Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Komentovaná prohlídka – Týnský chrám a Staré Město
Mariánský sloup
Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka – Týnský chrám a Staré Město

Komentovaná prohlídka kostela Panny Marie před Týnem s procházkou blízkých ulic a náměstí. Staroměstské náměstí, Týnský dvůr, Celetná ulice, Ovocný trh, Havelské město, kostel sv Jiljí.
Procházka začíná u Mariánského sloupu (sraz je na straně ke Staroměstské radnici pod obrázkem Panny Marie) na Staroměstském náměstí. Historie a architektura historického tržiště. Dějiny a význam Mariánského sloupu a jeho vztah k Týnskému chrámu. Následuje prohlídka interiéru kostela Panny Marie před Týnem. Gotická, renesanční a barokní výzdoba a příběhy osobností spjatých se svatostánkem. Víte, kde ba jste hledali gotický tympanon?

Dále procházka pokračuje přes Týnský dvůr. Historie zdejších staveb Domu u Zlatého prstenu  a Granovksého paláce. Dále okolo kostela sv. Jakuba. Historie chrámu s přilehlým klášterem a protějšího barokního domu U Božího oka. Prohlídka dále vede přes dvorek Divadla v Celetné do stejnojmené ulice. Historie místních barokních paláců a kubistického domu U Černé Matky Boží. Víte, kde zde bývala mincovna?

Z Celetné ulice zavede procházka návštěvníky na Ovocný trh. Historie Stavovského divadla a budovy Karolina. Dále do Havelského města k farnímu kostelu sv. Havla a bývalému karmelitskému klášteru. Odsud ještě na Betlémské náměstí a dále uličkami a pasážemi Starého města ke kostelu sv. JIljí a zpátky na Staroměstské náměstí.

V cenně procházky je jeden drink (káva, čaj, pivo...) v jedné z kaváren. 

Provozovatel

Ondřej Macka

Zelená 1743/18
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 605 538 878
Email:
ondramacka@seznam.cz
WWW:
https://ondrejmac...
GPS:
50,107104 14,390831
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Komentovaná prohlídka Hotelu International

Ve spolupráci s hotelem si projdeme jednotlivá patra od shora až dolů.
Praha 6, Praha

Masopustní den s techniky

Masopust není obdobím odříkání, ale naopak časem oslav a hodování.
Praha 6, Praha

Vily slavných osobností v Bubenči – kam jezdívali Masarykovi a kde žili Gottwaldovi

Druhá procházka vilovou čtvrtí Bubeneč, tentokrát s podtitulem "kam jezdívali Masarykovi a kde žili Gottwaldovi", odkryje osudy deseti domů, na jejichž vzniku se podíleli židovští stavebníci.
Praha 6, Praha

Online kurz Dějin evropské kultury

Zvažujete studium historie nebo literatury na Univerzitě Karlově? Čekají vás přijímačky? Kurz Dějin evropské kultury: 11 on-line přednášek, únor až květen, čt 17:00-18:45, s doktorandy a vyučujícími oboru Dějiny evropské kultury na KTF UK.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Dejvické divadlo

Dejvické divadlo patří mezi významná pražská divadla se zajímavým repertoárem i skvělými herci. V roce 2011 získalo divadlo již počtvrté Cenu Alfreda Radoka v kategorii Divadlo roku.
Praha 6, Praha

Bowling & Billiard Dejvice

Moderní bowlingové centrum na Praze 6 nabízí příjemné čisté prostředí, v neděli nekuřácké. K dispozici je zde šest profesionálních drah AMF, kulečníky, šipky, fotbálek.
Praha 6, Praha

Rinceoirí – kurzy irského tance a stepu v centru Prahy

Co takhle zkusit něco originálního? V irském tanci a stepu najdete sportovní odreagování a dokonalý rytmus ve spojení s elegancí. Přijďte si vyzkoušet energický irský tanec a step s Rinceoirí Irish Dance Academy.
Praha 4, Praha

Pomník Nikoly Tesly v pražských Dejvicích

Světoznámý fyzik Nikola Tesla má v Praze 6 – Dejvicích neobvyklý pomník ve tvaru elektrického výboje. Autory díla je akademický sochař Stefan Milkov a architekt Jiří Trojan.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.
Praha 6, Praha

Restaurace Bull & Bonito

Navštivte místo inspirované cestovatelskými zážitky z měst. Restaurace Bull & Bonito spojuje dva světy – zemi a vodu a přináší to nejlepší z nich do pražských Dejvic. Rozmanitost a barevnost pokrmů, přímo vybízí k tomu vychutnat si je s přáteli, rodinou či kolegy.
Praha 6, Praha

Vienna House by Wyndham Diplomat Prague

Užijte si pobyt v historické Praze s rodinou nebo přáteli ve čtyřhvězdičkovém Superior hotelu. Nově zrenovovaný Vienna House by Wyndham Diplomat Prague vyniká svým designem, službami a polohou v blízkosti centra i nejdůležitějších památek stověžatého města.
Praha 6, Praha

Avantgarde Restaurant & Café

Není obvyklé, aby luxusní restaurace sdílela prostory s administrativní budovou. Ale PPF Gate je výjimečný prostor a restaurace přirozeně doplňuje zajímavě pojatou vstupní halu budovy. Interiér restaurace je vkusně zařízen a její vnitřní dispozice nabízí jak pohoštění pro větší skupinu, tak diskr...
Praha 6, Praha