Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > UnderFolk – Alishi & Tomáš Suchý
Hudební a divadelní akce

UnderFolk – Alishi & Tomáš Suchý

Říjnový UnderFolk – dvě podoby křehkosti: Alishi a Tomáš Suchý.
Ve středu 12. října zavítá na další z klubových večerů hudebního cyklu UnderFolk dvojice vyzrálých písničkářských osobností. Z Berouna přijede Tomáš Suchý a z moravské Šošůvky písničkářka Alishi. Koncert proběhem od 19 hodin v kavárně V břiše velryby v Havelském parku v Mladé Boleslavi.
 
Skladatel, textař a písničkář Tomáš Suchý vystoupí v doprovodu multiinstrumentalisty Jakuba Schmida a představí sólovou autorskou tvorbu. Sluší se však podotknout, že je rovněž frontmanem kapely Ponožky pana Semtamťuka a spolupracuje i s plzeňskou skupinou Lakuna. Ačkoliv má tedy za sebou bohatou kapelní minulost, teprve v roce 2020 vydal první sólové album s názvem Záchytný bod, na němž představil citlivý pohled na svět muže ve středním věku a jehož obsah přijede mladoboleslavskému publiku přiblížit.
 
Písničkářský osud Alishi, vlastním jménem Aleny Střelečkové z malé vísky Šošůvky nedaleko Blanska, není tomu Tomášovu úplně nepodobný, ač se narozdíl od něj pohybuje spíš na pomezí folku a country. V minulosti působila v mnoha uskupeních (Al Boss, Ginger, Country Sisters), ale teprve nedávno se pustila na sólovou dráhu, kde však dokáže zručně zúročit bohaté pěvecké i hráčské zkušenosti. I za relativně krátkou dobu se jí podařilo získat několik ocenění, nejnověji cenu Svazu autorů a interpretů na Portě 2022 v Řevnicích.
 
Říjnový UnderFolk se koná v kavárně V břiše velryby ve středu 12. října od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.
 
Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.

Enoch Arden – melodram

Předvánoční výlet do kouzelného světa melodramu s tóny krásné hudby. Přijďte s námi prožít večer, který je premiérou a derniérou zároveň.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Večerní vánoční trhy v Mladé Boleslavi

V parku na Výstavišti startují již páté Večerní vánoční trhy, které budou probíhat každý den od 16 do 20 hodin až do 31. prosince.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Fidlík a Violenka – Muzíček

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 18.12.2022 od 15:30 hodin na představení TV pro děti: Fidlík a Violenka – Muzíček.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Adventní putování za Mikulášem

Mikuláš v muzeu.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Koupaliště v Mladé Boleslavi

Koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků, a to jak vodě, tak i na souši. Najdete zde vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž s nafukovací trampolínou a občerstvení.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Cyklopark na Štěpánce v Mladé Boleslavi

V Mladé Boleslavi v areálu bývalého letního kina na Štěpánce vznikl cyklopark, který má sloužit především dětem, aby si mohly zdokonalovat techniku jízdy na kole. Veřejnosti je přístupný zdarma, v areálu se nachází také provozní budova s klubovnou a sociálním zařízením.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Knihobudky v ulicích Mladé Boleslavi

První dvě knihobudky slouží obyvatelům Mladé Boleslavi jako sdílená veřejná knihovna. První z nich je nedaleko Domu kultury, druhá v Novém parku. Každý si sem může přijít knihu vybrat, odnést, přečíst a případně vrátit, nebo naopak sem věnovat knihu, kterou už nepotřebuje.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Národní přírodní památka Radouč v Mladé Boleslavi

Radouč je jednou z nejbohatších xerotermních lokalit v širším okolí a je zachovalou ukázkou bezlesých jizerských strání, jak byly známy v devatenáctém století. Ze zoologického hlediska je významná hlavně plošina, zejména výskytem sysla obecného.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel La Romantica

Luxusní Boutique hotel na pomezí Českého ráje s osobitou architekturou a jedinečnou atmosférou. Na své si zde přijdou nejen páry na romantické dovolené, ale i ti, kteří do Mladé Boleslavi přijeli za prací.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Penzion Viva Residence

Viva Residence nabízí pobyt v krásném a klidném prostředí na okraji parku Štěpánka. Moderní interiéry, prvky z pohledového betonu, fasády z patinovaného modřínového dřeva, to je design, který vás bude provázet po dobu vašeho pobytu a který vznikl právě z inspirace okolní krajinou.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Kavárna V břiše velryby – na kávu i na film

Navštivte kavárnu, kde se budete chtít scházet se svými blízkými a vychutnat si kávu z vlastní pražírny, pivo z minipivovaru Slepý krtek a k tomu domácí čerstvé sladkosti či zapečené bagety.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Café Svět v Mladé Boleslavi

Kavárna na Komenského náměstí v centru Mladé Boleslavi. Pořádají se zde výstavy, koncerty a další kulturní akce.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj