Úvod > Kalendář akcí > Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha
úklid sněhu
"> úklid sněhu "> "> "> "> ">
22.1.
23.1.
Přidat foto
Akce pro děti

Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha

Pro zpestření zimy připravilo Letiště Praha pro své návštěvníky exkurze se zaměřením na zimní provoz. Pokud by v den exkurze mrzlo či padal sníh, budete mít možnost vidět v akci různé stroje pro zimní údržbu letiště a letadel, jako je třeba odmrazování letadel před startem.
Zimní technikou rozumíme různé frézy, zametače, odfukovače, sypače, radlice a další techniku, která je potřebná k úklidu letiště , nejen v zimních měsících. Seznámíme vás se systémem úklidu při spadu sněhu, námraze i s běžným úklidem letištních ploch a zázemí. Dostaneme se na plochu letiště, do bezprostřední blízkosti letadel, která se připravují na odlet nebo právě přiletěla.

Autobusem letiště vás odvezou ke startovací a přistávací dráze, kde budete pozorovat letadla z několika metrů. Pokud bude mrznout, letadla zastavují před stratem na odmrazovacím stání, potom můžete pozorovat i odmrazování letadel. Během odpolední exkurze poznáte, jak vypadá nádherně letiště za osvětlení.

Na všechny exkurze je nutná registrace na webových stránkách letiště, min. 24 hod. předem. Prohlídky se konají i v nepříznivém počasí. Pokud bude sněžit, uvidíte i mnoho zimních strojů na plochách, odmrazování letadel před startem a další zimní zajímavosti leteckého provozu. Exkurze jsou vhodné pro menší i větší děti, dospělé a určitě budou zajímat i seniory.

Na začátku exkurze projdou návštěvníci také bezpečnostní kontrolou, stejně jako cestující před nástupem do letadla. Na prohlídku do neveřejných prostor se prochází přes bezpečnostní kontrolu, neberte tedy s sebou zakázané předměty (zbraně a jejich napodobeniny, špičaté předměty, tekutiny, gely, apod.); nealkoholické nápoje povoleny. Exkurze začínají na Terminálu 2 , odlety, vpravo v Souvenir Shopu.

Letiště Praha spolupracuje také s Národním technickým muzeem a Královstvím železnic v Praze. Individuální návštěvníci mají jedinečnou možnost navštívit exkurzi na letišti Praha se slevou 20 % na vstupném. Sleva platí i v opačném případě, kdy můžete uplatnit slevu v Národním technickém muzeu na vstupenku z exkurze na Letišti Praha.