Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > V. volejbalový Memoriál Jíři Kousala
Sportovní akce

V. volejbalový Memoriál Jíři Kousala

V sobotu 9. srpna 2014 se ve Slané uskuteční již pátý ročník volejbalového Memoriálu Jíři Kousala pro amatérské hráče, který také letos pořádají slánští ochotníci a dobrovolní hasiči. Letošní ročník memoriálu pomůže formou peněžní sbírky matkám s dětmi v nouzi.

Hrát se bude podle platných volejbalových pravidel a na vlastní nebezpečí. Turnaj je určen pro amatérské (neregistrované) hráče. Každý hráč si přinese vlastní vhodnou obuv a oděv. Rozhodčí budou nominováni z jednotlivých hráčů. Hrací systém určí pořadatel po uzávěrce přihlášek podle počtu přihlášených týmů. Případné protesty se vyřizují se soupeřem u baru. Pro tři nejlepší týmy jsou připraveny ceny a celkový vítěz získá hlavní cenu, kterou je putovní pohár.

Občerstvení na místě zajištěno. Startovné činí 600,- Kč za tým. Svůj tým složený ze šesti amatérských hráčů (z toho minimálně dvou žen) můžete přihlásit nejpozději do 1. srpna 2014. Kontaktní osobou je Radek Šmíd.

Z peněz, které pořadatelé vyberou na startovném, budou uhrazeny odměny pro soutěžící a vítězné týmy. Také bude pořízen vzpomínkový věnec pro Jířu Kousala, který tragicky zahynul 9. listopadu 2009 a na jehož počest je celý turnaj organizován. Zbylé peníze, stejně jako dary od sponzorů, peníze vydělané prodejem občerstvení a získané finanční sbírkou probíhající během celého turnaje, budou darovány Domovům pro matky s dětmi v tísni, které provozuje Oblastní charita Liberec.

Všechny účastníky tak zahřeje příjemný a pěkný pocit nejen ze sportovních výkonů, ale také z toho, že přispěli na dobrou věc. Zvláštní poděkování patří Základní škole ve Slané za bezplatný pronájem sportovního areálu, kde se celý turnaj odehrává.

Tradiční vánoční ozdoba

Jak vlastně vzniká skleněná ozdoba na vánočním stromečku? Přijďte se podívat do semilského muzea.
Semily, Liberecký kraj

Jan Kristofori – Návrat na místo činu

Představená kolekce z majetku rodiny představuje průřez tvorbou, jak plastické obrazy, tak grafiku; jak díla inspirovaná autorovými nelehkými životními osudy, tak i náměty velebící krásu žen.
Semily, Liberecký kraj

Internace v Semilech 1950 – 1953

Události spojené s tajným oddělením semilské nemocnice jsou asi nejzamlženějším a nejzáhadnějším tématem historie města, které si žádá, aby bylo objasněno.
Semily, Liberecký kraj

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dvacetiletou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.
Železný Brod, Liberecký kraj

Slánské ochotnické divadlo – kvalitní a dostupná kultura ve Slané u Semil

Slánské ochotnické divadlo s tradicí od roku 1897. Repertoár tvoří převážně komedie, pořádáme činoherní představení, zábavné estrády, společenské večery, zájezdová představení a hudební události.
Slaná, Liberecký kraj

Půjčovna elektrokol Semily

Nově funguje ve Sportovním centru Semily půjčovna elektrokol. K dispozici jsou čtyři elektrokola zb.BC LUMEN. Jedno dámské a tři pánské provedení. Půjčovna je v provozu každý rok od začátku dubna do konce října. V případě příznového počasí je možnost zapůjčení i mimo tento termín.
Semily, Liberecký kraj

Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové

Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové působí ve městech Železný Brod a Semily. Může vám nabídnout široké možnosti sportovního vyžití, ať už se jedná o Power jógu, cvičení na velkých míčích, pilates, s-cycling, bosu nebo zumbu.
Semily, Liberecký kraj

Elite Bohemia Semily – tradiční výrobce křišťálových lustrů

Společnost Elite Bohemia vznikla v roce 1996 jako jedna z prvních společností zabývajících se výrobou křišťálových ověskových svítidel v České republice. U jejího zrodu stáli a dodnes ji řídí lidé, kteří zasvětili svůj život sklu a mají s výrobou křišťálových lustrů bohaté zkušenosti.
Semily, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný penzion Světlá

Penzion Světlá je rodinný podnik a nachází se v malebné oblasti Českého ráje u hory Kozákov ( 744 m n.m. ), která je známá především výskytem polodrahokamů a krásnou, rozmanitou okolní krajinou. Nabízí příjemné ubytování s kvalitní gastronomií a širokou možností výletů v Českém ráji.
Slaná, Liberecký kraj

Hotel Obecní dům v Semilech

Již dlouho vytváří spolu s kostelem a radnicí typické semilské panorama. Pronikl do života několika generací jako vlídné prostředí pro chvíle radostí i smutku, třeba při setkání při příležitostech vojenských odvodů i pro příjemné posezení s přáteli.
Semily, Liberecký kraj

Pizzeria Da Giorgio – mnoho kulinářských zážitků a příjemně strávených chvil

Dopřejte si originální chuť Itálie v Česku a navštivte restauraci Da Giorgio v Semilech.
Semily, Liberecký kraj

Chata Fraluq

Uvnitř i venku. Blíže k venkovu, k přírodě, k podstatě. Hledali jsme místo, které bude v samém srdci jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších krajů u nás – v Českém ráji. Místo, které na vás dýchne atmosférou venkova. Takové místo, kde necháte svůj čas jen plynout.
Tatobity, Liberecký kraj