Úvod > Kalendář akcí > Valerie Habsburg & Anna Bochkova - Errinerungsinseln
Valerie Habsburg & Anna Bochkova - Errinerungsinseln
"> Valerie Habsburg & Anna Bochkova - Errinerungsinseln
28.6.
23.7.
+ Přidat foto

Valerie Habsburg & Anna Bochkova - Errinerungsinseln

Kdy 28. červen 2020 14:00 - 23. červenec 2020 22:00 Výstavy
V Pragovka Gallery Entry můžete zhlédnout výstavu Errinerungsinseln umělkyň Valerie Habsburg a Anny Bochkové. Její zahájení proběhne v neděli 28. 6. 2020 v 18:00 a společně s performancí Matěje Koláře jako doplňujicí akce k výstavě Nostalgie jako avantgarda v Pragovka Gallery Rear.
Dětský program vernisáže, jako novinka, proběhne už od 14 h.
 
Kurátorkou výstavy je Lucie Nováčková.
 
Projekt Erinnerungsinseln od dvojice vizuálních umělkyň Valerie Habsburgové a Anny Bochkové vznikl na základě podobnosti témat, která jsou pro Valerii a Annu důležitá – budování mostů a ostrovů jejich oddělené minulosti a jejich propojování do společné přítomnosti. Autorky pochází z různých uměleckých zázemí, přesto se obě zaměřují na práci s prostorem a vytváří fantomy opuštěné minulosti, u které zpochybňují souvislost s budoucností. Německý název Erinnerungsinseln se dá volně přeložit jako „Ostrůvky paměti“; termín slouží v neurovědě k popisu většinou nejasných, jednotlivých záblesků vzpomínek, které se nám vybaví po prodělané amnézii nebo narkóze. Může být amnézie historicky vnímána jako vědomé rozhodnutí zapomenout některé události, abychom se vyhnuli jinak nevyhnutelnému traumatu?

Autorky vnímají prostor jako nosič paměti. Obě se snaží bojovat se svými soukromými, úžasnými i bolestivými, ztracenými vzpomínkami tím, že je vyobrazí, fyzicky zhmotní a nechají existovat v koncepčním archivu.
 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 6. 2020