Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Týden dětí s Hurvínkem
Hurvínek v Chrudimi
Akce pro děti

Týden dětí s Hurvínkem

Slavte Den dětí celý týden! Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 1. 6. do 4. 6. 2016 sérii akcí pro celou rodinu nazvanou Týden dětí s Hurvínkem navazující na oslavy devadesátin nejslavnější české loutky, které v MLK v letošním roce probíhají.
Na děti i jejich rodiče čeká jízda i dovednostní soutěže s koloběžkou, která k Hurvínkovi neodmyslitelně patří, workshopy i hry pod širým nebem. Pojďte s námi Hurvínka obléknout podle vašich představ a fantazie nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jak obtížné je takovou loutku vodit.

Navštivte vernisáž fotografií z historických představení Divadla Spejbla a Hurvínka nebo se osobně setkejte s Hurvínkem a odneste si památeční fotografii se svým hrdinou. K tomu si můžete na Den dětí zcela zdarma prohlédnout dům plný loutek z celého světa – Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.
 

Program Týdne dětí s Hurvínkem

Týden plný zábavních aktivit zahájí ve středu 1. června 2016 od 14 hodin na Školním náměstí Den dětí s koloběžkou. Tento dopravní prostředek neodmyslitelně patří právě k Hurvínkovi. Vedle opičí dráhy na koloběžkách se návštěvníci až do 18 hodin mohou těšit na další hry a workshopy pod širým nebem. Pro rodiny a jiné skupiny je připravena Hurvínkova cesta, vyjížďka s instruktorkou na koloběžkách s krátkými zastaveními zaměřenými na historii a zajímavosti Chrudimi. Tuto projížďku je nutné si předem rezervovat v recepci MLK. Vyrážet se bude v každou celou hodinu a to od 10,00 do 18,00 hodin. Dopoledne se odjíždí od MLK, odpoledne pak ze Školního náměstí. Vstup do muzea bude tento den zdarma.

K Hurvínkovi patří vedle dřeváků a koloběžky i typické krátké kalhoty. Co by si ale Hurvínek oblékal, kdyby se narodil v 21. století nebo třeba v pravěku? Ve čtvrtek 2. června 2016 si všechny hravé duše během workshopu nazvaného Hurvínkovy nové šaty budou moci oslavence obléknout podle svého gusta. Šaty nebude třeba šít, ale pouze lepit, svými výtvory účastníci vybaví interaktivní Hurvínkovu šatnu, která bude až do října k dispozici na hraní pro všechny návštěvníky MLK. Šaty budou plošné a budou se oblékat přiložením k obrazu Hurvínka. S loutkou Hurvínka se malí i velcí návštěvníci budou moci tento den také vyfotit a fotografii si odnést domů.

V pátek 3. června si návštěvníci v rámci workshopu nazvaného Hurvínkovy nitě budou moci vyzkoušet, jak složité je vodit velkou marionetu a co se kterými nitkami ovládá. V herně muzea pak budou připraveny další hry s tématem Hurvínka. Workshop je stejně jako Hurvínkovy nové šaty předchozí den zdarma jako součást vstupného. Vyvrcholením Týdne dětí s Hurvínkem pak bude v sobotu 4. června 2016 hra Hurvínkovo přání v chrudimském Divadle Karla Pippicha. Vstupenky na obě představení byly již v předprodeji vyprodány, ale stále je možné navštívit od 13.30 vernisáž historických fotografií z představení Divadla Spejbla a Hurvínka nebo od 15.30 drobnou dílnu.

Provozovatel

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Břetislavova 74
537 60 Chrudim
Tel.:
+420 469 620 310
Email:
puppets@puppets.cz
WWW:
www.puppets.cz
GPS:
49,950309 15,795551
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Velikonoce v muzeu loutek

Živá domácí zvířátka na terasách muzea, dvě tvůrčí dílny a velikonoční hra v expozici.
Chrudim, Pardubický kraj

Prohlídky muzea s Břéťou

Čtvrteční komentované prohlídky expozice.
Chrudim, Pardubický kraj

Prohlídky muzea s Břéťou

Čtvrteční komentované prohlídky expozice.
Chrudim, Pardubický kraj

Prohlídky muzea s Břéťou

Čtvrteční komentované prohlídky expozice.
Chrudim, Pardubický kraj

Prohlídky muzea s Břéťou

Čtvrteční komentované prohlídky expozice.
Chrudim, Pardubický kraj

Veselá sobota v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi

Pro letošní rok připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina společný projekt zaměřený na propagaci loutkářství a tradiční lidové kultury.
Chrudim, Pardubický kraj

Velikonoční jarmark v Chrudimi

Pletené pomlázky, malování vajíček, velikonoční kuchyně, hledání velikonočních vajíček, řemeslný jarmark. To vše vám nabídnou Velikonoční trhy v Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Kateřinské posvícení v Chrudimi

Zveme vás na tradiční kateřinské posvícení, které se koná v sobotu 25. listopadu na Resselově náměstí v Chrudimi. Bude připravený tradiční trh řemeslníků a výrobců s pravou českou zabijačkou.
Chrudim, Pardubický kraj

Mydlářovský dům v Chrudimi

Mydlářovský dům je nejvýznamnější stavbou občanského domu ve městě, charakteristický je jak svým vzhledem z ulice tak i svou "hvězdárnou" charakterizující město z dálky.
Chrudim, Pardubický kraj

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Nejstarší a největší loutkářské muzeum v České republice umístěné v nádherném renesančním Mydlářovském domě. Seznamte se s bohatou historií českého loutkářství, které je od roku 2016 součástí světového kulturního dědictví UNESCO, a poznejte i další podoby loutkového divadla v různých zemích světa.
Chrudim, Pardubický kraj

Rekreační lesy Podhůra – relaxace a adrenalin

Rekreační lesy Podhůra tvoří ucelená plocha lesů, ohraničená obcemi Chrudim, Slatiňany a Rabštejnská Lhota. Návštěvníci zde nově využijí síť turistických tras, cyklostezek a hipostezek, ale i lanové centrum a venkovní tělocvičnu.
Chrudim, Pardubický kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi

Hlavní chrám, zasvěcený nanebevzetí panny Marie, má velice staré počátky. Presbytář kostela, sloužící původně jako kaple sousedního zeměpanského hradu, vznikl snad ještě před založením Chrudimě jako města.
Chrudim, Pardubický kraj

Stezka pravěkých fosilií nad obcí Stolany

Pokud rádi objevujete skrytá místa v přírodě, tak vaší pozornosti by neměla ujít poznávací stezka dokumentující výskyt pravěkých zkamenilých fosílií. Stezka se nachází pět kilometrů jihozápadním směrem od Chrudimského vlakového a autobusového nádraží v písčítem lomu nad obcí Stolany.
Chrudim, Pardubický kraj

Geopark Deblov – výlet na dno moře

Pokud rádi objevujete skrytá místa v přírodě, tak Vaší pozornosti by neměla ujít tato unikátnost prvohorního skalního masivu. Lokalita se nachází devět kilometrů jihozápadním směrem od Chrudimského vlakového a autobusového nádraží nedaleko vesnice Deblov, v obci Mladoňovice.
Chrudim, Pardubický kraj

Geopark Železné hory – ráj pro pěší i cyklisty

Z geologického pohledu je území Železných hor obsáhlou učebnicí geologie. Ve více než 600 milionů let dlouhé historii zde vznikla řada geologických jevů, které je možné spatřit za dva až tři dny. Vznikla zde geologická skládanka, kterou je možné složit za velmi krátkou dobu.
Chrudim, Pardubický kraj

Bezhlavý kapucín – zážitková trasa v Chrudimi

Město Chrudim připravilo trasu o bezhlavém kapucínovi pro aplikaci Skryté příběhy.
Chrudim, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chrudimský pivovar Filištín

Chrudimský pivovar Filištín najdete ve Filištínské ulici v centru tohoto krásného města. Hned vedle skvělých podniků rodiny Paluků. Ať už je naraženo na čepu cokoliv z portfolia, může to být Světlý, Černý nebo Vídeňský ležák, ale také něco ze série svrchňáků, bude to super.
Chrudim, Pardubický kraj

U Paluků

Zveme vás jménem rodiny Palukových do jejich restaurace U Paluků ve Filištínské ulici v malebném centru Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Chcete se ubytovat kousek od historického centra Chrudimi a přitom mít téměř pod okny Chrudimku? Vyzkoušejte příjemné, klidné a kvalitní ubytování vhodné pro rodinnou rekreaci i pracovní pobyty.
Chrudim, Pardubický kraj

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Mgr. Renata Kopecká pro vás připravuje s mistry z Itálie i Čech zajímavé semináře, kurzy vaření a degustace.
Chrudim, Pardubický kraj

Na Bídě – stylová restaurace v Chrudimi

Příjemnou atmosféru nekuřácké restaurace Na Bídě v Chrudimi ve staročeském stylu ocení zejména rodiny s dětmi, ale nechybí ani příjemná zahrádka s jezírkem, která si získá oblibu zejména v horkých letních dnech.
Chrudim, Pardubický kraj

Pivovar Loutkář

Městský pivovar Chrudim, později Chrudimský pivovar byl ve městě až do roku 1942, po II. světové válce již nebyl obnoven. Takže se dalo dohromady několik obyvatel a vznikl v Chrudimi pivovar. Jmenuje se Loutkář a místním patriotům jistě není třeba vysvětlovat proč.
Chrudim, Pardubický kraj

Restaurace a penzion Na Sklepích

Nově zrekonstruovaný objekt restaurace a penzionu Na Sklepích v Chrudimi, jehož historie sahá až do 19. století.
Chrudim, Pardubický kraj

Penzion a restaurace U zámku ve Slatiňanech

Penzion a restaurace U zámku leží na hlavní ulici T.G.Masaryka při vjezdu do Slatiňan od Chrudimi. V sousedství se nachází zámek, zámecký park, hřebčín a cyklostezky.
Slatiňany, Pardubický kraj