Úvod > Kalendář akcí > V babiččině kuchyni - lidová strava v Pojizeří a Českém ráji
V babiččině kuchyni - lidová strava v Pojizeří a Českém ráji
"> ">
6.12.
26.1.
+ Přidat foto

V babiččině kuchyni - lidová strava v Pojizeří a Českém ráji

Kdy 6. prosinec 2019 9:00 - 26. leden 2020 17:00 Výstavy
Regionální muzeum a galerie v Jičíně vás zve na vánoční výstavu s názvem V babiččině kuchyni, kterou zapůjčilo Muzeum Českého ráje v Turnově. Přijďte se podívat na nádobí a nástroje, které se při přípravě pokrmů používaly na počátku 20. století. Nechybí ani dobové recepty.
Výstava s vánoční atmosférou představí inventář dobového zařízení kuchyní – nádobí nástrojů a náčiní, které se pri přípravě pokrmů používaly na počátku 20. století. Na výstavě budou připomenuty tradiční obyčeje, které nás provázejí v období Vánoc. Doplňují je recepty na pokrmy, které se při jejich příležitosti používaly.

Z rozsáhlého výzkumu stravovacích zvyků vyplývá, že lidé v Českém ráji a Pojizeří se na přelomu 19. a 20. století živili hlavně polévkami a hustými kašemi, takzvanými kucnouchy. Masa se objevovala na jejich stole jen v neděli a zbytky hospodyně zpracovaly v týdnu právě do kucnouchu. Nevařil se jen z brambor, ale také z luštěnin nebo zeleniny. Velkou tradici má v regionu včelařství a výrobky z medu, perníky, ale také medové vdolky.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí