Úvod > Kalendář akcí > Tváře Myanmaru – Jiří Eisenbruk
Tváře Myanmaru - Jiří Eisenbruk
">
28.5.
29.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Tváře Myanmaru – Jiří Eisenbruk

Kdy 28. květen 2021 9:0029. srpen 2021 17:00
Na výstavě jsou představeny fotografie místních lidí z drtivé většiny z vesnic, kam evropský turista zavítá jen málokdy a předměty zapůjčené Náprstkovým muzeem v Praze. Zlobivým dětem v těchto oblastech mámy říkají: „Pokud budeš zlobit, odnese si tě bílý člověk.“
Cílem výstavy není po etnografické stránce popisovat vyfotografované lidi, ale představit je v jejich každodenní činnosti, zadívat se do jejich tváří či na jejich práci s primitivními nástroji. Možná jsou tyto fotografie v mnoha případech poslední, které tyto tváře zaznamenaly. Tetování obličejů se již nenosí, kruhy na krku jsou většinou minulostí a mladé ženy o ně nestojí, část fotografovaných je již ve vyšším věku a dožití vysokého věku vzhledem k nedostatečné lékařské péči zvláště ve vzdálenějších místech od civilizace není časté.

Jiří Eisenbruk začal fotografovat ve svých deseti letech, když mu jeho otec půjčil fotopřístroj Etareta. Fotografie mu učarovala a přesto, že ji nevystudoval, provázela ho celým profesním životem. Věnoval se výuce fotografie v zájmových fotografických kroužcích, později začal pracovat jako redaktor – fotograf v regionálním týdeníku Znojemsko. Zde publikoval tisíce fotografií z nejrůznějších akcí, externě spolupracoval a dodnes spolupracuje s celostátními deníky a časopisy.

Není bez zajímavosti, že autor výstavy stanul na vrcholech mnoha hor, například na slovinském Triglavu, rakouském Grossglockneru, francouzském  Mont  Blancu, tanzanském Kilimanjaru a dalších vrcholech ve vzdálených zemích – Mont Kinabalu v Malajsii, Sero Chiripo v Kostarice, M´Gaun v Maroku a dalších. Ale to je jiná kapitola.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Káva na Knopp

Káva na Knopp

Znojmo, Jižní Morava
Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jižní Morava