Úvod > Kalendář akcí > Týden výtvarné kultury – týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně
Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně
"> "> ">
5.3.
11.3.
Přidat foto
Festivaly

Týden výtvarné kultury – týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně

Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí diskuse, přednášky i další programy. A těší se na vaši návštěvu této originální brněnské kulturní akce!
Týden výtvarné kultury propojí všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění.

Nejen v Brně probíhají v posledních měsících dramatické diskuse o principech podpory kulturních institucí a uměleckého života z veřejných prostředků. Z historie máme dostatek poučných příkladů, které potvrzují nenahraditelnou hodnotu a společenský význam umění.

Výtvarná díla z minulosti i současnosti jsou všude na světě určitým zrcadlením doby i základním bohatstvím, za jehož krásami se vydáváme do muzeí a galerií. Ale umíme naslouchat tomu, co svými díly umělci sdělují? Týden výtvarné kultury jako společná akce brněnských institucí je příležitostí pozorněji se soustředit na obrazy, diskutovat o nich nebo aktivně prožít některou z tvůrčích dílen.

Provozovatel

Pedagogická fakulta MU

Bohunice 7
603 00 Brno
Tel.:
+420 549 493 269
Email:
info@tvk-brno.cz
WWW:
www.tvk-brno.cz
GPS:
49,177889 16,585402
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí