Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Tvůrčí dílny na téma kyanotypie a argentotypie
Výstavy

Tvůrčí dílny na téma kyanotypie a argentotypie

Vytvořte si jedinečné dílo zhotovené technikou, jakou používali naši předci. Tématem tvůrčích dílen budou dvě historické fotografické techniky argentotypie a kyanotypie. Pod vedením lektorů Rasťa Čambála a Michaely Pospíšilové si budete moci zhotovit 14. prosince v Praze svá vlastní originální díla.
Pod vedením zkušených lektorů Rasťa Čambála a Michaely Pospíšilové se dozvíte něco o těchto historických technikách a poté si sami budete moci zhotovit svá vlastní díla, jež mohou být originálním dárkem pod stromeček. Tvořivé dílny se konají 14. prosince v Art-rezidenci Zahradník v Praze. Rezervace míst na telefonu nebo e-mailu. Rezervace jsou nutné! Max. počet účastníků: 10. Doporučujeme si s sebou vzít pracovní oblečení.

Kyanotypie (nazývaná také modrotisk nebo železitý tisk) je historická fotografická technika, která využívá fotocitlivosti železných solí. Poskytuje výrazně modré obrazy. Argeotypie je pozitivní fotografický proces, jehož výsledkem je hnědý obraz, který se dá dále barevně tónovat. Je to kopírující proces závislý a velikosti kopírovaného negativu. V první části dílen přednesou lektoři prezentaci na téma kyanotypie a argeotypie a donesou na ukázku několik ukázkových děl. V druhé praktické části si účastníci zkusí na předpřipravené zcitlivěné papíry zhotovit vlastní díla. Pracovat se bude postupem fotogramů, které ponesou vánoční motivy. Začátek: v 16:00 hod. (dílny budou probíhat cca 3 hodiny). Vstupné: 500 Kč

Provozovatel

Art-rezidence Zahradník

V jámě 1371/8
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 733 109 828
Email:
karlikovaandrea@g...
WWW:
www.zahradnik.pro
GPS:
50,079997 14,425026
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 500 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Knihex 12½

Zimní knižní jarmark malých nakladatelů Knihex 12½. Setkání malých nakladatelů a čtenářů proběhne poprvé pod střechou Francouzského institutu v Praze 10. a 11. prosince od 10 do 20 hodin. Na Knihexu letos najdete téměř 60 nakladatelství.
Praha 1, Praha

Vánoční koncert – Michal Prokop & Framus Five a hosté

Michal Prokop a jeho další tradiční vánoční koncert, letos ve Velkém sále pražské Lucerny, kde společně s Framus Five oslaví neuvěřitelné 55. výročí svého založení. Ozdobou koncertu budou i výjimeční hosté: Dan Bárta a Circus Ponorka.
Praha, Praha

Filmasia – festival asijských filmů v Praze

Filmy budou promítány v kinech Lucerna a Bio Oko ve dnech 1. až 6. prosince. Výstavu odstartuje vernisáž 1. prosince v 19:30 v Galerii Lucerna.
Praha 1, Praha

Aussie & Kiwi Film Fest

Aussie&KiwiFilmFes tproběhne 11.–14.11.2022v kině Lucerna. Přinese některé úspěšné tituly z letní edice festivalu a zároveň představí nejnovější filmové počiny od protinožců. Za pozornost stojí novinka MODROUS, kterou české publikum uvidí v premiéře dřív, než přijde do kin v Austrálii.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

The Icon – ikona designových hotelů v Praze

Stylový, městský, moderní a pohodlný, novátorský a překvapující, The ICON Hotel & Lounge udává nový styl design hotelů v Praze. Zrelaxujte své tělo i duši v centru thajských masáží Zen Asian wellness přímo v hotelu.
Praha 1, Praha

Silky Gang – luxusní hedvábné šátky

Silky Gang, to je česká značka limitované série originálních hedvábných šátků inspirovaných pohádkovými příběhy. Pohádkové motivy vytváří různí čeští ilustrátoři, tvorba každého vzoru trvá asi osm týdnů.
Praha 1, Praha

Leica Gallery Prague

Fotografická galerie v centru Prahy s galerijní kavárnou a knihkupectvím zaměřeným na fotografii. Cílem galerie je zvyšování povědomí o fotografii mezi širokou veřejností.
Praha 1, Praha

Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Poklad na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak – Posázavský Pacifik.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna v Paláci u Nováků, v centru Prahy pár kroků od Václavského náměstí, navazuje na cukrářskou kvalitu známou z dob 1. republiky. Všechny zákusky se zde vyrábí z kvalitních, originálních a čerstvých surovin, bez konzervantů a náhražek.
Praha 1, Praha

Pivnice Hlávkův dvůr – staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Staropražská pivnice Hlávkův dvůr (býv. Jedová chýše) se nachází ve skrytu v atria mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova. Pochutnáte si zde na vynikajícím pivu i typických jídlech staročeské kuchyně.
Praha 1, Praha

Hotel Alcron Praha

Hotel Alcron nabízí ubytování ve 204 pokojích ve stylu Art Deco. K dispozici jsou i pokoje pro tělesně postižené, všechny pokoje jsou zcela nekuřácké. Možnost stravování se nabízí v michelinské restauraci Alcron a La Rotonde. Hotelový Be Bop Bar se skvělými koktejly patří mezi nejlepší bary v Praze.
Praha 1, Praha