Úvod > Kalendář akcí > Valetýnská štreka Krušnohorskem
Sportovní akce

Valetýnská štreka Krušnohorskem

Valentýn se kvapem blíží, a tak jsme pro vás na víkend připravili romantický výletní program. A když romantický, tak jedině vláčkem s úžasnými výhledy do krajiny. Připravte se, jízda začíná! A to doslova – nejdřív totiž musíte nastoupit do vlaku.
Valentýn se kvapem blíží, a tak jsme pro vás na víkend připravili romantický výletní program. A když romantický, tak jedině vláčkem s úžasnými výhledy do krajiny. Připravte se, jízda začíná! A jízda začíná doslova – nejdřív totiž musíte nastoupit do vlaku.

Krušnohorský vláček z Karlových Varů vás pohodlně přiblíží ke všem romantickým cílům. Dráha vede krásnou přírodou, takže moto „Cesta je cíl“ v tomto případě rozhodně platí. Vyjíždíme z Karlových Varů, cílovou stanici si vyberte sami. Nabídneme rovnou tři možnosti.

Tip: Zapojte se do naší soutěže o nejromantičtější polibek Krušných hor a zajeďte si při tom na výlet! Pravidla soutěže najdete na našem FB profilu Krušnohorsko. Hrajeme o romantickou večeři v hodnotě 2000 Kč ve výletní restauraci Kukačka v Tisové u Nejdku.
 
1. HAVRANÍ VRCH (pro zkušenější běžkaře)

Krušnohorskou dráhou se vydejte do stanice Nejdek – zastávka. Od zastávky dojdete po silnici (v zimě bývá zasněžená) do běžkařské trasy, která vede až na Havraní vrch. Po cestě se můžete zastavit ve Vysoké Peci, v restauraci Sportka, kde načerpáte síly nad čajem a polévkou. Z Havraního vrchu sjeďte dolů do Nových Hamrů, kde na vás také čeká občerstvení v hotelu Seiffert. V Nových Hamrech je opět vlaková zastávka, ze které se pohodlně dostanete vlakem do Varů.

2. ROZHLEDNA PAJNDL (pěšky)

Z krušnohorské dráhy vystupte ve stanici Nejdek – Sejfy. Pak se vydejte turistickou cestou přímo na Pajndl, krásnou kamennou rozhlednu, která je od nádraží vzdálená zhruba dva kilometry. Cesta stoupá strmě do kopce, takže počítejte přibližně s hodinou, než dorazíte na vrchol. Na Pajndl většinou vede vyšlapaná cesta sněhem, ale pokud se chcete vydat dál, raději si vezměte sněžnice. Rozhledna je i v zimě přístupná a nabízí opravdu malebné romantické výhledy. Při dobrém počasí tu můžete zastihnout i drobné občerstvení. Sejít pak můžete z kopce rovnou na zastávku Nejdek-Tisová. Při čekání na vlak zpátky rozhodně nezmrznete, v Restauraci Kukačka vás kromě milého úsměvu obslouží i svařákem nebo polévkou.

Tip: Pajndl je 11. vrchol výzvy 32 vrcholů Krušných hor, do které se můžete zapojit i vy. Registrace je zadarmo, stáhnout si můžete i mobilní aplikaci. Na Facebooku Krušnohorsko průběžně přidáváme tipy na výlety kolem dalších vrcholů. 


3. PERNINSKÉ NÁDRAŽÍ (pěšky i pohodově na běžky)
Krušnohorský vláček staví také ve stanici Pernink. Perninské nádraží je 2. nejvýše položené v České republice. Je z něj nádherný výhled na údolí Perninku a jistě vás potěší i kamenný viadukt, který je jedinečnou technickou památkou svého druhu v republice.

Jestli jste nakloněni procházce, z nádraží sejdete příjemnou cestou dolů do Perninku. A i tady pro vás máme tip, vezměte si boby, cesta do Perninku vede z kopce, takže je ideální na dobrodružné sáňkování a bobování. Ve městě se můžete zastavit třeba v květinářství Květiny od Martiny a koupit si nějakou valentýnskou drobnost. Na jídlo zajděte třeba do krušnohorského bistra Kebab Lokál. Náročnější  turisté se po občerstvení můžou vydat z Perninku do Horní Blatné, protože tam mimo běžkařské stopy vede i zimní turistická trasa. Z Blatné se zpět do Perninku vracet nemusíte, vlaková zastávka je tam také. 

Pro běžkaře je v okolí spousta tras, my navrhujeme opět vlakovou variantu – z perninského nádraží přes Horní Blatnou až do Potůčků. Tam opět nasednete na vlak a můžete frčet domů. Trase je dlouhá cca 12 km a je na ní jen malé převýšení 166 m. Více pojedete z kopce, sestoupat musíte 321 m.

Nezapomeňte si po cestě vyfotit polibek a zapojte se s krásnou fotkou do naší soutěže na Facebooku Krušnohorsko o romantickou večeři v hodnotě 2000 Kč ve výletním penzionu Kukačka v Tisové.

Provozovatel

Krušnohorsko

Třída Dukelských hrdinů 339
362 51 Jáchymov
Tel.:
+420 720 770 697
Email:
redakce@krusnohor...
WWW:
https://krusnohor...
GPS:
50,364561 12,923667
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
4.11.
6.11.
Caminos festival – 16. ročník

Caminos festival – 16. ročník

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
6.10.
Václav Hudeček – 70

Václav Hudeček – 70

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
11.11.
12.11.
Variace 2022 Karlovy Vary

Variace 2022 Karlovy Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
14.10.
Dirigentský masterclass

Dirigentský masterclass

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

Jáchymov, Karlovarský kraj
Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior

Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Jáchymov, Karlovarský kraj
Stellplatz Havlovka u Jáchymova

Stellplatz Havlovka u Jáchymova

Jáchymov, Karlovarský kraj
Horská chata Plazmat na Mariánské

Horská chata Plazmat na Mariánské

Jáchymov, Karlovarský kraj