!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Udržitelná Praha
Udržitelná Praha
">
1.4.
23.4.
+ Přidat foto
Výstavy

Udržitelná Praha

Kdy 1. duben 2021 – 23. duben 2021
Ve výstavních prostorách budovy Mánes je k vidění expozice věnovaná aktuální problematice zlepšení životních podmínek v Praze – Udržitelná Praha.

O zlepšení životních podmínek v hlavním městě se hovoří již řadu let. Pražané jsou průběžně seznamováni s různými koncepcemi, jsou konfrontováni s nejrůznějšími opatřeními či restrikcemi, které mají zlepšit jejich životní podmínky ve městě. Praha jako hlavní město je sídlem řady institucí a úřadů, klíčových dopravních i komunikačních uzlů a zároveň je největším zaměstnavatelem v zemi. O to je hledání řešení složitější a náročnější.

Zelený pohled na Prahu si klade za cíl poukázat na konkrétní a reálná řešení, která se stanou součástí života Pražanů. Celý projekt bude realizován v úzké spolupráci s hlavním městem Praha a jednotlivými městskými částmi. Přirozenou součástí této expozice budou různé architektonické projekty. Expozice není o fabulaci teorii a dílčích restrikcích, ale o konkrétních a systémových opatřeních, které prokazatelně pomohou vyrovnat se v životním prostředí jiným vyspělým metropolím. Které umožní Pražanům lépe dýchat a lépe se cítit každý den.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 12. 2020