!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná prohlídka – Týnský chrám a Staré Město
Společenské akce

Komentovaná prohlídka – Týnský chrám a Staré Město

  • 22. leden 2022 11:00 - 13:00
  • 29. leden 2022 11:00 - 13:00
Komentovaná prohlídka kostela Panny Marie před Týnem s procházkou blízkých ulic a náměstí. Staroměstské náměstí, Týnský dvůr, Celetná ulice, Ovocný trh, Havelské město, kostel sv Jiljí. Uličky a pasáže Starého města se zastávkou na kávu.
Procházka začíná u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Historie a architektura historického tržiště. Dějiny a význam Mariánského sloupu a jeho vztah k Týnskému chrámu. Následuje prohlídka interiéru kostela Panny Marie před Týnem. Gotická, renesanční a barokní výzdoba a příběhy osobností spjatých se svatostánkem. Víte, kde ba jste hledali gotický tympanon?

Dále procházka pokračuje přes Týnský dvůr. Historie zdejších staveb Domu u Zlatého prstenu  a Granovksého paláce. Dále okolo kostela sv. Jakuba. Historie chrámu s přilehlým klášterem a protějšího barokního domu U Božího oka. Prohlídka dále vede přes dvorek Divadla v Celetné do stejnojmené ulice. Historie místních barokních paláců a kubistického domu U Černé Matky Boží. Víte, kde zde bývala mincovna?

Z Celetné ulice zavede procházka návštěvníky na Ovocný trh. Historie Stavovského divadla a budovy Karolina. Dále do Havelského města k farnímu kostelu sv. Havla a bývalému karmelitskému klášteru. Odsud ještě na Betlémské náměstí a dále uličkami a pasážemi Starého města ke kostelu sv. JIljí a zpátky na Staroměstské náměstí.

V cenně procházky je jeden drink (káva, čaj, pivo...) v jedné z kaváren. 
Zobrazit více

Provozovatel

Ondřej Macka

Zelená 1743/18
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 605 538 878
Email:
ondramacka@seznam.cz
WWW:
https://ondrejmac...
GPS:
50,107104 14,390831
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny