Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Ukaž, co umíš – Dětský den v Broumech
Akce pro děti

Ukaž, co umíš – Dětský den v Broumech

Pokud přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit v sobotu 7. června 2014, máme pro vás tip v podobě Dětského dne v Broumech na téma Ukaž, co umíš. Vítány jsou celé rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý program plný her, ale i řada naučných stanovišť jako možná inspirace pro trávení volného času.

Dětský den, který pořádá sdružení broumských spolků za finanční podpory místní akční skupiny Mezi Hrady, bude probíhat na hřišti TJ Broumy od 14 hodin. Na děti bude čekat odpoledne plné her připravené místním občanským sdružením Klub Matýsek, do kterých se mohou zapojit i rodiče. Chlapce jistě zaujme program místního mysliveckého sdružení, kde budou poznávat jednotlivé trofeje, a formou hry se tak blíže seznámí s lesní zvěří.

Hasiči zase představí své dovednosti a nechají návštěvníky prohlédnout i požárnická auta. Pro děvčata je připraven program v podobě výroby nejrůznějších předmětů z korálků, drátků nebo papíru. Všechny děti se pak budou moci zapojit do řady sportovních úkolů, které připravuje zdejší tělovýchovná jednota – včetně náboru dětí do fotbalového týmu.

Na tomto dni se prostřednictvím programu broumského rybářského svazu děti seznámí i s druhy ryb a podobně se zde bude prezentovat také Lesní správa Křivoklát. Ta dětem přiblíží faunu a flóru v přilehlých křivoklátských lesích. Zajímavostí bude i výstava soukromé sbírky motýlů pana Miloslav Kohouta. Všechny děti pak jistě ocení jak odměny za splnění konkrétních úkolů, tak možnost nechat si na obličej namalovat libovolný obrázek, projet se na koni apod.

Nudit by se zde neměli ani dospělí, kteří se buď mohou do programu aktivně zapojit a soutěžit s dětmi, nebo si prohlédnout uměleckou tvorbu Františka Kodeta, který se věnuje práci se dřevem. Ženy pak jistě ocení práce Miroslavy Vaisové, která zde představí výrobky z pedigu. Chybět nebude ani občerstvení nebo místní vyhlášené pivo z Broumského pivovaru Matuška, které bude čepováno v přilehlé hospůdce Na Hřišti.

Provozovatel

Broumské spolky

Na Hřišti TJ Broumy
267 42 Broumy
Tel.:
+420 724 302 538
Email:
jarmilasnoblova@s...
GPS:
49,955071 13,852268
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Zimní prohlídky na Křivoklátě

V listopadu a prosinci je hrad otevřen o víkendech a vánočních svátcích od 10 do 15 hodin. V únoru je otevřeno o víkendech od 12 do 14 hodin.
Křivoklát, Středočeský kraj

Zimní prohlídky na Křivoklátě

V listopadu a prosinci je hrad otevřen o víkendech a vánočních svátcích od 10 do 15 hodin. V únoru je otevřeno o víkendech od 12 do 14 hodin.
Křivoklát, Středočeský kraj

Královský advent na hradě Křivoklát

Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.
Křivoklát, Středočeský kraj

Královský advent na hradě Křivoklát

Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.
Křivoklát, Středočeský kraj

Lesnický park Křivoklátsko

Křivoklátsko je prvním lesnickým parkem na území České republiky. Byl vyhlášen 13. května 2010 a v tomto pojetí je zřejmě i první v Evropě. Jedná se o zvláštní druh přírodní chráněné oblasti.
Křivoklát, Středočeský kraj

Zřícenina hradu Týřov

Hrad Týřov stojící na skále vysoko nad hladinou Berounky, postavil nejspíše až ke konci své vlády král Václav I. Hrad patří mezi hrady typu francouzského kastelu a byl jedním z prvních hradů tohoto typu na našem území, který umožňoval aktivní obranu.
Karlova Ves, Středočeský kraj

Rozhledna Máminka

Nová rozhledna Máminka na Hudlicku. Nosná konstrukce rozhledny je navržená ve tvaru trojbokého jehlanu, prostorová příhradovina z borovicové hloubkově impregnované kulatiny.
Hudlice, Středočeský kraj

Naleziště trilobitů ve Skryjích

Skryje jsou neodlučitelně spjaty s osobností vědce Joachima Barranda. Ten se proslavil díky výzkumu zkamenělin, který zde prováděl. Je známo několik lokalit, kde můžete zkusit na hromadě břidlice své štěstí a přivézt si tak domů zajímavý suvenýr.
Skryje, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Matuška Broumy

Pivovar Matuška najdete v obci Broumy, která leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Svou velikostí se řadí do kategorie minipivovarů. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981.
Broumy, Středočeský kraj

Kemp Branov

Kemp Branov (vodácké tábořiště) nabízí prostor pro stany a karavany v nezapomenutelné části Staré řeky Berounky. V kraji Oty Pavla, převozníka Karla Proška a Zlatých úhořů.
Branov, Středočeský kraj

Čechův Mlýn

Čechův mlýn je ukrytý v panenské přírodě Křivoklátska. Kromě zvířat a rostlin tu najdete i technický skvost – unikátní elektroskanzen. Vypravte se do počátků doby elektrické v Čechách. Čechova elektrárna, jedna z prvních svého druhu u nás vyrábí proud dokonce i dnes.
Slabce, Středočeský kraj

Hotel Sýkora

Ubytováni v nově zrekonstruovaných pokojích s rodinnou atmosférou. V hotelové restauraci vám rádi nabídneme vynikající kuchyni s českou klasikou.
Křivoklát, Středočeský kraj