Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Velikonoce plné překvapení – akce pro děti v Plzni
zajícci
Akce pro děti

Velikonoce plné překvapení – akce pro děti v Plzni

Taky jste zvědaví, jakým počasím nás překvapí Velikonoce? Ať už bude svítit slunce nebo bude mráz, velikonoční nadílku, kterou jsme pro vás v Plzni připravili, si určitě užijete. Nezapomeňte si na výlet pořídit něco nového, aby vás beránek nepokakal.
Po celé velikonoční prázdniny od 18. do 22. dubna se můžete těšit na spoustu tematických workshopů v science centru Techmania. Pokud se vydáte na velikonoční Eggsperimetování, užijte si i ostatní expozice a 3D Planetárium.

Program na prodloužený velikonoční víkend připravila také plzeňská zoo. Návštěvníci statku Lüftnerka nahlédnou do tajů zdobení kraslic různými technikami, podívají se na pletení pomlázek a otloukání vrbových píšťalek.

Přijďte se v sobotu 20. dubna od 11 hodin do 16 hodin pobavit a naladit na příchod jara na tradiční lidovou veselici s hudebním doprovodem a řemesly. Velikonoční jarmark se letos poprvé uskuteční na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Na náměstí Republiky si můžete vychutnat pravou atmosféru velikonočních trhů. Obklopí jej malované kraslice a ručně pletené pomlázky plné pentle.

Zpříjemněte si Velikonoční pondělí 22. dubna návštěvou tradičního Velikonočního jarmarku na zámku Kozel. Návštěvu jarmarku spojte s jarní procházkou zámeckým parkem.

Provozovatel

Turistické informační centrum Visit Plzeň

náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 035 330
Email:
info@visitplzen.eu
Email:
prokopovah@plzen.eu
WWW:
www.plzenprodeti.cz
WWW:
www.visitplzen.eu
GPS:
49,748240 13,377461
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni

Vydejte se v předvánočním čase na speciální adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Kromě komentované prohlídky interiéru, kde budete obdivovat nádherná vitrážová okna a jiné skvosty, se následně na náměstí Republiky dozvíte i zajímavé informace o vánočních tradicích a zvycích.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ježíškova pošta v Plzni

V adventním čase bude v mázhauzu plzeňské radnice po roce opět úřadovat vánoční pošták.
Plzeň, Plzeňský kraj

Šlechta pod maskou

V mázhauzu domu U Zlatého slunce v Plzni, tedy v budově sídla plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu, je od 10. října 2022 instalována panelová výstava s názvem
Plzeň, Plzeňský kraj

Adventní prohlídka pivovaru s pivním kvízem

Znáte příběh legendy mezi pivy, našeho jedinečného ležáku Pilsner Urquell? Že ne? Tak přijďte na speciální adventní prohlídku, kde se příběh dozvíte a své nové znalosti ověříte v pivním kvízu!
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.
Plzeň, Plzeňský kraj

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sigmondova naučná stezka u Plzně

Trasa dlouhá sedm kilometrů je nenáročná a vede převážně lesnatým terénem po upravených cestách rekreační oblastí Bolevecké rybníky. Je na ní patnáct zastavení, která upozorňují nejen na přírodní zajímavosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870 – 1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století. Na přelomu 20. a 30. let Adolf Loos v Plzni často pobýval. V Plzni Adolf Loos realizoval přestavbu tzv. Brummelova domu (Husova 58) a 13 bytových interiérů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Ubytování v centru Plzně v atraktivním historickém domě.
Plzeň, Plzeňský kraj

Terraza Plzeň

Zastavte se na lahodné drinky, vynikající kávu, domácí dezerty, víno od producenta filmového hitu "3 bobule" a světově proslulé čepované pivo z Plzně. Vychutnejte si jedinečný pohled na centrum Plzně z ptačí perspektivy!
Plzeň, Plzeňský kraj

Kolombina

Kolombina rozdávala radost už před 30 lety, kdy rodiče Jitky Štáhlichové postavili auto se zmrzlinou na klatovské náměstí. A stojí tam dodnes. Jitka v roce 2016 navázala na jejich receptury, v Itálii i zmrzlinu studovala.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Lékárna

Nová restaurace v centru Plzně, s dokonale ošetřeným tankovým pivem, rakousko-českou kuchyní a ochotným, proškoleným personálem.
Plzeň, Plzeňský kraj