!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > V proudu času na Malé Straně
Společenské akce

V proudu času na Malé Straně

  • 25. listopad 2021 16:00 - 17:30
Návštěvníci se vydají zpět v proudu času za poznáním zaniklých domů, příběhů a legend zachycujících skutečné události na Malé Straně. Komentovaná procházka představí architektonický vývoj jedné z nejstarších částí Prahy.
Návštěvníci se vydají zpět v proudu času za poznáním zaniklých domů, příběhů a legend zachycujících skutečné události na Malé Straně. Komentovaná procházka představí architektonický vývoj jedné z nejstarších částí Prahy, která se pyšní celou řadou kostelů, historických paláců, památek a zahrad. Průvodce také připomene ty nejvýznamnější momenty z její historie – od založení, přes husitské války, obnovu po velkém požáru v roce 1541, následky pobělohorského vývoje i monumenty pozdější rekatolizace nebo osvícenských změn. Účastníci se dozví například kde se narodil Jan Neruda, kde najdou kostel sv. Máří Magdaleny nebo proč se konec Sněmovní ulice nazývá Pětikostelním náměstím, když tu byly kostely jen čtyři. 

Lektorem komentované vycházky / prohlídky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Důležité informace:
- Místem setkání je ostrůvek uprostřed Pětikostelního náměstí (v blízkosti hotelu Alchymist, adresa Sněmovní 164/8, 118 00 Malá Strana). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
- Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
- Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Průvodce nebude mít při výkladu nasazenou roušku (vládní nařízení to umožňují) a zároveň už podstoupil očkování proti covid-19.
- Organizátor prosí všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.
- V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
Zobrazit více

Provozovatel

Open House Praha, z. ú.

Bubenečská 25
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 737 242 732
Email:
martina.dvorakova...
GPS:
50,100441 14,404202
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Vstupné

Cena: 220 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny