Úvod > Kalendář akcí > Týden kávy 2019

Týden kávy 2019

Kdy 1. říjen 2019 - 8. říjen 2019 Festivaly
Objevte tajemství a kouzlo města provoněného kávou! Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října.

První říjen je Mezinárodním dnem kávy. Kavárenské Brno se jej rozhodlo řádně oslavit, otevřít „kávový svět“ běžným lidem a seznámit je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace. Kávou provoněný svátek netrvá jeden den, ale hned celý týden.

Největší kávový festival v České republice nabízí vedle kávového a kulturního programu zapojených kaváren také speciální kávový program na nádvoří Staré radnice. Celotýdenní kávový maraton zde totiž zakončí unikátní dvoudenní Trhy kávy.
 
V programu Týdne kávy si přijde na své skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Ať už jsou to profesionálové, znalci výběrové kávy a milovníci kávové kultury, nebo kávoví nadšenci, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují.

Tradiční Trhy kávy pořádané k oslavě Mezinárodního dne kávy letos proběhnou první říjnový pátek a sobotu na náměstí Svobody v Brně. Na ploše 250 m2 se můžete těšit na více než dvě desítky pražíren a jiných prodejců s kávovou tématikou. Pražírny si nachystají jak filtrované kávy, tak kávové nápoje na bázi espressa, s kterými budou soutěžit o vaši přízeň. Jedna porce kávy bude stát 30 Kč. Současně s kávovými trhy bude na náměstí Svobody probíhat i festival Slavnosti dobrého jídla, takže nás zajisté čeká mnoho skvělých gastrozážitků. Vstupné na Trhy kávy je zdarma.

Jihomoravská metropole bude od 1. do 8. října 2019 vaším šálkem kávy!

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Shot bar v Brně

Shot bar v Brně

Brno, Jižní Morava
Lokál U Caipla v Brně

Lokál U Caipla v Brně

Brno, Jižní Morava