!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > VáclavART: Sochy na Příkopech
VáclavART 2019
"> VáclavART 2019 "> VáclavART 2019 "> VáclavART 2019
8.9.
5.10.
+ Přidat foto
Výstavy

VáclavART: Sochy na Příkopech

Kdy 8. září 2020 17:005. říjen 2020
Centrum Prahy ožije VáclavARTem. Sochařskou výstavu pod širým nebem doplní letos poprvé obrazy mladých malířek.
Osmnáct soch a více než dvě desítky obrazů oživí na konci léta ulici Na Příkopě a přilehlé paláce. Dvanáct mladých umělců předvede v rámci čtvrtého ročníku výstavy VáclavART více než čtyři desítky děl. Výstava odstartuje vernisáží 8. září v ulici Na Příkopě (před Palácem Savarin).
 
V projektu VáclavART budou tento rok představena díla absolventů a studentů z ateliérů sochařství Lukáše Rittsteina, Vojtěcha Míči a Jaroslava Róny a ateliéru malířství z pražské Akademie výtvarných umění. 
 
Hlavní část výstavy si bude možné prohlédnout v ulici Na Příkopě, v části pěší zóny od Václavského náměstí směrem k ulici Panská a v prostoru Jungmannova náměstí. Některé sochy budou instalované v pasáži Paláce Koruna, v módním domě VAN GRAAF či v Paláci The Forum. Obrazy, které jsou letošní novinkou VáclavARTu, budou instalované v nákupní galerii Myslbek a v pasáži Paláce Koruna.
 
VáclavART je doslova výstava výstav soch, objektů, maleb a instalací nezávislých umělců.
Čtvrtá po sobě jdoucí samostatná výstava VáclavART se snaží prozkoumat aspekty labyrintního spojení náhod, nesrovnalostí a vztahů v rozsáhlém projevu současného umění mladých umělců. Tato výstava je organická a intuitivně živelná. Usiluje o rozšíření této nezávislosti vizí, prostřednictvím individuálních sémiotik, figurací, niterností i vnější vizuality. Ačkoli neexistuje žádné zjevné pojítko mezi pracemi, jsou představitelé největší konverzací mezi sběrateli, umělci, kurátory a institucionálními zástupci.
 
Výstava odstartuje vernisáží 8. září a potrvá až do 5. října 2020.
 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 9. 2020