!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zahájení sezony Památníku Jana Žižky z Trocnova
Společenské akce

Zahájení sezony Památníku Jana Žižky z Trocnova

Kdy 4. květen 2019
Jihočeské muzeum zve v sobotu 4. května 2019 srdečně všechny zájemce na slavnostní zahájení další sezóny jedné ze svých poboček, a to Památníku Jana Žižky z Trocnova.
Nahlédnete do kuchyně doby J. Žižky, ochutnáte dobová jídla, zaposloucháte se do dobové hudby a připraven je zábavný doprovodný program pro celou rodinu.
 

Otevírací doba

úterý-neděle, svátky: 9-12 / 12:30-17 hodin
Nová muzejní expozice věnovaná Janu Žižkovi, husitství a vlivu tohoto hnutí na bavorském území. Z projektu Milníky husitství. Nová naučná stezka je otevřena celoročně.
 

Z historie

Rodiště Jana Žižky z Trocnova, původní osada Trocnov se skládala ze dvou zemanských dvorců. Je vzdálena 1,5 km od nynější osady Trocnov (do šedesátých let 20. století Zaluží). Někdy v polovině 14. století sídlili na jednom z těchto dvorců zeman Řehoř Žižka s manželkou, kterým se zde kolem roku 1360 narodil syn Jan a prožil zde svá dětská a zřejmě i jinošská léta.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace na Vráži

Restaurace na Vráži

Trhové Sviny, Jižní Čechy
Safari Resort

Safari Resort

Borovany, Jižní Čechy
Penzion Hastrman v Doudlebech

Penzion Hastrman v Doudlebech

Doudleby, Jižní Čechy