Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Valentýnská vycházka po Praze aneb lásky a vrásky českých králů
Historické a vojenské akce

Valentýnská vycházka po Praze aneb lásky a vrásky českých králů

Stověžaté příběhy vás srdečně zvou na naši první letošní speciální vycházku, tentokrát na sv. Valentýna! Tato akce je určena nejen pro zamilované, ale pro kohokoli, kdo chce poznat ta nejromantičtější místa Prahy a zajímají ho peprné historky ze života českých králů a královen.
Můžete se těšit na romantické, zamilované příběhy, vyprávění o tragických i nešťastných láskách i o tom, jaký vliv měly na panovníky nejkrásnější kurtizány a milenky a kteří králové byli nejnáruživější.

Zajímá vás třeba kdo z českých králů se jako první rozvedl? Kdo byla vůbec první královská milenka, nebo který z královských párů byl nejšťastnější a naopak, jaké manželství se nepovedlo? A co třeba čtyři manželky Karla IV? Která z nich asi byla nejkrásnější a kterou král nejvíce miloval? To a pár "historických drbů" navíc se dozvíte, pokud se s námi vydáte na Valentýnské putování Prahou.

Začínáme: na Pražském hradě u vstupu do Královské zahrady sraz: v 16 hodin délka vycházky: cca 3 hodiny více info a objednávka na: e.furcakova@pribehy.info objednávka se považuje za závaznou až po zaslání přihlášky na email, nebo odesláním vyplněného objednávkového formuláře.

Provozovatel

Stověžaté příběhy,f.o.

Dandova 2592
193 00 Praha 20
Tel.:
+420 606 746 377
Email:
e.furcakova@pribe...
WWW:
www.pribehy.info
GPS:
50,110011 14,474487
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 20 a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Poznámka:cena: akční cena 200 Kč/osobu slevy: děti, studenti, senioři - 100 Kč v ceně je zahrnuto: výklad průvodce, doprovodné materiály, odměny v ceně není zahrnuto: jízdné MHD, případné vstupné do objektů

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Tož Welzl

Divadlo VšeMožno uvádí hru o životě Jana Eskymo Welzla.
Praha 8, Praha

Tradiční pražské sympozium

Čtyři přednášky předních zahraničních pěstitelů kaktusů a sukulentů.
Praha 8, Praha

Pochod Praha – Prčice 2023

56. ročník nejznámějšího organizovaného turistického a dálkového pochodu v České republice Praha–Prčice.
Praha 8, Praha

Youlie a Nevergreen v Elpíčku

Společný koncert alternativně rockové kapely Youlie, která zahraje nové songy z připravovaného LP a plzeňských rockerů Nevergreen, pro které bude tento koncert pražská premiéra.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Aqua aerobic, aqua fitness, aqua kick box a aqua dance v Praze

Organizace cvičení aqua fitness pro veřejnost, sobotní wellness akce, relaxační víkendy a sportovní dovolené.
Praha 8, Praha

Grabova vila v Libni

Reprezentační vila židovského velkoprůmyslníka Hermanna Graba byla postavena v polovině 90. let 19. století karlínským stavitelem a architektem Josefem Blechou, který se podílel na realizaci mnoha továrních i obytných budov v Libni.
Praha 8, Praha

Nový úsek cyklostezky v Praze podél říčky Rokytka

U pražské říčky Rokytka se cyklisté mohou svézt po nové stezce. Souvislý chráněný cyklistický průjezd od ulice Freyovy až po Čimický potok na severní hranici Prahy je dlouhý cca 14 km. Dostatečná šířka nabízí i pohodlný procházkový chodník v zeleni podél Rokytky.
Praha 1, Praha

Víkendové kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Pochopíte změny vnímání levou a pravou mozkovou hemisférou a cvičením budete používat právě tu, kterou chcete. Výtvarným výsledkem je několik kresebných cvičení, lineární kresba trojrozměrného předmětu, plošná kompozice z jednoduchých tvarů a kresba stínovaná.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Chlebíček Store – veganské bistro v Libni

Chlebíček Store nabízí veganské občerstvení. Hlavním produktem tu jsou chlebíčky, připravované pouze z rostlinných surovin. V bistru je připravují čerstvé po celý den, přímo před zraky zákazníků. Dále zde nabízí dortíky a polévky. Zajišťují i catering na oslavy a další akce.
Praha 8, Praha

Alf & Bet

Řemeslná pekárna, pražírna a espresso bar v jednom! Praží se tu zrno pro sesterský EMA espresso bar, tým nadšenců peče kvasový chleba do famózních zapečených sendvičů, a jestli milujete ve zmíněných kavárnách buchty nebo skořicové šneky, věřte, že jsou právě odtud.
Praha 8, Praha

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha