Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Truhlářský kurz "Bedýnka"
Kurz
Lidová řemesla a trhy

Truhlářský kurz "Bedýnka"

Seznámíš se s hoblíkem klopkařem, dlátem a japonskou pilkou a s pomocí několika dalších jednoduchých nástrojů se naučíš vytvářet klasický truhlářský spoj – šikmý (rybinový) ozub. S ním můžeš vyrábět různé truhly, krabičky nebo šuplíky. Ty si vyrobíš jednoduchou (ale krásnou) bedýnku.
Harmonogram
Kurz je dvoudenní a začíná v sobotu 24. března v 8:00. Přespolní a všichni zájemci se po dohodě mohou přijet ubytovat už v pátek v 18:00.

Pátek – příjezd, seznámení, zabydlení, volný program (např.: oheň, povídání, spánek,...)
Sobota – úvod a zahájení práce (Do večera je potřeba slepit korpus bedýnky dohromady.)

Neděle – pokračování v práci, zakončení a loučení

V mezičase povídání o řemesle, dřevu nebo čemkoli jiném (Např.: ukázka broušení dlát, představení různých hoblíků, seznámení s konstrukčními spoji,... co kdo bude chtít).

Možnost stravování a ubytování
Objednat je možné tyto chody:
Pátek – večeře
Sobota – snídaně, oběd, večeře
Neděle – snídaně, oběd
Spát je možné v maringotce nebo ve vlastním stanu. Sociální zabezpečení (WC, umyvadlo, sprchový kout) v přilehlém zahradním domečku.
Ceny: snídaně 30,- Kč, oběd 70,- Kč, večeře 50,- Kč, přespání 100,- Kč

Provozovatel

VENDA.work

U Bažantnice 841
538 03 Heřmanův Městec
Tel.:
+420 721 429 332
Email:
info@venda.work
GPS:
49,947909 15,670923
 
 

Vstupné

Cena: 2 500 Kč

 

Časová náročnost

18,0 hodin

 
 

Festival Svojšice 2023

Letní hudební festival v letním amfiteatru Svojšice u Přelouče.
Chrudim, Pardubický kraj

Rybí jarmark v Chrudimi

Na konci října, v období výlovů českých rybníků, se na chrudimském Resselově náměstí uskuteční další ročník oblíbeného rybího jarmarku.
Chrudim, Pardubický kraj

Velikonoční jarmark v Chrudimi

Pletené pomlázky, malování vajíček, velikonoční kuchyně, hledání velikonočních vajíček, řemeslný jarmark. To vše vám nabídnou Velikonoční trhy v Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Kateřinské posvícení v Chrudimi

Zveme vás na tradiční kateřinské posvícení, které se koná v sobotu 25. listopadu na Resselově náměstí v Chrudimi. Bude připravený tradiční trh řemeslníků a výrobců s pravou českou zabijačkou.
Chrudim, Pardubický kraj

Národní hřebčín v Heřmanově Městci

Hřebčín byl postaven roku 1875 rodem Kinských, který zde choval koně určené k soutěžím a honu. Dnes heřmanoměstecké stáje slouží jako výcvikové centrum starokladrubských koní. V letech 2021–2022 zde probíhá velká rekonstrukce a areál je uzavřen.
Heřmanův Městec, Pardubický kraj

Židovský hřbitov Heřmanův Městec

Hřbitov v Heřmanově Městci pochází z 15. století a řadí se mezi nejstarší a nejzachovalejší židovské hřbitovy v Čechách. Nejstarší čitelný náhrobek pochází z roku 1647.
Heřmanův Městec, Pardubický kraj

Galerie Cyrany v Heřmanově Městci

Galerie Cyrany se nachází v budově bývalé židovské školy a současně i obydlí krajského rabína. Shromažďuje sbírku východočeských malířů a sochařů 20. století, sbírku obrazů, plastik, kreseb, grafických listů a koláží manželů Emy a Josefa Horákových darovanou městu Heřmanův Městec.
Heřmanův Městec, Pardubický kraj

Židovské památky v Heřmanově Městci

Město Heřmanův Městec se rozkládá cca 10 km západně od Chrudimi na severních svazích Železných hor. Historie města je spojena s židovskou obcí a židovskými památkami.
Heřmanův Městec, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace Bačalský mlýn

Nově zrekonstruovaný penzion a restaurace Bačalský mlýn stojící v klidném prostředí lesů poblíž Morašic u Chrudimi nabízí kvalitní ubytování a klidné okolí k rekreaci.
Morašice, Pardubický kraj

Pivovar Medlešice a pivovarská hospoda

Medlešický minipivovar nedaleko Chrudimi byl po letech nucené odstávky znovu zprovozněn v roce 2001. Obě dvě piva, která se zde vaří – světlé dvanáctistupňové a černé dvanáctistupňové, můžete ochutnat v Pivovarské hospodě.
Chrudim, Pardubický kraj

Pivovar Loutkář

Městský pivovar Chrudim, později Chrudimský pivovar byl ve městě až do roku 1942, po II. světové válce již nebyl obnoven. Takže se dalo dohromady několik obyvatel a vznikl v Chrudimi pivovar. Jmenuje se Loutkář a místním patriotům jistě není třeba vysvětlovat proč.
Chrudim, Pardubický kraj

Restaurace a penzion Na Sklepích

Nově zrekonstruovaný objekt restaurace a penzionu Na Sklepích v Chrudimi, jehož historie sahá až do 19. století.
Chrudim, Pardubický kraj