Úvod > Kalendář akcí > Ukliďme svět, ukliďme Česko - jaro 2020: zrušeno
Ukliďme svět, ukliďme Česko - jaro 2020: zrušeno
"> "> "> "> ">
4.4.
+ Přidat foto

Ukliďme svět, ukliďme Česko - jaro 2020: zrušeno

Kdy 4. duben 2020 8:00 - 18:00 Festivaly
V sobotu 4. dubna se vydají desetitisíce dobrovolníků uklidit nepořádek z našich obcí, měst a především přírody. Během loňského roku se jich zapojilo přes 150 000, „buďte letos mezi nimi i vy,“ vyzývají organizátoři akce.
Přidat se k velkému jarnímu úklidu, ať už k organizátorům či dobrovolníkům, může opravdu každý. Stačí si založit vlastní úklidovou skupinu nebo se připojit k úklidu, který si vyberete z interaktivní mapy na https://www.uklidmecesko.cz/map/. Každý kousek odpadu se počítá, a čím více dobrovolníků se zapojí, tím větší kus přírody se podaří společnými silami uklidit. Pojďte do toho s námi 4. dubna!

Jak to funguje? Již nyní mohou na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz organizátoři zadávat plánované úklidy, a to co nejdříve, aby měli dostatek času na přihlášení ke konkrétnímu úklidu i dobrovolníci. Zaregistrovaní organizátoři pak dostanou užitečné rady k plánování i propagaci svých akcí a mohou zažádat o úklidové pomůcky.

Budete potřebovat pomoci s rukavicemi a pytli? Kdo si ušetřil z minulé akce, má výhodu, kdo ne, podpoříme Vás, jak budeme moci. Můžete si vyplnit od 2.3. do 21.3. žádost o balík (záložka v profilu registrované akce). Jako vždy je třeba vyplnit počty pomůcek a adresu k doručení s telefonem pro kurýra. Balíky by měly všechny dorazit do konce března, tedy nejpozději do 31.3..

První ročník úklidové akce proběhl v roce 2014 a ještě v tomtéž roce získal ekologického oskara. Úklid se koná zpravidla na jaře a na podzim.

Akce se koná na mnoha místech Česka, proto pokud vás zajímá, zda se i u vás bude uklízet, podívejte se na webové stránky městského či obecního úřadu.

Další akce se uskuteční 19. září.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 3. 2020