Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > UnderFolk – Michal Willie Sedláček a Jana a Markéta Hejdovy
Hudební a divadelní akce

UnderFolk – Michal Willie Sedláček a Jana a Markéta Hejdovy

Zářijový UnderFolk. Protřelý folkový bard a zářné mladé talenty.
Na jubilejní, desátý underfolkový koncert, jenž se bude konat v pondělí 26. září od 19:30 opět tradičně v kavárně V břiše velryby, dorazí úspěšný folkový písničkář Michal Willie Sedláček a mladé, talentované sestry Hejdovy, které úspěšné sbírají trofeje na hudebních soutěžích po celé republice.

Plzeňský písničkář Michal Willie Sedláček se v tvorbě nechává inspirovat cikánskými motivy, španělskými rytmy, ale i příběhy z vlastního života či trampskou romantikou. Doprovází se na kytaru, již doplňuje příčnou flétnou jeho žena Eva. Má na kontě mnoho folkových ocenění a debutové CD Válka v nás z roku 2014. Do Boleslavi však majitel zvučného hlasu přiveze i skladby nové, oplývající stejně nespoutanou energií a hudebním umem.

Sestry Hejdovy, Jana a Markéta, jsou nadějné mladé hudebnice, které prozatím především objíždějí soutěže pro začínající talenty, kde sbírají první úspěchy. Jsou několikanásobnými vítězkami Dětské Porty, FolkyTonku, Folkového kvítku a dalších přehlídek. Kromě vlastní tvorby hrají také písně převzaté napříč žánry, od klasiky přes lidové písně a folk až po jazz a moderní hity. Na UnderFolku představí průřez svým repertoárem.

Zářijový UnderFolk se koná v kavárně V břiše velryby v pondělí 26. září od 19:30 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.

Enoch Arden – melodram

Předvánoční výlet do kouzelného světa melodramu s tóny krásné hudby. Přijďte s námi prožít večer, který je premiérou a derniérou zároveň.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Večerní vánoční trhy v Mladé Boleslavi

V parku na Výstavišti startují již páté Večerní vánoční trhy, které budou probíhat každý den od 16 do 20 hodin až do 31. prosince.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Fidlík a Violenka – Muzíček

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 18.12.2022 od 15:30 hodin na představení TV pro děti: Fidlík a Violenka – Muzíček.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Štefan Margita

Koncerty.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Koupaliště v Mladé Boleslavi

Koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků, a to jak vodě, tak i na souši. Najdete zde vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž s nafukovací trampolínou a občerstvení.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Cyklopark na Štěpánce v Mladé Boleslavi

V Mladé Boleslavi v areálu bývalého letního kina na Štěpánce vznikl cyklopark, který má sloužit především dětem, aby si mohly zdokonalovat techniku jízdy na kole. Veřejnosti je přístupný zdarma, v areálu se nachází také provozní budova s klubovnou a sociálním zařízením.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Knihobudky v ulicích Mladé Boleslavi

První dvě knihobudky slouží obyvatelům Mladé Boleslavi jako sdílená veřejná knihovna. První z nich je nedaleko Domu kultury, druhá v Novém parku. Každý si sem může přijít knihu vybrat, odnést, přečíst a případně vrátit, nebo naopak sem věnovat knihu, kterou už nepotřebuje.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Národní přírodní památka Radouč v Mladé Boleslavi

Radouč je jednou z nejbohatších xerotermních lokalit v širším okolí a je zachovalou ukázkou bezlesých jizerských strání, jak byly známy v devatenáctém století. Ze zoologického hlediska je významná hlavně plošina, zejména výskytem sysla obecného.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel La Romantica

Luxusní Boutique hotel na pomezí Českého ráje s osobitou architekturou a jedinečnou atmosférou. Na své si zde přijdou nejen páry na romantické dovolené, ale i ti, kteří do Mladé Boleslavi přijeli za prací.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Penzion Viva Residence

Viva Residence nabízí pobyt v krásném a klidném prostředí na okraji parku Štěpánka. Moderní interiéry, prvky z pohledového betonu, fasády z patinovaného modřínového dřeva, to je design, který vás bude provázet po dobu vašeho pobytu a který vznikl právě z inspirace okolní krajinou.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Kavárna V břiše velryby – na kávu i na film

Navštivte kavárnu, kde se budete chtít scházet se svými blízkými a vychutnat si kávu z vlastní pražírny, pivo z minipivovaru Slepý krtek a k tomu domácí čerstvé sladkosti či zapečené bagety.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Café Svět v Mladé Boleslavi

Kavárna na Komenského náměstí v centru Mladé Boleslavi. Pořádají se zde výstavy, koncerty a další kulturní akce.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj