Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Unikátni koncert Alpinismus a hudba
Großglockner
Hudební a divadelní akce

Unikátni koncert Alpinismus a hudba

Nenechte si ujít společný koncert souboru dechových nástrojů z rakouského Kalsu pod Großglocknerem a pěveckého sdružení ze slovinského Jezerska v Praze.
Kals pod Großglocknerem i Jezersko jsou místa spojena s Prahou a se vznikem organizovaného alpinismu v Evropě. V Praze vznikly ve druhé polovině 19. st. první organizované kluby v Evropě orientované na Východní Alpy. Tyto kluby stavěly kromě jiného chaty v Alpách, většina z těchto chat slouží návštěvníkům dodnes. Pod nejvyšším vrcholem Rakouska, Großglocknerem, postavil pražský obchodník Johann Stüdl z Prahy 1 z vlastních prostředků chatu Stüdlhütte. Český odbor Slovinského planinského družstva v Praze postavil pod vedení prof. Karla Chodounského pod severními stěnami Grintovce chatu Češka koča. Chaty jsou dnes velkým odkazem těchto pionýrů do dnešní doby – potvrzují partnerství mezi milovníky hor z dnešního Rakouska, Slovinska a Česka.

Unikátní show plné hudby a písní je sestaveno z úspěšných hudebních projektů “Mythos Großglockner/Mýtus Großglockner“ a z kolekce národních a lidových písní ze slovinských hor.

Provozovatel

Velvyslanectví Slovinské republiky v Praze

Pod Hradbami 15
160 41 Praha 6
Tel.:
+420 233 081 211
Email:
Vpr@gov.si
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
Praga.veleposlani...
GPS:
50,100532 14,443926
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Kostel sv. Tomáše, Josefská 8, Praha 1

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Prague Beer Fest 2023 – Pražský festival piva

5. ročník Prague Beer Festu 2023 – Pražského festivalu piva ve dnech 31. března a 1. dubna v areálu Pražského výstaviště v Holešovicích v hale 13, 12:00-22:00. Těšte se na bohatou zahraniční produkci, více než 150 druhů točených piv, lahvové speciály a další.
Praha 7, Praha

Country fontána 2023

Největší country festival v České republice. 
Praha 7, Praha

Dráček Jana Kalába na budově bývalých Elektrických podniků

Na střeše bývalých Elektrických podniků na rozhraní Holešovic a Letné si všimnete šmoulově modrého objektu – jedná o instalaci skulptury Dráček streetartového umělce Jana Kalába.
Praha 7, Praha

Python I

V kurzu Python I vaše děti naučíme základy programování v nejpoužívanějším IT jazyce současnosti.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

ArtGen Office Gallery v Praze Holešovicích

ArtGen je první kancelářskou galerií v Praze. Moderní architektura vybízí k pořádání tematických výstav nejen na nádvoří mezi budovami Art a Gen, ale také uvnitř v netradičně řešených interiérech.
Praha 7, Praha

Trafačka – Trafo Gallery – moderní umění v industriálních prostorách

Trafačka dříve obývala industriální prostor v pražských Vysočanech, který od roku 2006 do prosince 2014 sloužil současnému umění.
Praha 7, Praha

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.
Praha 7, Praha

Protančete se do časných ranních hodin v klubu SaSaZu

SaSaZu, jedno z největších zábavních zařízení svého druhu v Praze, které je schopno pojmout až 2500 hostů, nabízí vysoce flexibilní prostory pro pořádání veřejných i firemních akcí. Tento klub se již třetí rok těší celoevropské popularitě a přízni těch nejnáročnějších clubberů ze všech koutů světa.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

SaSaZu, výtvor šéfkuchaře Shahafa Shabtaye, je alchymií chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří okouzlující zážitek. Inspirace šéfkuchaře Shahafa Shabtaye pochází z mnoha let cestování a vaření v Asii, jeho vzpomínek z ulic jihovýchodní Asie, místního života, pokrmů, kultury a zvyků.
Praha 7, Praha

Garage 22 – Prague Distillery

Srdcem destilerie je destilační kolona od legendárního výrobce Arnold Holstein, který se pyšní více než 50 lety tradice a jehož zařízení patří ke světové špičce.
Praha, Praha

Restaurace Pražan

Restaurace Pražan je stylová restaurace na pražském Výstavišti s kapacitou až 250 míst a bezbariérovým vstupem. Nově zrekonstruovaný interiér Restaurace Pražan na pražském Výstavišti – Praha 7 je výjimečným místem!
Praha 7, Praha

Sýrárna – Holandské sýry S.Ý.R.

Výkroje různě vyzrálých sýrů nejen z Holandska obohacené o chutné dresinky, suché klobásky a nabídka moravských a českých vín.
Praha 7, Praha