!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně
Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně
"> "> ">
5.3.
11.3.
+ Přidat foto

Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně

Kdy 5. březen 2018 - 11. březen 2018 Festivaly
Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí diskuse, přednášky i další programy. A těší se na vaši návštěvu této originální brněnské kulturní akce!
Týden výtvarné kultury propojí všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění.

Nejen v Brně probíhají v posledních měsících dramatické diskuse o principech podpory kulturních institucí a uměleckého života z veřejných prostředků. Z historie máme dostatek poučných příkladů, které potvrzují nenahraditelnou hodnotu a společenský význam umění.

Výtvarná díla z minulosti i současnosti jsou všude na světě určitým zrcadlením doby i základním bohatstvím, za jehož krásami se vydáváme do muzeí a galerií. Ale umíme naslouchat tomu, co svými díly umělci sdělují? Týden výtvarné kultury jako společná akce brněnských institucí je příležitostí pozorněji se soustředit na obrazy, diskutovat o nich nebo aktivně prožít některou z tvůrčích dílen.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 2. 2018