Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Začátek školního roku – děti mají vstup do Zoo Praha za korunu
Akce pro děti

Začátek školního roku – děti mají vstup do Zoo Praha za korunu

První školní den může být náročný pro děti i rodiče. Zoo Praha proto zve ve čtvrtek 1. září všechny děti do patnácti let na návštěvu zahrady za symbolickou korunu.
Návštěva pražské zoologické zahrady za symbolickou 1 korunu. Pro školáky i předškoláky je navíc připravena řada her, aktivit a soutěží se zvířecí tematikou. Během dne budou také probíhat speciální komentovaná krmení a setkání u vybraných expozic.
 

Program na čtvrtek 1. září

10.00 – 16.00 Herní stanoviště na terase Vzdělávacího centra
 • Zvířecí „nej“: Zjisti, které zvíře je v Zoo Praha nejmenší, čí vejce je naopak největší a který had je ze všech nejdelší. Odpovídat na zvídavé otázky budou zkušení průvodci.
 • Jsi chytřejší než gorila či papoušek? Ukázka potravních hlavolamů, které musí řešit naše zvířata.
 • Rohy a parohy: Blíží se podzim a s ním období jelení říje. Víš, kdo nosí rohy a kdo parohy? Vyzkoušej si, jaké výhody a nevýhody mají jejich nositelé.
 • Hry pro nejmenší: Slož si maxi puzzle nebo vyzkoušej naše naučné pexeso a poznej naše nejnovější obyvatele – vombata Coopera, luskouny jménem Guo Bao a Run Hou Tang a další!
 • Staň se zvířetem: Vyrob si masku v naší kreativní dílně a staň se gorilou, tygrem nebo lemurem.
 • Přihlas svou třídu do soutěže a Staň se strážcem pralesa!
 
10.00 – 16.00 Speciální komentovaná krmení a setkání
 • 10.00 komentované krmení fenků
 • 10.30 komentované krmení klokanů obrovských a klokanů rudokrkých
 • 11.00 komentované krmení chápanů středoamerických mexických
 • 12.30 komentované setkání u medojedů
 • 13.00 komentované setkání u mangust liščích
 • 13.30 komentované setkání u hrabáčů
 • 14.00 komentované setkání u vombata obecného
 • 15.00 komentované setkání u ďáblů medvědovitých
 • 15.30 komentované setkání u hrochů obojživelných

Provozovatel

Zoo Praha

U Trojského zámku 120/3
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 296 112 230
Email:
pr@zoopraha.cz
WWW:
www.zoopraha.cz
GPS:
50,116710 14,411081
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Snížená cena: 1 Kč

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Vánoce v Zoo Praha – Od Vánoc po Silvestra

Na vánoční prázdniny si pro vás připravili v pražské zoo sadu komentovaných krmení, při kterých zvířata mimo jiné dostanou ochutnávku z dárků, které jste jim přinesli na Štědrý den. Pro kopytníky nezapomenou přidat neprodané vánoční stromky.
Praha 7, Praha

Vánoční svátky v tropickém ráji – skleníku Fata Morgana

Výlet tropickou přírodou je snem, který si lze v Troji splnit i na Vánoce. Pozoruhodné tvary rostlin, roztodivné barvy a zajímavé struktury porostu se neustále mění; rozkvétají rozmanité typy květů, a dokonce přibývají i nové druhy rostlin.
Praha 7, Praha

Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.
Praha, Praha

Nejmenší a nejvzácnější leknín na světě v botanické zahradě v Troji

Botanická zahrada Praha si pro své návštěvníky připravila novinku. V expozici tropických deštných lesů ve skleníku Fata Morgana je nově umístěn nejmenší leknín na světě – leknín trpasličí (Nymphaea thermarum). Ve volné přírodě tato vodní rostlina již neexistuje.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní únikové hry Get Out Fun

Unikátní hry, které vás provedou po těch nejzajímavějších místech. Vybrat si můžete z následujících 6-ti her: Pražská Zoo – Noemova archa, Národní technické muzeum – Milionový závod, Tour de Beer, Tour de Wine, Po stopách korunovačních klenotů nebo Pražské zajímavosti – V zakletí času.
Praha 7, Praha

Noční výprava s termokamerou v Zoo Praha

Zoo Praha nabízí jako jediná na světě zážitkový program "Noční výprava s termokamerou". Jedná se o sledování zvířat skrze termovizní monokulární kameru, noktovizor, speciální vojenskou termovizi i UV světlo.
Praha 7, Praha

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.
Praha 7, Praha

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Gaston v Zoo Praha

Restaurace Gaston prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její plocha se významně zvětšila, součástí je také cukrárna a gril.
Praha 7, Praha

Art&Food Zoona

Street Food v prostorách bývalého Trojského pivovaru vhodné pro rodiče s dětmi, cyklisty, bruslaře, ale i pěší, kteří chtějí ochutnat dobré jídlo, lehnout si do naší houpací sítě, zahrát si fotbálek, vypustit děti do koutku a sledovat, jak na odrážedlech nadšeně brázdí areálem.
Praha 7, Praha

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v areálu Ornamentální zahrady na místě bistra. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení – horké a studené nápoje, sýrové a uzeninové talíře a sezónní obložené chleby.
Praha 7, Praha

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.
Praha 7, Praha