčků a ozdob a zpěvu koled. Prohlídky začínají od 11, 13 a 15 a v sobotu večerní od 18 a 20 hod. a rezervace není nutná.
Radim, Středočeský kraj

Musica Rustica

Adventní písně a české i zahraniční koledy v jedinečném podání známého souboru Musica Rustica.
Radim, Středočeský kraj

Vánoční výstava stovek modelů mašinek v Pečkách

Modeláři z Peček zvou všechny milovníky modelů vlaků, kolejišť a mašinek na vánoční výstavu. Železniční modely budou v provozu, přijďte se podívat!
Pečky, Středočeský kraj

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.
Radim, Středočeský kraj

Žárové pohřebiště Pičhora

Pičhora je evropsky významná archeologická lokalita ze starší doby římské. V roce 1896 zde dělníci při těžbě štěrku a písku objevili žárové pohřebiště. Výzkum poté prováděl Jan Waněk pod dohledem Josefa Ladislava Píče. Do roku 1906 bylo prozkoumáno 160 žárových hrobů, zhruba polovina popelnicových.
Dobřichov, Středočeský kraj

Mini rozhledna Pičhora u Dobřichova

Pičhora je evropsky významná archeologická lokalita ze starší doby římské. V blízkosti rozhledny najdete žárové pohřebiště.
Dobřichov, Středočeský kraj

Naučná stezka Dobřichov

V obci Dobřichov (v okresu Kolín), je nově vybudovaná naučná stezka, která návštěvníky seznámí s historií a přírodními památkami obce. Milovníci historie ocení zajímavá fakta o životě Markomanů, oživené sochami a modelem markomanského obydlí.
Dobřichov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány č.p. 9 – kouzelné ubytování v Kouřimi

Na náměstí v Kouřimi stojí jeden z historicky nejcennějších domů ve městě, s popisným čísle 9. Dnes zde naleznete pohodlné apartmány, kde se budete cítit jako doma.
Kouřim, Středočeský kraj

Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí

Na Kolínsku, v úrodném Polabí, naleznete starobylé místo, kde se pěstuje ovoce a zelenina v souladu s přírodou. Rodina Žertů zde hospodaří již od 17. století a nabízí kvalitní produkty ze sortimentu ovoce, zelenina, mošty, med, marmelády, medovinu a v sezóně samosběr jahod.
Bříství, Středočeský kraj

Penzion Obora v Poděbradech

Obora Poděbrady – úchvatné místo uprostřed přírody, a přesto ve městě. Penzion s deseti pokoji a možností snídaní. Restaurace je ideální k pořádání svateb, firemních večírků a rodinných oslav. Součástí je i letní venkovní kiosek.
Poděbrady, Středočeský kraj

Vinařství Klučov

Za příznivého počasí se otevírá také vinný stánek v Klučově u Českého Brodu. Vinařskou tradici zde obnovili teprve před pár lety.
Český Brod, Středočeský kraj