Úvod > Kalendář akcí > Trojí život středověké keramiky
Trojí život středověké  keramiky
"> Trojí život středověké  keramiky
18.5.
3.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Trojí život středověké keramiky

  • 18. květen 2021 9:003. říjen 2021 17:00
Nová výstava v Moravském zemském muzeu představuje vývoj středověké keramiky ve všech etapách jejího „života mezi lidmi“, tedy od jejího zrodu v hrnčířské dílně přes uplatnění v domácnosti až po „život po životě“ – laboratorní a muzejní zpracování archeologických nálezů keramických pozůstatků.
Ve středověku byla keramika lehce dostupným a nepostradatelným pomocníkem v mnoha běžných oblastech, zejména pak v domácnosti. Převládala především v kuchyni a na jídelním stole, ale známe i keramické pokladničky na drobné úspory, kahánky či dokonce nočníky. Cenné informace o detailech každodenního života přináší drobná keramická plastika, zřejmě dětské hračky, dárky a upomínky z pouti.

Výstava přináší reprezentativní výběr keramické produkce čtyř královských měst – Brna, Jihlavy, Plzně a Českých Budějovic, která jsou po stránce archeologické dobře prozkoumána a zmapována.

Dětská dílna umožní zejména malým návštěvníkům vyzkoušet si práci středověkého hrnčíře i novodobého archeologa a muzejního restaurátora.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí