ÚvodKalendář akcíSportovní akceUherský Ostroh žije sportem 2023
Sportovní akce

Uherský Ostroh žije sportem 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
V sobotu 29. 7. 2022 proběhne v centru města Uherský Ostroh 4. ročník celodenní sportovně-kulturní akce Uherský OSTROH ŽIJE! sportem. Akce nabídne nabitý program pro všechny věkové kategorie.
NA KOLE OSTROŽSKO
Registrace od 8:30 – 9:30
Společný start: Dětská trasa 9:00, velká trasa 9:30
Dětská trasa vede do Ostrožské Nové Vsi, kde každý dětský cyklista obdrží poukaz na zmrzlinu, která bude k vyzvednutí po návratu do Uherského Ostrohu. Po návratu na zámek obdrží každý dětský účastník diplom.
Velká trasa o délce asi 50 km vede městy a obcemi našeho regionu. Účastníci sbírají razítka z průjezdních bodů (budou upřesněny při registraci) a po návratu do Uherského Ostrohu obdrží certifikát o absolvování trasy a zvýhodněnou vstupenku (1+1 zdarma) na večerní Summer party na zámku. 

DĚTSKÁ SPORTOVNÍ ZÓNA
Od 11:00 do 17:00 (po návratu z dětské trasy) bude v areálu zámku připravena dětská sportovní zóna s různými sportovními soutěžemi a doplňkovým programem. Svou činnost představí např. HOKEJ Uherský Ostroh, Gymnastický klub ŠK Uherský Ostroh nebo sportovně střelecký klub Uherský Ostroh.

FLORBALOVÉ ZÁPASY HOKEJOVÉ MLÁDEŽE MEZI ARKÁDAMI
Od 9:30 do 17:30 budou na nádvoří zámku probíhat florbalové zápasy hokejových mládežnických kategorií týmů HOKEJ Uherský Ostroh a HC Uherské Hradiště. 

ZÓNA BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK
Armáda ČR, Policie ČR, Městská policie Uherský Ostroh
Od 11:00 do 16:00 proběhne v blízkosti zámku prezentace práce bezpečnostních složek a ukázka vybavení, techniky a vozového parku.

REGISTR DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ
Od 13:00 do 16:00 se před zámkem můžete registrovat do Českého národní registru dárců dřeně. 

GASTROZÓNA
Od 11:00 až do ukončení akce zajistí skvělé jídlo a pití rodinná firma Bolfíkovy dobroty z Moravské Nové Vsi v letní gastrozóně před zámkem.

HLAVNÍ ODPOLEDNÍ PROGRAM (podium před zámkem)
13:30 – vystoupení Aerobik – DDM Pastelka
13:45 – 15:00 – Jumping /Sabina Galušková, Zuzana Miková/
15:15 – 15:30 – vystoupení – gymnastika ŠK Uherský Ostroh
15:30 – 16:30 – Tabata /Ivan Klauda/
+ lekce jógy 9:30 – 10:30 – park za zámkem /Adéla Zubalíková/
Každý účastník odpoledního programu obdrží zvýhodněnou vstupenku (1+1 zdarma) na večerní Summer party na zámku.

SUMMER PARTY/AFTERPARTY Uherský OSTROH ŽIJE! sportem
V rámci večerní části akce vystoupí na zámku pop-rocková kapela AkuStyk, DJ N_Drew a DJ GREBA. Otevřeny budou dva bary (velký bar před zámkem a malý bar na nádvoří zámku), které nabídnou burgery, trhané maso, skvělé pivo a další občerstvení.

PŘEDPRODEJ/PRODEJ VSTUPENEK
Předprodej vstupenek na sportovní lekce a večerní Summer party/Afterparty OSTROH ŽIJE! sportem za zvýhodněnou cenu probíhá od pátku 26. května 2023 do středy 26. července 2023. Rezervace/prodej na www.uhostroh.cz v části předprodej vstupenek (https://portal.colosseum.eu/?mrsid=261), nebo osobně v informačním centru Uherský Ostroh.

SPORTOVNÍ LEKCE:
TABATA – předprodej 100 Kč, po předprodeji 150 Kč
JUMPING – předprodej 100 Kč, po předprodeji 150 Kč
JÓGA – předprodej 100 Kč, po předprodeji 150 Kč
SUMMER PARTY/Afterparty OSTROH ŽIJE! sportem:
předprodej 150 Kč/po předprodeji, na místě 200 Kč

Provozovatel

Město Uherský Ostroh

Zámecká 24
687 24 Uherský Ostroh
Tel.:
+420 572 503 960
Email:
infocentrum@uhost...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.uhost...
GPS:
48,985925 17,390240
 
 

Cena

Poznámka:Předprodej vstupenek na sportovní lekce a večerní Summer party na zámku za zvýhodněnou cenu probíhá on-line  nebo osobně v Informačním centru Uherský Ostroh. Vstupenky budou k dispozici i na místě.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Pravidelné lodní linky na Baťově kanále

Od května do konce září jsou v provozu pravidelné plavby na výletních lodích po Baťově kanále. Lodě jezdí na menších úsecích, loď řídí kapitán a na palubě bývá i průvodce. Lístky je lepší si předem rezervovat, či zakoupit online.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Svět kostiček ve Veselí nad Moravou

Náplní výstavy je tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a drobné vlastní tvorby ze světové fenomenální stavebnice LEGO®.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Veselí hraje fotbal 2024

