!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Umění za čarou - výstava v pražském metru
Umění za čarou - výstava v pražském metru
">
11.5.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Umění za čarou - výstava v pražském metru

Kdy 11. květen 2020 – 31. prosinec 2020
Výstava Umění za čarou je prvním z projektů, jež mají představit pražské metro jako prostor, který je otevřený současnému umění.
Projekt Umění za čarou vznikl ve spolupráci Dopravního podniku a Galerie hlavního města Prahy. Výstava Umění za čarou je prvním z projektů, které mají představit pražské metro jako prostor, který je otevřený současnému umění. Výstava představuje výběr výjimečných děl silných uměleckých osobností, jako jsou Jiří Kovanda, Markéta Othová, Krištof Kintera, Timo, Lucia Sceranková, Ondřej Přibyl a umělecká dvojice Lukáš Jasanský – Martin Polák a Hynek Alt – Aleksandra Vajd.
 
V pondělí 11. 5. proběhlo ve stanici Můstek na lince A  komorní zahájení prvního, dočasného projektu podpořeného z programu Umění pro město.

Kurátory výstavy jsou Anna Švarc, architektka pražského metra a Fuczik, nezávislý kurátor.

Výstavu můžete navštívit od 11. 5. do 31.12. 2020 ve stanicích  pražského metra: Florenc (B), Můstek (A), Karlovo náměstí, Náměstí Republiky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí