Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Uriel Herman & Itamar Borochov
Hudební a divadelní akce

Uriel Herman & Itamar Borochov

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Fascinující dialog jazzových hledačů. Izraelské hudebníky, pianistu Uriela Hermana a trumpetistu Itamara Borochova spojuje vášeň pro krásu a objevování. Společně vykouzlí z exotických inspirací hudební kaleidoskop.
Uriel Herman a Itamar Borochov vykouzlí z exotických inspirací hudební kaleidoskop Izraelské hudebníky, pianistu Uriela Hermana a trumpetistu Itamara Borochova, spojuje vášeň pro krásu a objevování. V reprezentativních historických prostorách pražské Novoměstské radnice zazní 26. července 2022 fascinující dialog jazzových hledačů.

Uriel Herman a Itamar Borochov vycházejí ze společných levantských kořenů, už proto jejich komunikace působí tak přirozeně. K oněm kořenům ovšem zároveň patří i kosmopolitní letora a schopnost komunikovat napříč různými kulturami.

Itamar Borochov (*1984), dnes usazený v New Yorku, se odmala cítil v multikulturním prostředí jako ryba ve vodě. Jak by ne, když vyrůstal na telavivském předměstí Jaffě, proslulém vzájemně obohacujícím soužitím židovského, křesťanského i arabského obyvatelstva. Navíc přišel na svět v muzikantské rodině. Táta Yisrael Borochov, skladatel a aranžér, dovedl k hudbě nejen Itamara, ale i jeho bratra Avriho. Mimochodem, basista Avri později začal hrát mimo jiné s jistým Urielem Hermanem.

Hudební inspirace malého Itamara byly více než pestré. Poté, co ho nadchl film The Blues Brothers, rozhodl se naučit na kytaru a hrát blues. Jenže když uslyšel Louise Armstronga a Milese Davise, rozhodl se rozšířit záběr, přejít na trubku a vrhnout se do jazzových dobrodružství. Svoje zájmy pak rozšířil také o hudbu Afriky v nejširším smyslu slova a o další žánry. Ostruhy získal v telavivských klubech i jako studiový doprovazeč izraelských hvězd, lákal ho však velký svět. V letech 2007 až 2010 vystudoval newyorskou New School a nakonec si zvolil USA jako druhý domov.

Na mezinárodní scéně se prosadil nejprve jako spolupracovník zpěváka a skladatele Ravida Kahalaniho v kapele Yemen Blues, originálně spojující tradiční hudbu Jemenu s funkem, jazzem a blues. Sólovou dráhu sebevědomě odstartoval albem Outset (2014), na které navázal tituly Boomerang (2016) a Blue Nights (2019). Poslední jmenovaná deska způsobila menší poprask, když v recenzi respektovaného magazínu DownBeat získala maximální počet „hvězdiček“.

Uriel Herman (*1987) není o nic méně světoobčanem než Itamar, ačkoliv jako trvalé bydliště stále uvádí Izrael. Jako plejáda klavíristů, vzdělání zahájil v sedmi klasickou průpravou, která ho dovedla k absolutoriu na Israeli Arts And Science Academy v roce 2005 a o pět let později na Jerusalem Academy Of Music And Dance. Ačkoliv na klasiku nezanevřel, chybělo mu v ní více svobodné a tvůrčí vyjadřování. Zajímal ho jazz, latina i rock, ostatně na jeho albech najdeme také svérázné úpravy skladeb Davida Bowieho, Radiohead či Nirvany.
Urielovu studiem vštěpenou fixaci na psaný materiál prý definitivně odblokoval celonoční šamanský obřad, který pianista podstoupil na svých cestách v Kostarice. Od té doby se do dobrodružství improvizované hudby vrhá bez zábran.

Vedle práce s jazzovými comby napsal Herman také rapsodii pro jazzový kvartet a orchestr, nazvanou White Night, kterou premiéroval a natočil spolu s Netanya Kibbutz Orchestra. Další tři kusy pro jazzovou kapelu a orchestr zkomponoval na objednávku Jenaer Philharmonic Orchestra. Realizoval se také jako skladatel scénické hudby např. pro dokumentární filmy. Na společném vystoupení s Itamarem Borochovem ovšem dokáže, že je mu vlastní i subtilní komorní tvorba s důrazem na vzájemnou komunikaci.

Koncert svým nadžánrovým zaměřením dokonale zapadne do řady Jazz Meets World.

Filharmoniště – Sólo pro hoboj – pro děti od 0 do 3 let

Hobojistka Marta Bílá a klavírista Martin Levický představí mimo jiné skladby Francise Poulence i Maurice Ravela.
Praha 2, Praha

Měsíc věží a rozhleden ČR 2023 na Novoměstské radnici aneb Stoupá celá rodina

Již 12. ročník projektu k prodloužení turistické sezóny zakončený výstupem na ochoz věže s českou vlajkou. Po celý rok může vandrovník získávat čtyři razítka s připsáním data návštěvy na sběratelský 4pohled, který se nakonec stane výherním losem.
Praha 2, Praha

Zednáři

Výstava s podtitulem Svobodné zednářství očima zednářů. Veliká Lóže České republiky, sdružující 28 zednářských lóží z celé země, slaví 100. výročí svého založení.
Praha 2, Praha

Komentované prohlídky Novoměstské radnice 2023

Prohlídka s poutavým výkladem vhodná i pro děti odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podíváte se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
Praha 2, Praha

Festival delikátních chutí – podzim 2023

Vůně kuchyní z různých koutů světa, oblíbené cizokrajné pochoutky i dosud málo známé pokrmy.
Praha 2, Praha

Festival delikátních chutí – podzim 2023

Vůně kuchyní z různých koutů světa, oblíbené cizokrajné pochoutky i dosud málo známé pokrmy.
Praha 2, Praha

Novoměstský festival komorní hudby – Novofest 2023

Několik koncertů již 13. ročníku hudebního festivalu pro milovníky komorní hudby v podání špičkových umělců.
Praha 2, Praha

Řemesla živě 2023

Jubilejní 10. ročník akce věnované řemeslům a především těm, kdo jsou jejich mistry i každému, kdo se pro svou budoucí kariéru teprve rozhoduje.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Brillion – robotika a programování

Pořádáme kroužky, workshopy a příměstské tábory zaměřené na robotiku a programování, elektrotechniku, 3D grafiku a další technické obory či všeobecné vědomosti.
Praha, Praha

Kabinet pražské německy psané literatury v Pražském literárním domě

Expozice Pražského literárního domu se věnuje fenoménu pražské německy psané literatury. Chce návštěvníkům ukázat, že německy nepsal v Praze jen Franz Kafka, Max Brod či Rainer Maria Rikle, ale také dalších padesát autorů.
Praha 2, Praha

Aikido pro Prahu a okolí

Výuka Aikido, Aikitoho, Iaido, Kyusho jutsu. Aikido klub Praha vychází z aikido stylů různých zahraničních učitelů, největším vzorem je však učení Nishio Senseie, doplněné o aiki ken a aiki jo, tak jak ho vyučuje Tanaka sensei.
Praha 2, Praha

Galerie Ex Post v Praze

Galerie je místo pro kulturu a vzdělávání vzniklé v prostorách bývalé pošty nedaleko Karlova náměstí.
Praha 1, Praha

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Originální Pivní lázně Original Beer Spa mají blahodárný vliv na omlazení pokožky, zklidňující účinky na pleť, vlasy a svaly, uvolnění svalového napětí či mohou být podpůrnou léčbou bolesti zad a kloubů. Pomáhají vyčistit póry, léčit lupenku, akné i celulitidu.
Praha 1, Praha

Ex Post – kulturně vzdělávací prostor

Po několikaměsíční rekonstrukci se v Příčné ulici v Praze znovu otevřela pobočka pošty – tentokrát však utichnou razítka a prostor bude patřit kultuře a vzdělávání.
Praha 1, Praha

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.
Praha 2, Praha

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Radisson Blu Hotel, Prague

Zcela nový Radisson Blu Hotel Prague nabízí 160 moderních pokojů, včetně 21 apartmánů. Celý hotel prošel v roce 2019 náročnou rekonstrukcí, při které byly zachovány původní secesní prvky, doplněny o moderní design. K dispozici je nová restaurace a bar nabízející jak kávu, tak originální koktejly.
Praha, Praha

Plzeňská restaurace U Sedlerů

Tradiční restaurace na Karlově náměstí v Praze s českou kuchyní a plzeňským Prazdrojem, která se specializuje na poctivý český guláš.
Praha 2, Praha

Suite Home Prague

28 prostorných apartmánů s kuchyní, pro krátkodobé i dlouhodobé ubytování, plně vybavené kuchyňky. Ideální ubytování jak na služební cestě, tak na dovolené s rodinou a dětmi. 300 metrů od Václavského náměstí. 5 minut od Václavského náměstí a 10 minut od Staroměstského náměstí.
Praha 1, Praha

Artharmony Pension & Hostel Praha

Atrharmony je originální, zcela atypické, rodinné, romantické prostředí – oáza klidu a harmonie uprostřed velkoměsta. Pension & Hostel se nachází v samém centru Prahy a je zcela nekuřácký.
Praha 2, Praha

Café Neustadt na nádvoří Novoměstské radnice

Bohémská a věčně živá kavárna na nádvoří Novoměstské radnice.
Praha 2, Praha

Pivovarský dům Benedict v Praze

Nově otevřeno od srpna 2022 po rekonstrukci. Naší specialitou jsou jídla, při jejichž přípravě používáme pivo. Jako každá správná pivnice nabízíme také velký výběr menších jídel obzvláště vhodných k posezení nad oroseným půllitrem.
Praha 2, Praha

Rodinná pražírna výběrové kávy MamaCoffee Vodičkova

MamaCoffee je pražírna kávy, která provozuje několik pražských kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu.
Praha, Praha

The Nest – moderní asijská kuchyně v Praze

Vydejte se do restaurace, která nabízí autentické asijské recepty v inovativním podání.
Praha 2, Praha