Akce je určena pro širokou veřejnost nejen z města Veselí nad Moravou, ale i z okolí. V jejím rámci se uskuteční na fotbalovém hřišti městského fotbalového stadionu soutěže ve fotbalových dovednostech pro účastníky.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Folklórní Písecké slavnosti

Festival se koná každoročně druhý víkend v červnu.
Moravský Písek, Jihomoravský kraj

Nominujte Alej roku 2024

Oblíbenou alej můžete ocenit různými způsoby. Jedním z nich je anketa Alej roku, kterou už po čtrnácté vyhlašuje spolek Arnika. Hlavním cílem ankety je vyzdvihnout přírodní a kulturní význam alejí pro krajinu a člověka.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Nominujte Alej roku 2024

Oblíbenou alej můžete ocenit různými způsoby. Jedním z nich je anketa Alej roku, kterou už po čtrnácté vyhlašuje spolek Arnika. Hlavním cílem ankety je vyzdvihnout přírodní a kulturní význam alejí pro krajinu a člověka.
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Do Blatnice k vinařovi 2024

Celé léto můžete v rámci akce Do Blatnice k vinařovi navštívit přibližně tři desítky vinařů přímo v jejich sklepech vždy od pátku do neděle.
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Blatnické búdy pod hvězdami 2024

Zveme Vás na devátý ročník akce nazvané Blatnické búdy pod hvězdami, která se uskuteční 10. 8. 2024, pro veřejnost bude otevřeno více než 35 vinných sklepů (búd).
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Původně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Veteran muzeum – Kolonial a vila Adler

Muzeum se nachází v Uherském Ostrohu v samotném centru historické části města naproti zámku na ulici Kostelní 153. Hlavní objekt muzea je funkcionalistický obchodní dům Adler z roku 1936 od významného architekta a místního rodáka Josefa Hahna (1884-1943).
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Přístav Uherský Ostroh

Přístav Uherský ostroh naleznete na Baťově kanálu nedaleko centra tohoto malebného města (za hotelem Morava v rohu ostrožského náměstí). Přístav je situován na dolní rejdě plavební komory.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Půjčovna lodí a hausbotů na Baťově kanálu

K řízení obytných lodí není třeba žádných oprávnění a po krátkém zaškolení se můžete vydat na dobrodružnou plavbu krajem jižního a východního Slovácka.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Půjčovna hausbótů a motorových člunů v Uherském Ostrohu

Půjčovna se nachází v Uherském Ostrohu na řece Moravě, která je také součástí Baťova kanálu. Ten zajišťuje splavnost mezi úseky Bělov (Otrokovice) a Skalice.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede převážně jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek. Celková délka trasy je 75 km.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Penzion Hermína

Rodinný penzion v klidné části jihomoravského města Veselí nad Moravou nabízí příjemné ubytování v moderně vybavených nekuřáckých pokojích hotelového typu.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinná pražírna kávy Uherský Ostroh

100% arabiky, robusty, espresso směsi, zelená káva, vše co potřebujete pro domácí přípravu vyjímečné kávy, zákusky od nejlepšího cukráře na Slovácku.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Penzion a relax centrum Relax21

Relax21 je sportovně relaxační centrum s možností originálního ubytování, fitness a wellness v srdci Moravského Slovácka v Uherském Ostrohu. Chcete strávit aktivní dovolenou, nebo jen wellness víkend? Jsme tu pro vás. Naše služby využívají jak rodiny s dětmi, zamilované páry, ale i manažeři firem.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Pivotéka Pivní Garáž

Objevte pestrost pivního světa v pivotéce, jenž byla stvořena pro všechny vyznavače tradic, kteří se nebojí překvapit své pivní pohárky něčím neotřelým.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi je situován v nížině toku řeky Moravy pod hřebenem Bílých Karpat u hranice se Slovenskem a Rakouskem. Areál je plný staveb podobných vinařským búdám a apartmány získaly názvy podle odrůd vína, jež u každé rostou. Rybáře potěší chatky s rákosovou střechou.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Zarazické sklepy a návrší Lišky ve Veselí nad Moravou

Zarazické sklepy jsou jedinými vinnými sklepy ve Veselí nad Moravou. Nacházejí se pod návrším Lišky. Sklepy vznikly na popud zarazického zahrádkářského svazu v 80. letech. Celkem mělo být postaveno 14 až 16 sklepů, nakonec se však realizovalo pouze šest.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Hospůdka Na Obecním

Příjemná hospůdka v Ostrožské Lhotě na nachází v srdci obce, ve stejné budově jako obecní úřad. Za hezkého počasí můžete posedět a vychutnat si pivo, limonádu a dobré jídlo na zahrádce.
Ostrožská Lhota, Zlínský kraj

Mladé vinařství v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Mladé vinařství bylo založeno v roce 2010. Obhospodařuje 3 hektary vlastních vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v okolí obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde také sídlí. Mladé v tomto případě neznamená jen nedávno vzniklé, ale také charakterizuje jeho zakladatele Tomáše Rumíška a Jana Polehňu.
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice – víno ze slunečných strání Slovácka

Areál Šlechtitelské stanice, založené již roku 1922, nabízí nejen informační centrum a degustační prostory, ale také vyhlídkovou terasu s posezením a kruhovým výhledem na zdejší vinice. Vyrábí se zde kvalitní vína vyrobená z vlastních hroznů zrajících na slunečných stráních Slovácka.
Polešovice, Zlínský kraj