Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Valetýnská štreka Krušnohorskem
Valetnýn
Sportovní akce

Valetýnská štreka Krušnohorskem

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Karlovarský kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Valentýn se kvapem blíží, a tak jsme pro vás na víkend připravili romantický výletní program. A když romantický, tak jedině vláčkem s úžasnými výhledy do krajiny. Připravte se, jízda začíná! A to doslova – nejdřív totiž musíte nastoupit do vlaku.
Valentýn se kvapem blíží, a tak jsme pro vás na víkend připravili romantický výletní program. A když romantický, tak jedině vláčkem s úžasnými výhledy do krajiny. Připravte se, jízda začíná! A jízda začíná doslova – nejdřív totiž musíte nastoupit do vlaku.

Krušnohorský vláček z Karlových Varů vás pohodlně přiblíží ke všem romantickým cílům. Dráha vede krásnou přírodou, takže moto „Cesta je cíl“ v tomto případě rozhodně platí. Vyjíždíme z Karlových Varů, cílovou stanici si vyberte sami. Nabídneme rovnou tři možnosti.

Tip: Zapojte se do naší soutěže o nejromantičtější polibek Krušných hor a zajeďte si při tom na výlet! Pravidla soutěže najdete na našem FB profilu Krušnohorsko. Hrajeme o romantickou večeři v hodnotě 2000 Kč ve výletní restauraci Kukačka v Tisové u Nejdku.
 
1. HAVRANÍ VRCH (pro zkušenější běžkaře)

Krušnohorskou dráhou se vydejte do stanice Nejdek – zastávka. Od zastávky dojdete po silnici (v zimě bývá zasněžená) do běžkařské trasy, která vede až na Havraní vrch. Po cestě se můžete zastavit ve Vysoké Peci, v restauraci Sportka, kde načerpáte síly nad čajem a polévkou. Z Havraního vrchu sjeďte dolů do Nových Hamrů, kde na vás také čeká občerstvení v hotelu Seiffert. V Nových Hamrech je opět vlaková zastávka, ze které se pohodlně dostanete vlakem do Varů.

2. ROZHLEDNA PAJNDL (pěšky)

Z krušnohorské dráhy vystupte ve stanici Nejdek – Sejfy. Pak se vydejte turistickou cestou přímo na Pajndl, krásnou kamennou rozhlednu, která je od nádraží vzdálená zhruba dva kilometry. Cesta stoupá strmě do kopce, takže počítejte přibližně s hodinou, než dorazíte na vrchol. Na Pajndl většinou vede vyšlapaná cesta sněhem, ale pokud se chcete vydat dál, raději si vezměte sněžnice. Rozhledna je i v zimě přístupná a nabízí opravdu malebné romantické výhledy. Při dobrém počasí tu můžete zastihnout i drobné občerstvení. Sejít pak můžete z kopce rovnou na zastávku Nejdek-Tisová. Při čekání na vlak zpátky rozhodně nezmrznete, v Restauraci Kukačka vás kromě milého úsměvu obslouží i svařákem nebo polévkou.

Tip: Pajndl je 11. vrchol výzvy 32 vrcholů Krušných hor, do které se můžete zapojit i vy. Registrace je zadarmo, stáhnout si můžete i mobilní aplikaci. Na Facebooku Krušnohorsko průběžně přidáváme tipy na výlety kolem dalších vrcholů. 


3. PERNINSKÉ NÁDRAŽÍ (pěšky i pohodově na běžky)
Krušnohorský vláček staví také ve stanici Pernink. Perninské nádraží je 2. nejvýše položené v České republice. Je z něj nádherný výhled na údolí Perninku a jistě vás potěší i kamenný viadukt, který je jedinečnou technickou památkou svého druhu v republice.

Jestli jste nakloněni procházce, z nádraží sejdete příjemnou cestou dolů do Perninku. A i tady pro vás máme tip, vezměte si boby, cesta do Perninku vede z kopce, takže je ideální na dobrodružné sáňkování a bobování. Ve městě se můžete zastavit třeba v květinářství Květiny od Martiny a koupit si nějakou valentýnskou drobnost. Na jídlo zajděte třeba do krušnohorského bistra Kebab Lokál. Náročnější  turisté se po občerstvení můžou vydat z Perninku do Horní Blatné, protože tam mimo běžkařské stopy vede i zimní turistická trasa. Z Blatné se zpět do Perninku vracet nemusíte, vlaková zastávka je tam také. 

Pro běžkaře je v okolí spousta tras, my navrhujeme opět vlakovou variantu – z perninského nádraží přes Horní Blatnou až do Potůčků. Tam opět nasednete na vlak a můžete frčet domů. Trase je dlouhá cca 12 km a je na ní jen malé převýšení 166 m. Více pojedete z kopce, sestoupat musíte 321 m.

Nezapomeňte si po cestě vyfotit polibek a zapojte se s krásnou fotkou do naší soutěže na Facebooku Krušnohorsko o romantickou večeři v hodnotě 2000 Kč ve výletním penzionu Kukačka v Tisové.

