Úvod > Kalendář akcí > Valašské túlání v Lačnově na Vsetínsku
Valašské túlání v Lačnově na Vsetínsku
"> Valašské túlání v Lačnově na Vsetínsku
27.8.
28.8.
Přidat foto
Sportovní akce

Valašské túlání v Lačnově na Vsetínsku

Již sedmý ročník oblíbené kulturně-turistické akce letos připravuje pořádající spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov. Poslední srpnový víkend patří vždy túlání, letos tedy 27.8.2022. Každým rokem se rozšiřuje výběr nabízených turistických tras a důkazem toho je i stále se zvyšující návštěvnost.
I letošní ročník Valašského túlání se bude konat v lačnovském skanzenu u Muzea Vařákových pasek a nabídne tradiční místa startů, odkud se dá projít křížem krážem krásnou valašskou přírodou. Zahájit své túlání můžete u Čertových skal v Lidečku, u Trezoru přírody v Horní Lidči, vyjít lze také z Tichova od fotbalového hřiště, od památníku na Ploštině, z náměstí ve Valašských Kloboukách, nebo přímo z místa konání doprovodného programu – ze skanzenu v Lačnově.

A jakou novinku si pořadatelé připravili pro rok 2022? Nová turistická trasa povede z Lužné. Start bude u obecního úřadu, pokračovat bude směrem k lyžařskému vleku, na Vráblovy paseky, dále na Vařákovy paseky, kde bude možnost se občerstvit a pak už trasa povede do cíle – do lačnovského skanzenu, který se nachází vedle myslivecké chaty.

Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, po celé odpoledne bude hrát cimbálová muzika, večer začne taneční zábava.


 

Ubytování a restaurace v okolí

Grunt Vráblenka  s chovem huculských koní

Grunt Vráblenka s chovem huculských koní

Valašská Polanka, Zlínský kraj
Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Valašské Klobouky, Zlínský kraj
Chata Pulčiny

Chata Pulčiny

Francova Lhota, Zlínský kraj