Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vánoce přicházejí... Letos jinak – prodejní výstava vánočních ozdob v Litomyšli
Do Zámeckého sklepení v Litomyšli se vrací prodejní výstava vánočních ozdob, tentokrát pod názvem Vánoce přicházejí.... provoní jej jehličí, svařené víno a perníčky, a rozzáří stovky vánočních ozdob z produkce firem Ozdoba CZ ze Dvora Králové a Rautis z Poniklé.
Již podesáté vás Zámecké sklepení v Litomyšli srdečně zve na prodejní výstavu vánočních ozdob tentokrát s názvem Vánoce přicházejí… Letos jinak. Sály zaplní stromky, které se odějí ozdobami různých barev a tvarů a nechybí ani betlém, k němuž se pojí krátký kvíz. Připravený je rovněž tradiční workshop zdobení skleněných ozdob. Dospělí se zdarma zahřejí svařeným vínem, všichni si pak mohou pochutnat na domácím cukroví.

Opět jsou pro vás nachystané klasické baňky rozličných barev a zdobení, figurky a korálkové ozdoby. Nazdobené stromky na vás přenesou atmosférou Vánoc. Nejen pro děti jsou připravené workshopy zdobení baněk a tvoření korálkových ozdob i zábavná hra. Pro toho, kdo se těší na tombolu, máme dobrou zprávu. Tradiční tombola je připravená! Komu by při procházení výstavy vyhládlo, ten může využít nabídky drobného občerstvení. Každou neděli od 14.00 hod. vás navíc pohladí po duši tóny akordeonů v podání žáků litomyšlské ZUŠ Bedřicha Smetany.

Otevřeno je o víkendech od 12. listopadu do 18. prosince v čase od 13.00 do 17.00 hod. Ve sklepení nás najdete také 17. listopadu, naopak na zavřené dveře narazíte o víkendu 3. a 4. prosince (podzemní sály ovládnou čerti v rámci akce Peklo v zámeckém sklepení). Každý návštěvník si může zakoupit lístek do tomboly. Podle vylosovaného čísla si pak vybere stejně označený stromeček a pod ním najde pěkný dáreček.

Přijďte se s předstihem vánočně naladit a svému stromečku pořídit pěknou ozdobičku. Některé ozdoby jsou exkluzivně k dostání pouze v Zámeckém sklepení.
 

Provozovatel

Smetanova Litomyšl, o.p.s.

Jiráskova 133
570 01 Litomyšl
Tel.:
+420 461 612 575
Tel.:
+420 724 063 041
Email:
recepce@smetanova...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.zamec...
GPS:
49,873014 16,313777
 
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinné vstupné: 160 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Smetanova Litomyšl 2023

65. ročník Smetanovy Litomyšle se odehraje v termínu od 15. června do 2. července 2023.
Litomyšl, Pardubický kraj

Ivana a Filip Langrovi – Vlna, dřevo, kámen

Galerie Sofia v Antik Hotelu Sofia.
Litomyšl, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Zámecké sklepení v Litomyšli

Rozsáhlé sklepení státního zámku Litomyšl, památky zapsané na Seznamu UNESCO, je exklusivním prostorem s neopakovatelnou atmosférou, nabízející relaxaci a odpoutání myšlenek od všedních starostí.
Litomyšl, Pardubický kraj

Škola na zámku – zážitková pedagogika v Litomyšli

Škola na zámku je jedinečným projektem propojujícím zážitkovou pedagogiku a genius loci lokality zámecké návrší v Litomyšli. Využívá vazby na dobové reálie, památky, kulturní dědictví a významné osobnosti, které ve městě pobývaly.
Litomyšl, Pardubický kraj

Architektonické prohlídky Zámeckého návrší – od pískovce k laminátu

Prohlídkový okruh je zaměřen na Chrám Nalezení sv. kříže a další historické budovy Zámeckého návrší zrekonstruované v rámci projektu Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli. Prohlídka představuje jednotlivé objekty v historickém kontextu a zároveň přibližuje architektonické koncepce jejich obnovy.
Litomyšl, Pardubický kraj

Andělé na návrší – interaktivní expozice sakrálního umění v Litomyšli

Expozice poskytuje prostřednictvím atraktivních vizuálních prostředků prostor pro setkávání návštěvníka s uměleckými díly křesťanské kultury.
Litomyšl, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké apartmány v Litomyšli

Tři velké apartmány v areálu zámku Litomyšl, památce zapsané na seznamu UNESCO, v nichž samotná návštěva je kulturním a cestovatelským zážitkem. Ideální pro rodinné pobyty, svatební cestu, romantický výlet.
Litomyšl, Pardubický kraj

Ubytování Za Hubičku v Litomyšli

Levné ubytování pro nenáročné hosty přímo na dosah zámku Litomyšl. Hledáte něco takového? Litomyšl je město, které si vás získá a budete jej chtít poznat co nejvíc – a na to vám jeden den určitě stačit nebude.
Litomyšl, Pardubický kraj

Zámecký pivovar Litomyšl – ubytování a Evropské školící centrum YMCA

Zrekonstruovaný Zámecký pivovar v Litomyšli nabízí kromě služeb školícího centra nově ubytování ve dvou kategoriích, a to jako penzionové pokoje a hostelové ubytování. Ubytování je určeno jak pro rodinné i individuální rekreace, tak i skupiny a školní výlety.
Litomyšl, Pardubický kraj

Apartmán Unesco Litomyšl

Ubytování přímo v historickém areálu zámku Litomyšl.
Litomyšl, Pardubický kraj