Provozovatel

Krušnohorsko

Třída Dukelských hrdinů 339
362 51 Jáchymov
Tel.:
+420 720 770 697
Email:
redakce@krusnohor...
GPS:
50,364561 12,923667
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Jáchymov
Tipy na výlet:
Jáchymov a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Komentovaná prohlídka – Po stopách Antona Günthera na Božím Daru

Seznamte se s ojedinělým životem a dílem Antona Günthera v jeho rodném městě Božím Daru na nedělních komentovaných procházkách.
Boží Dar, Karlovarský kraj

Vánoční trhy na Božím Daru 2023

Opět po roce se sejdou krušnohorští řemeslníci a umělci na tradičních Ježíškových trzích. Z Božího Daru je každý dárek originál, proto si ani vy nenechte ujít tento jedinečný zážitek.
Boží Dar, Karlovarský kraj

VI. mezinárodní historické symposium

Historické symposium s názvem „Ostrov v Evropě, Evropa v Ostrově“ je prestižní akce s mezinárodním akcentem, kde se setkají odborníci a široká veřejnost. Zvoleno je vždy takové téma, které rezonuje ostrovskou historií a prolíná se i do současnosti.
Ostrov, Karlovarský kraj

Tradiční výstava betlémů – Dům kultury Ostrov 2023

Oblíbená výstava betlémů ostrovských betlémářů, obohacená exponáty z rozsáhlé sbírky předního českého sběratele a výrobce betlémů, pana Bohumila Duška a Anny – Kathariny Klauer.
Ostrov, Karlovarský kraj

Vyhlídková jízda autovláčkem Karlovými Vary

Autovláčkem se třemi vagóny a s kapacitou 36 pasažérů se můžete po lázeňském centru Karlových Varů projet denně v období od 7. 4. do 29. 10. Během cesty autovláčkem uvidíte největší lákadla tohoto největšího českého lázeňského města.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Stuckisté v Ostrově

V manýristickém prostředí letohrádku bude prezentována umělecká tendence, která byla manifestem ustanovena r. 1999 v Anglii a čerpala z ceněného prerafaelismu. Stuckismus našel odezvu i u českých autorů, kteří navazovali především na modernismus a symbolismus.
Ostrov, Karlovarský kraj

Park bike Ostrov

Rozloučení s cyklistickou sezónou připravil pro holky a kluky do 14 let Cykloteam Ostrov. Vše vypukne v Zámeckém parku v Ostrově.
Ostrov, Karlovarský kraj

Výstava panenek, jednorožců a draků

Poznejte příběh Markétky a Káti.
Nová Role, Karlovarský kraj

Aquacentrum Agricola

Pod jednou střechou zde můžete využít dvě 25 metrové plavecké dráhy o teplotě vody pohybující se kolem 28°C, pro malé vodní nadšence je zde dětské brouzdaliště s teplotou vody kolem 32°C a pro ty větší, super rychlý tobogán!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor pro jednotlivce, skupiny i rodiny. Specializujeme se na přírodní a technické památky a jejich kombinaci.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Skitour trasa Vraní cesta v Krušných horách

Vraní cesta je unikátní dvoudenní horský přechod, který spojuje dvě nejvýznamnější centra lyžování v Krušných horách a to Klínovec a Plešivec.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Dagmar

Hostům nabízíme bohatý program kulturních a společenských akcí a doplňkové služby ostatních lázeňských zařízení.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Jáchymovské peklo – expozice v Prohlídkové štole Astoria

Nová expozice Jáchymovské peklo se nachází v Prohlídkové štole Astoria.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Prohlídková štola Astoria v Lázních Jáchymov

Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí nová atrakce návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Saunový důl Agricola v Jáchymově

Projděte štolou saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Vypoťte se, ochlaďte se v bazénku s Kýšovickým vodopádem či v zážitkové sprše. Přijďte si užít saunový svět, který nemá v Karlovarském kraji obdobu!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Venkovní expozice důlní techniky uranových dolů v Jáchymově

Na počest červencového vstupu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO jsme si pro vás v lázních připravili další, v pořadí již třetí, novinku s důlní tématikou.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Jáchymov

Vila Jáchymov nabízí 10 různě velkých apartmánů. Většina z nich má krásný výhled do jáchymovského údolí.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Běhounek Superior

Lázeňský hotel Běhounek***Superior prošel rozsáhlou modernizací s důrazem na komfort, pohodlí a příjemné barevné sladění interiéru.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Komplex Curie

Jednotlivé domy jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Penzion Dalibor

Vila z roku 1930 je depandance patřící k lázeňskému hotelu Běhounek, v jehož blízkosti se nachází.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Astoria v Jáchymově

Přijeďte do hotelu Astoria, který se nachází v Jáchymově, v srdci Krušných hor. Nabízí ubytování se společným salonkem, soukromým parkovištěm, restaurací a terasou. Přibližně 3 km od hotelu najdete sedačkovou lanovku na Klínovec.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 se nachází v horní historické části města Jáchymov za Radnicí a Muzeem. Název je odvozen od roku založení města.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Radium Palace – Lázně Jáchymov

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Sport hotel Můstek

Sport hotel Můstek leží na úpatí nejvyšší hory Krušných hor Klínovce (1244 m. n. m.) v údolí klínoveckého potoka, který je ze tří stran obklopen přírodní hradbou.
Jáchymov, Karlovarský kraj