Úvod > Kalendář akcí > V Praze jako doma – vouchery pro turisty
V Praze jako doma - vouchery pro turisty
"> "> ">
1.7.
31.8.
Přidat foto
Festivaly

V Praze jako doma – vouchery pro turisty

Stejně jako loni podpoří hlavní město rozjezd cestovního ruchu programem V Praze jako doma. Do metropole bude lákat domácí i zahraniční turisty na volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo ZOO. Letos se návštěvníci mohou těšit na řadu novinek – na živé kulturní akce nebo turistickou tramvaj.
Jak to funguje?
Projekt se zaměřuje na české turisty a především restart cestovního ruchu po nedávné koronakrizi. Program připravilo hlavní město ve spolupráci s městskou společností Prague City Tourism. Nabízené benefity mohou turisté využít od začátku července až do konce srpna. Princip je stejný jako loni. Za každou noc strávenou v hotelu nebo hromadném ubytovacím zařízení v Praze, které je do programu zapojeno, obdrží návštěvník voucher. Ten může uplatnit pro volný či zvýhodněný vstup na vybrané památky, například do objektů Židovského muzea, Národní kulturní památky Vyšehrad nebo pražských věží, které má ve správě právě Prague City Tourism. A nově bude možné uplatnit vouchery i na živé kulturní akce, například na letní divadelní scény. Rezervovat hotel však mohou zájemci už od půlky června na webu projektu vprazejakodoma.cz.

Rok 2021
Novinkou letošního léta a celého programu je také provoz turistické tramvaje. Nová tramvajová linka č. 42 povede z Dlabačova přes Pražský hrad, Čechův most, Náměstí republiky, Václavské náměstí a odtud na Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. Na trase budou jezdit historické vozy ze začátku 20. století nebo tramvajové vozy typu T z přelomu 50. a 60. let.

Letos se do projektu zapojilo 250 hotelů. Připojilo se také 60 muzeí, galerií a dalších památek, tedy stejně jako loni. Oproti loňskému létu však přibylo takzvané živé umění.

Mezi památkami a dalšími atrakcemi, na které turisté dostanou slevu, jsou například pražské věže, tedy Petřínská rozhledna s bludištěm, Staroměstská radnice, mostecké věže Karlova mostu a další. Zapojeny jsou rovněž Národní muzeum, Muzeum hlavního města, Galerie hlavního města nebo zoologickábotanická zahrada v Troji. Vydat se můžete i do Království železnic nebo Muzea Karla Zemana. Živé umění zastupuje šapitó s Cirkem La Putyka a dalšími, Letních shakespearovských slavností, Letní scény Divadla Ungelt nebo Divadla Karlín v Letňanech.

V Praze jako doma 2020 v číslech:
  • Program V Praze jako doma v r. 2020 přilákal do hlavního města více než 70 tisíc návštěvníků.
  • V průměru zde strávili 3,2 noci.
  • Programu se zúčastnilo přes 400 hromadných ubytovacích zařízení, z nichž více než 50 % tvořily hotely kategorie 4* a 5*.
  • V programu bylo zapojených více než 60 významných pražských kulturních a turistických míst.
  • Celkem byly na program v r. 2020 alokovány prostředky ve výši 121 mil. Kč.
  • Ekonomický přínos programu V Praze jako doma v r. 2020 lze vyčíslit na základě průměrné útraty návštěvníka (2 737 Kč), výslednou sumou přesahující 202 mil. Kč.
  • Po dobu trvání programu také došlo k nárůstu počtu domácích turistů, kteří přijeli v prázdninových měsících do Prahy, a to o celých 16 %, čímž se po dlouhých letech výrazně snížil rozdíl mezi příjezdy domácích a zahraničních turistů.

Provozovatel

Magistrát hl. m. Prahy

Mariánské nám. 2/2
110 00 Praha 1
Email:
tourinfo@prague.eu
WWW:
https://www.vpraz...
WWW:
https://www.pragu...
GPS:
50,087109 14,417830
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

4,0 hodiny