!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Uchvácena krajinou
Irena Armutidisová, Uchvácena krajinou
"> Irena Armutidisová, Uchvácena krajinou
6.10.
2.1.
+ Přidat foto
Výstavy

Uchvácena krajinou

  • 6. říjen 2021 9:002. leden 2022 17:00
Výstava fotografických obrazů Ireny Armutidisové představuje výběr z fotografických souborů spojených tématem krajiny.
Nejstarším z nich byl cyklus Za humny aneb pocta moravskému poli z období kolem roku 2006. Fotografka tehdy volila obrazy míst svého bydliště, okolí Veverských Knínic. Místa, vizuálně nepříliš zajímavá, v jejím pojetí obdržela prostou monumentalitu v měnícím se čase ročních období. Na tento větší, a postupně se dále rozšiřující cyklus navázal později další fotografický soubor, nazvaný Meziprostor. Jeho tématem byla ta místa v krajině, v nichž se zjevují objekty lidské zemědělské či lovecké činnosti. V další sérii fotografií Horizonty mlhy představují fotografické obrazy úseky krajiny v onom časovém okamžiku, kdy do jejich vzhledu zasahuje beztvarý mlžný opar a z něho se vynořující snové obrazy. V cyklech Zimní a Linie a struktura je linie a struktura krajiny redukovaná na samotný pocit a atmosféru snímané krajiny. Výstavu doplňuje výběr z konceptuálního cyklu Imaginární horizonty.

V rámci těchto vyhraněných tematických okruhů autorka vyhledává také v současné tvorbě především takové motivy a detaily v zemědělské krajině, jejichž smysl překračuje pouhé časově ohraničené nebo esteticky vnímané působení přírody. Přes nepřítomnost lidí nalezneme ve vystavených fotografiích v blízkosti lidských sídel stopy a zásahy člověka (ať již prostřednictvím objektů nebo stop po zemědělské činnosti), které obrazům venkovské krajiny mohou dodávat další a různorodé významy.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí