Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Ukončení kulturní sezony: Tabarano e Scintilla
for_5642
Historické a vojenské akce

Ukončení kulturní sezony: Tabarano e Scintilla

Zakončení divadelní sezóny na zámku Valtice.

Zakončení divadelní sezóny na zámku Valtice

Valtický zámek připravil u příležitosti ukončení divadelní sezóny uvedení opery Tabarano e Scintilla skladatele Johanna Adolfa Hasseho v neděli 13. listopadu 2016 od 15 hodin. Kulturní odpoledne je pořádáno ve spolupráci s Národním vinařským centrem a po skončení představení proběhne degustace vybraných vzorků vín ze Salónu vín ČR. Jedná se o vyvrcholení uměleckého programu roku 2016, během kterého zavítalo na zámek Valtice na rozličné kulturní podniky více než 40.000 platících návštěvníků.

Opera zazní v podání souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga a v režijní inscenaci Magdaleny Švecové. Roli Scintilly ztvární Karolína Bubleová – Berková, Ivo Hrachovec šlechtice Tabarana, představení doplní tanečníci, mimové a akrobati.

Dvojdílné intermezzo Tabarano e Scintilla (původně nazvané La Contadina – Služebná) bylo poprvé uvedeno v Neapoli na podzim roku 1728. Hlavní postavou  je hezké a prohnané děvče, které bychom dnes označili pojmem "zlatokopka",  jejím protihráčem poněkud opelichaný, bohatý a trochu samolibý šlechtic. Komické situace podporuje Tabaranův sluha Corbo, dále milenec Scintilly – Lucindo a další němé role. Autor operu později přepracoval k uvedení v Drážďanech roku 1737. 

Hasse, jako přední reprezentant tzv. opera seria – neapolské vážné opery, výrazně ovlivňoval hudební vkus poloviny 18. stol. Jeho dvě stěžejní díla Alcide al Bivio a Il Trionfo di Clelia – byla premiérována ve Vídni začátkem šedesátých let 18. století a autorova hudba velmi dobře souzní s prostředím lichtensteinského barokního divadla ve Valticích.

Provozovatel

Zámek Valtice

Zámek 1
691 42 Valtice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
48,739504 16,755581
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Velikonoční otevřené sklepy Valtice

Srdečně zveme všechny milovníky vín a vinařské turistiky na putování za vínem po vybraných sklepech a vinotékách v hlavním městě vína – Valticích. Degustace a nákup vín přímo u vinaře/vinařství, ochutnávka specialit k vínu.
Valtice, Jihomoravský kraj

Krojový ples v jízdárně zámku Valtice

Stárci a stárky a Valtická krojovaná společnost srdečně zvou na Valtický krojový ples.
Valtice, Jihomoravský kraj

Ples Základní školy Valtice v zámecké jízdárně

Ples na zámku Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.
Valtice, Jihomoravský kraj

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Díky rozsáhlé rekonstrukci zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku vzniklo Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění.
Valtice, Jihomoravský kraj

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.
Valtice, Jihomoravský kraj

Jízdy kočárem u zámku Valtice

Jízdy kočárem ve valtickém zámeckém parku nabídnou skvělou relaxaci, ale i poznání odlehlejších částí areálu zámku.
Valtice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hubertus ve Valticích

Moderní hotel Hubertus se nachází ve Valticích, které leží v Lednicko-valtickém areálu. Navíc je hotel situovaný přímo do levého křídla zámku, jehož součástí je i Národní salon vín. Skvělá poloha hotelu přímo vybízí k poznávání kulturních památek, turistice i vynikajících jihomoravských vín.
Valtice, Jihomoravský kraj

Café Liechtenstein – knížecí kavárna

Stylová zámecká kavárna ve Valticích, vítěz prestižního brněnského festivalu Týden kávy 2013! Ochutnejte vynikající kávu, lahodné dezerty a kvalitní vína od moravských vinařů.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámecký hotel Valtice

Hotel Anton Florian se nachází přímo v levém křídle státního zámku Valtice. Nabízí tak ideální výchozí bod pro odpočinek v překrásném prostředí jižní Moravy.
Valtice, Jihomoravský kraj