Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > V Lužné na Východní Moravě budou volit nejlepší uzený bůček
Gastronomické akce

V Lužné na Východní Moravě budou volit nejlepší uzený bůček

Nejlepší uzený bůček se bude volit v Lužné na Vsetínsku. Soutěž se uskuteční v sobotu 21. prosince v 16 hodin v místním kulturním domě. Možné je nejen přihlásit svůj podomácku vyuzený bůček, ale také se jen tak přijít pobavit. Vstup bude zdarma.
Akce se v Lužné uskuteční už potřetí. Loni bylo hodnoceno čtrnáct vzorků, letos je jich očekáváno dvacet. Soutěžící se mohou přihlásit na uvedeném telefonním čísle. Vzorky bůčků o váze 20 dkg se budou vybírat půl hodiny před začátkem soutěže, tedy v 15.30, v sále kulturního domu. Bůčky bude hodnotit tříčlenná porota. Každý její člen udí dvacet let. Body se budou udělovat za vůni, vzhled, barvu a samozřejmě chuť. První tři v pořadí se můžou těšit na hodnotné ceny od obce Lužná.

Během hodnocení vystoupí v několika vstupech hudební formace Karel Zich Revival Band, se kterou si diváci připomenou všechny hity tragicky zesnulého zpěváka. Představí se také folklórní soubor Dětský Valášek. Proběhne také zajímavá soutěž o celou vepřovou hlavu, kterou si výherce odnese domů. Chystá se také soutěž v pojídání Šárčiných koláčů na čas. Přijďte si zasoutěžit nebo se jenom pobavit.

Provozovatel

Obec Lužná

Lužná 230
756 11 Lužná
Tel.:
+420 604 370 036
Email:
obec.luzna@quick.cz
GPS:
49,242953 18,014907
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Zámecké adventní kouzlení

Vyrazte do Muzea regionu Valašsko na zámek Vsetín a nechte se ovládnout atmosférou Vánoc na tradiční akci plné lidových zvyků, tvoření a jarmarečního veselí.
Vsetín, Zlínský kraj

Valašský mikulášský jarmek

Ať už máte Valašský mikulášský jarmek spojený s prožitky, lidovými zvyklostmi, chutěmi nebo vůněmi, můžete se opět začít těšit, že vzpomínání brzy vyměníte za pravou a jedinečnou příchuť procházky uprostřed jarmekového veselí. Letos připadne na 3. 12. 2022 .
Valašské Klobouky, Zlínský kraj

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Galerie Mariette sídlící v předzámčí zámku Vizovice otevřela svou každoroční Vánoční výstavu a široké veřejnosti prezentuje ve dvou výstavních sálech um tradiční české výroby foukaných skleněných vánočních ozdob. Výstavu můžete navštívit do 23. prosince.
Vizovice, Zlínský kraj

Vizovická vánoční kaple tak, jak velí tradice

Letošním rokem se výstava betlémů v zámecké kapli přehoupla do druhého čtvrtstoletí. Pro 26. ročník jsme zapůjčili betlémy od Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které již tradičně doplní zámecký betlém rodiny pana Jančíka z Vizovic.
Vizovice, Zlínský kraj

Naučná stezka Vráblovy paseky

Naučná stezka ve Vizovických vrších měří 1,2 km a je na ní 5 zastavení s informacemi o přírodě, historii osídlení pasek i huculském koni, jehož stádo vypásá část zdejších luk.
Lidečko, Zlínský kraj

Lovecký zámeček Trubiska

Dřevěný zámeček s rybníčky a sirnatými prameny, bývalé letní sídlo vizovické vrchnosti, najdete v údolí Trubiska v Pozděchově.
Pozděchov, Zlínský kraj

Lačnovské skály na Valašsku

Lačnovské skály jsou členěny na horní skály, zvané Vrátnica a dolní skály, zvané Trčkovy skály. Horní skály jsou dlouhé asi 70 m a vysoké 11 m. Jsou zde četné voštiny, skalní mísy a pseudokrasové jeskynní výklenky. Z horních skal je nádherný výhled.
Lačnov, Zlínský kraj

Partyzánský bunkr v Prlově

Smutné tragické události z dob druhé světové války připomíná obnovený partyzánský bunkr v Prlově na Vsetínsku. Stojí nad obcí schovaný mezi stromy, pod hlínou, listím a kůrou a je téměř neviditelný.
Prlov, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Grunt Vráblenka s chovem huculských koní

Nabízíme pronájem chalupy v údolí Neratov a pro méně náročné pronájem chatek na Vráblových pasekách. Můžete si u nás objednat občerstvení na Gruntě a samozřejmě vyjížďky na koních, nebo svezení na vedeném koni. V létě pořádáme pro děti i rodiny pobyty u koní.
Valašská Polanka, Zlínský kraj

Kafírna Smýkalova káva

Smýkalova káva, nejlepší káva na Valašsku.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování v soukromí na Pulčíně

Ubytování v podkroví rodinné dřevěnice pro méně náročné poutníky, avšak s pohodlím a službami které vás určitě zaujmou, leží u Pulčínské stezky na Vsetínsku.
Francova Lhota, Zlínský kraj

Chata Pulčiny

Nově zrekonstruovaná Chata Pulčiny se nachází na okraji horské vesničky Pulčín (670 m/nm) s výhledy do údolí, a na okolní hřebeny hor provázené neopakovatelnými západy slunce.
Francova Lhota, Zlínský kraj