Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Týden kávy 2021 – letos online
Festivaly

Týden kávy 2021 – letos online

Objevte tajemství a kouzlo města provoněného kávou! Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října trvají celý týden až do 7. 10. 2021.

První říjen je Mezinárodním dnem kávy. Kavárenské Brno se jej rozhodlo řádně oslavit, otevřít „kávový svět“ běžným lidem a seznámit je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace. Kávou provoněný svátek netrvá jeden den, ale hned celý týden.

Největší kávový festival v České republice nabízí kávový a kulturní programu zapojených kaváren. V programu Týdne kávy si přijde na své skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Ať už jsou to profesionálové, znalci výběrové kávy a milovníci kávové kultury, nebo kávoví nadšenci, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují.

Po 10 let byl Týden kávy součástí Trhů kávy. Letošní 11. ročník se organizátoři rozhodli Trhy kávy a edukativní část Týden kávy rozdělit a nachystat ho v netradičním formátu. V online verzi. Proč? Protože chtějí, aby byly přednášky přístupné pro všechny. Odkudkoliv.
 
Přednášky budou zveřejňovány každý den v termínech od 1. – 6. 10. vždy v 18:00. Systém dobrovolného vstupného zůstává, je pouze stanovena minimální částka v hodnotě 50 Kč, kterou budou tvůrci odměněni. Videa budou dostupná 7 kalendářních dní, takže si je budete moci pustit kdy jen budete chtít. Týden kávy zakončí Kávový kvíz, který se uskuteční 7. 10. v Café Práh od 19:00.

Provozovatel

Kulturárium o.s.

Janáčkovo náměstí 2a
602 00 Brno
Email:
info@tydenkavy.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.tyden...
GPS:
49,196176 16,610014
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Pojízdná klubovna v Praze

Klubovna na kolejích, plná skvělé muziky a fajn lidí.
Brno, Jihomoravský kraj

Velikonoční vlak do neznáma 2023

Velikonoční vlak do neznáma, plný dobrodružství a skvělých lidí, kteří pátrají po dobrodružství.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové jízdy brněnským minibusem v adventním období

I v období adventu máte možnost poznat Brno a jeho památky v rámci vyhlídkových jízd turistickým minibusem. Minibus vyjíždí každou adventní sobotu v 9:30 a 13:30 hodin ze zastávky uprostřed náměstí Svobody. Letos jsou na výběr dvě trasy.
Brno, Jihomoravský kraj

Vánoční tramvaj Brno

Historické centrum Brna brázdí speciální vánoční tramvaj typu T3.
Brno, Jihomoravský kraj

Úniková hra v centru Brna

Zábavná úniková hra pro 2-5 lidí, jedinečná svého druhu. Zažijte dobrodružství při řešení zmiznutí agenta pracujícího pro Americkou tajnou službu. Ve své kanceláři Vám zanechal stopy, které Vás dovedou k řešení záhad utajované Oblasti 51. Ale pozor! Máte jenom 60 minut. Dokážete to?
Brno, Jihomoravský kraj

Saunový železniční vagon ve Veselí nad Lužnicí

Saunovat se za jízdy v rychlosti až 80 km/h a z oken sledovat ubíhající krajinu? To bude možné díky světovému prototypu saunového vagónu. Ten vznikl za necelé čtyři měsíce pod rukama dobrovolníků kolem projektu VlakFest.
Brno, Jihomoravský kraj

Nordic walking – chůze s holemi v Brně

Naučíme vás správnou techniku chůze s holemi, strečinkové i posilovací cviky, seznámíme vás se základy školy zad. Poradíme s výběrem vhodného oblečení, obuvi i holí.
Brno, Jihomoravský kraj

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno

Jednotlivé části zahrady reprezentují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin. Systém rostlin, kde jsou druhy uspořádané podle čeledí.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zelená Kočka Pivárium v Brně

Pivárium – prostor, který je připraven servírovat pivo z nabídky těch nejlepších pivovarů v jeho nejvyšší kvalitě.
Brno, Jihomoravský kraj

Penzion Dvořákova

Penzion Dvořákova je situován přímo do prostřed centra brněnské metropole. Je ideálním výchozím bodem pro shlédnutí krásy města, památek i návštěvu okolních restaurací a barů. Ubytují vás v jednolůžkových až třílůžkových pokojích a dvou různých apartmánech s vlastním sociálním zařízením.
Brno, Jihomoravský kraj

Unikátní brněnský Bar, který neexistuje

Parádní bar, který má otevřeno stylově jen večer a v noci. Místo, kde je host na prvním místě .
Brno, Jihomoravský kraj

Shot bar v Brně

Nově otevřený bar v centru Brna nabízí široký výběr prémiových destilátů z celého světa.
Brno, Jihomoravský kraj