Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > UC Berkeley Symphony Orchestra koncertuje v Praze
Hudební a divadelní akce

UC Berkeley Symphony Orchestra koncertuje v Praze

Orchestr složený ze studentů jedné z nejvěhlasnějších amerických vysokých škol, University of California z Berkeley v Kalifornii vystoupí v rámci svého turné v Praze ve Smetanově síni ve středu 28.5.

Pro koncert cyklu Musica Orbis 2014 vybral orchestr hráčsky i posluchačsky náročnejší program s důrazem na americkou hudbu. Posluchačům představí díla Coplanda, Gershwina a Šostakoviče. V provedení zaujmou zcela jistě vysokou hudební úrovní a mladistvým elánem interpretace.

Orchestr patří v domovské Kalifornii k významným symfonickým tělesům a jeho repertoár zahrnuje širokou paletu děl od baroka po současnost, s důrazem na hudbu 20. a 21. století. Vychoval celou řadu špičkových hudebníků a skladatelů, mnozí jeho členové později s úspěchem vystudovali prestižní americké hudební školy jako Juilliard School, Eastman School, Peabody Institute nebo Manhattan School.

28. 5. 2014, 19.30 hodin, Smetanova síň Obecního domu UC BERKELEY SYMPHONY ORCHESTRA, USA Dirigent: David Milnes A. Copland: Apalačské jaro G. Gershwin: Američan v Paříži D. Šostakovič: Symfonie č. 10

Český ples v Obecním domě

Zažijte neopakovatelnou atmosféru nádherného plesu a vychutnejte si noblesu programu, prostor a pohoštění.
Praha 1, Praha

iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě – unikátní výstava A. Muchy

Zhruba po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy, velikána české secese, mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Na stejné místo, do pražského Obecního domu, se vrací slavná sbírka jeho díla, kterou v minulosti zkompletoval světový tenista číslo 1 Ivan Lendl.
Praha 1, Praha

Fantastic Groove Night with Lee Andrew Davison

Pan L. A. Davison, původem z Oklahomy, kde získal hudební vzdělání je nejen skvělý zpěvák, ale též omračující showman. Do Reduty tentokrát přijde se svým zbrusu novým projektem, na kterém se podílí celá řada nejlepších českých hudebníků.
Praha 1, Praha

Hollywood in Prague – Noc světových vánočních melodií

Hollywood in Prague: Obecní dům rozezní světově proslulé vánoční melodie v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Výprava Za strašidly Starého Města

Staré Město Pražské se jenom hemží strašidly, duchy, bezhlavými rytíři… Že jste ještě žádné nepotkali? Buď nevíte, kam se dívat, nebo jste jen neměli štěstí… Procházka pro rodiny s dětmi o legendách Starého Města Pražského, úkoly pro děti během procházky.
Praha 1, Praha

Chytrá zábava – poznejte město jinak

Poznávání měst může mít mnoho podob. Chytrá zábava má pro vás program na celé hodiny. Díky ní se projdete, provětráte hlavu, ale i mozkové závity a zažijete jiný druh šifrovacích her – bez omezení časem. Bude jen na vás, kdy se na cestu vydáte a jak dlouho vám zabere.
Praha, Praha

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.
Praha 1, Praha

Divadlo Hybernia – muzikálová scéna v centru Prahy

Významné muzikálové divadlo sídlí v Domě U Hybernů, který na první pohled upoutá zajímavou empírovou podobou.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je uzavřena.
Praha 1, Praha

Americký bar v Obecním domě v Praze

Americký bar na vás jistě zapůsobí neopakovatelnou atmosférou, ve které si můžete vybírat ze široké nabídky koktejlů, špičkových destilátů nebo šampaňského. Americký bar je nejstarším barem v Praze a druhým nejstarším barem v Evropě.
Praha 1, Praha

Plzeňská pivnice v Obecním Domě v Praze

Plzeňská pivnice v pražském Obecním domě naplno navázala na svou slavnou prvorepublikovou tradici.
Praha 1, Praha

Hotel Kings Court

Zveme vás na setkání nejen s Prahou, historií a současností, ale i s novým životním stylem. Díky hotelu Kings Court objevíte nejen úžasnou kulturu a architektury Prahy, ale také pulzující, kosmopolitní metropoli nabízející zábavu i skvělou gastronomii.
Praha 1, Praha