Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > U_mění Hořice 2023
Čestmír Suška
Výstavy

U_mění Hořice 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Královéhradecký kraj nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Do Hořice se opět navrací přehlídka současného umění ve veřejném prostoru města – tentokrát ale trochu jinak...
U_mění Hořice 2023 – přehlídka současného umění ve veřejném prostoru
25. 6. – 29. 10. 2023


Projekt U_mění Hořice, zaměřený na prezentaci současného umění ve veřejném prostoru, naváže na minulé ročníky, kdy zde byla v roce 2021 prezentována tvorba pedagožek a pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické a v roce 2022 sochaře Tomáše Polcara. Letošní ročník bude veden volným tématem „uzlové body“: žádný vývoj není plynulý, každá historie – osobní i společenská – se odehrává v určitých uzlových bodech, v místě a čase. Tyto uzlové body mohou být místy komunitního setkávání, mohou být spojeny s významnými osobnostmi či událostmi minulosti i s událostmi zdánlivě nenápadnými a každodenními, ale pro naši osobní historii hrajícími důležitou roli. Toto volné téma zpracuje každý s vystavujících umělců po svém.

Tentokrát se sice vracíme k formátu skupinové výstavy, ale trochu jinak. Sochař Čestmír Suška na hořické náměstí umístí objekt připomínající rozhlednu či kazatelnu – bude pak na nás, zda ho využijeme k tichému shlížení na historií nabité Hořice, nebo zda se z něj bude pokoušet svým kázáním oslovovat kolemjdoucí.

Ostatní vystavující ale pro Hořice nepřipravují hmotná umělecká díla, ale vytvoří situace či události, které ve veřejném prostoru uzlové body zpřítomní. Kristýna Täubelová zde představí svou interaktivní výtvarně-divadelní instalaci o fascinujícím světě společenství včel medonosných, zaměřenou především na dětské publikum. Té se budete moct zúčastnit v den vernisáže 24. 6. i v některých dalších termínech. Matouš Lipus ve vybraných termínech zpřístupní historicky i umělecky významné prostory Wagnerovy vily, jejichž význam dál rozvede svou uměleckou intervencí v zahradě vily. Výstavu pak v říjnu ukončí koncert hudebního skladatele Miro Thóta a hudebníků Dystopic Requiem Quartetu, kteří představí skladby inspirované různými zajímavými místy.

vernisáž 24. června:

15.00 Kristýna Täubelová, Dora Bouzková, Jan Beneš, Jiřina Vacková: Včely / interaktivní výtvarně-divadelní instalace o fascinujícím světě společenství včel medonosných nejen pro děti vznikla ve spolupráci se spolkem Loutky bez hranic. Proběhne ve spodní části Sochařského parku sv. Josefa (za domovem pro seniory)
16.00 – 17.00 Mezi sochami / hra pro malé i velké – startovat možno kdykoli mezi 16.00 a 17.00 od Galerie plastik
17.00 Kristýna Täubelová, Dora Bouzková, Jan Beneš, Jiřina Vacková: Včely / interaktivní výtvarně-divadelní instalace o fascinujícím světě společenství včel medonosných nejen pro děti vznikla ve spolupráci se spolkem Loutky bez hranic. Proběhne ve spodní části Sochařského parku sv. Josefa (za domovem pro seniory)
18.30 Čestmír Suška / úvodní slovo u děl vystavených na nám. Jiřího z Poděbrad (naproti Městskému muzeu)
19.30 Matouš Lipus a Lukáš Wagner ve Wagnerově vile/ Zahrada sochaře, první dějství: vernisážový piknik a party v zahradě

POZOR!
Instalace Včely má omezenou kapacitu!

Provozovatel

Městské muzeum a galerie Hořice

Náměstí Jiřího z Poděbrad 160 Hořice
508 01 Hořice
Tel.:
+420 778 468 371
Email:
info@muzeum.horic...
WWW:
https://muzeum.ho...
WWW:
www.galerie.horic...
GPS:
50,369375 15,632634
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Z díla Karla Vika

Městské muzeum a galerie Hořice srdečně zve na jubilejní výstavu díla významného hořického rodáka, která bude reflektovat proměny vnímání krajiny a významu, který jí přikládáme. Výstava bude slavnostně zahájena ve Štorchově síni hořického muzea ve čtvrtek 5. 10. 2023 a potrvá do 7. 1. 2024.
Hořice, Královéhradecký kraj

Perníkový večer v Hořicích

Vánoce v Městském muzeu budou letos vonět perníkem!
Hořice, Královéhradecký kraj

Vánoce s vůní perníku

Vánoce v Městském muzeu budou letos vonět perníkem!
Hořice, Královéhradecký kraj

Zámecká slavnost, aneb advent u Smiřických ze Smiřic

Zámecký areál Holovousy a soubor historického tance Mariane vás zvou na kostýmované prohlídky zámku. Historické osobnosti ožijí při prohlídkách každou celou hodinu.
Holovousy, Královéhradecký kraj

Adventní koncert

Koncert žáků a učitelů ZUŠ Melodie – pobočka Pecka, který se koná v Kostele sv. Bartoloměje v Pecce.
Pecka, Královéhradecký kraj

Silvestrovský běh Kryštofa Haranta

15. ročník.
Pecka, Královéhradecký kraj

Novoroční vycházka na Krkonošskou vyhlídku

Přijďte se projít a načerpat sil do roku 2024. 33. ročník.
Pecka, Královéhradecký kraj

Putování krajem Karla Václava Raise – květnový pochod

Putování krajem Karla Václava Raise. 45. ročník .
Pecka, Královéhradecký kraj

Městské muzeum a galerie Hořice

Městské muzeum bylo založeno v roce 1887 jako Archeologický a musejní spolek. Během své 130 leté existence muzeum shromáždilo unikátní sbírku s více než 40 000 předměty. Od roku 1942 sídlí v novorenesančních prostorech domu s pískovcovou fasádou od stavitele Františka Karažeje z roku 1877.
Hořice, Královéhradecký kraj

Chlumíčkova stezka pro děti v Hořicích

Chlumíčková stezka zabaví zejména nejmenší děti při vycházce na koupaliště Dachova v lesním úseku od rozcestí u Lomu U Sv. Josefa a Malátovy cesty až na zmíněné koupaliště. Stezka vede po žluté turistické trase a je součástí naučného okruhu městem.
Hořice, Královéhradecký kraj

Vycházky v Hořicích – procházka do Svatogothardské Lhotky

Jedním z cílů při návštěvě Hořic může být procházka do Svatogothardské Lhotky, která je na velmi krátkém úseku přímo nabitá zajímavostmi. Vycházku lze začít na Gothardě u památníku s reliéfem prvního československého ministra financí Dr. Aloise Rašína, pravděpodobně díla Marie Wagnerové-Kulhánkové.
Hořice, Královéhradecký kraj

Hořice – město s kamenickou tradicí

Hořickou školou prošly mnohé zakladatelské osobnosti českého moderního sochařství, což se odrazilo ve výzdobě města i ve sbírkách Galerie plastik. Mimořádné postavení tu má Jan Štursa, jehož plastiky dominují části expozice.
Hořice, Královéhradecký kraj

Turistická trasa Cesta Karla Václava Raise

Dálková turistická trasa s názvem Cesta Karla Václava Raise vychází z Hořic a směřuje k rozhledně Zvičina. Celá trasa měří 22 km, a je vhodná pouze pro pěší turisty.
Hořice, Královéhradecký kraj

Husitská mohyla v Hořicích

V Hořicích najdete na jih od nádraží Husitskou mohylu neboli Mohejlík v podobě husitského válečného vozu. Je připomínkou místa, kde se konala v roce 1423 bitva.
Hořice, Královéhradecký kraj

Masarykova věž samostatnosti s hvězdářskou kupolí v Hořicích

Dominanta východočeského města Hořice stojí na hřebeni Hořického chlumu v nadmořské výšce 408 metrů. Z vyhlídkového ochozu je možné za dobré viditelnosti spatřit celé panorama Krkonoš.
Hořice, Královéhradecký kraj

Synagoga a židovský hřbitov v Hořicích

Poblíž hasičské zbrojnice v ulici Tovární v Hořicích se nachází budova bývalé židovské synagogy. Od r. 1956 je modlitebnou Církve česko-slovenské husitské. V Karlově, dříve Židovské ulici, najdeme i starý židovský hřbitov.
Hořice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Expivovar Hořice

Areál bývalého pivovaru, byl vybudován v letech 1885 – 1895 a nachází se v centru Hořic.
Hořice, Královéhradecký kraj

Restaurace Staré Časy

Stylový restaurant v útulném prostředí starého hořického pivovaru uvítají všichni ti, kteří hledají místo pro schůzku s přáteli, obchodní jednání nebo jen pro relaxaci.
Hořice, Královéhradecký kraj

Hotel Dachova v Hořicích

Hotel Dachova se nachází u města Hořic v Podkrkonoší, které proslulo díky sochařskému umění jako “Město kamenné krásy”. Celková kapacita hotelu je 11 pokojů. Restaurace s letní zahrádkou nabízí příjemné posezení se specialitami české kuchyně.
Hořice, Královéhradecký kraj

Glamping kemp Dolíček – zážitek v každé chvíli

Krásné místo, nacházející se ve starém pískovcovém lomu, na okraji místní osady Doubrava, nedaleko města Hořice v Podkrkonoší. Snahou je vytvořit hezké místo, kde můžeme relaxovat v lůně neobvyklé zahrady a tuto pohodu příležitostně nabídnou i našim kamarádům a podobně naladěným lidem.
Hořice, Královéhradecký kraj

Zámek Holovousy

Obec Holovousy nedaleko Hořic se pyšní secesním zámkem s romantickými prvky. Zámek i park si lze pronajmout pro pořádání kulturních a společenských událostí.
Holovousy, Královéhradecký kraj

Autokemping Na Vyhlídce v Miletíně

Na okraji města Miletín, při silnici na trase mezi Hořicemi a Dvorem Králové nad Labem, se nachází autokemp Na Vyhlídce.
Miletín, Královéhradecký kraj

Skautská základna Miletín

Skautská základna se nachází v malebném městečku Miletín v Královéhradeckém kraji.
Miletín, Královéhradecký kraj

Minipivovar Miletín

Nevelké východočeské městečko Miletín se může chlubit nejen slavným rodákem, K. J. Erbenem, ale také pivovarnickou tradicí, jejíž historie sahá hluboko do minulosti. Vždyť jedním z vlastníků tehdejšího šlechtického pivovaru byl dokonce sám slavný Albrecht z Valdštejna.
Miletín, Královéhradecký kraj