!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Trezor Film Fest 2019 v Kině Pilotů
Trezor Film Fest 2019 v Kině Pilotů
"> "> ">
12.10.
13.10.
+ Přidat foto

Trezor Film Fest 2019 v Kině Pilotů

Kdy 12. říjen 2019 - 13. říjen 2019 Společenské akce
Další ročník Festivalu trezorových filmů proběhne již příští víkend 12. a 13. října 2019. Letos se festival nově koná v Kině Pilotů ve Vršovicích, novinkou bude dvoudenní program obohacený o filmové přednášky.
Milovníci starých československých filmů budou tento rok potěšeni dvojnásobně. Trezor Film Fest, který minulý rok potvrdil své pevné místo mezi nezávislými filmovými festivaly v Praze, letos rozšiřuje program do dvou dní. Diváci tak budou mít možnost zhlédnout celkem deset trezorových filmů, které běžně nejsou v kinech k vidění a poslechnout si čtyři přednášky filmových odborníků např. o cenzuře ve filmu či o kinematografickém průmyslu.
 
V rámci dvoudenního programu se představí čtyři autonomní programové bloky
se specifickým tematickým zaměřením. Každý film představený v rámci bloku bude mít svého patrona v podobě filmového vědce, který film divákům představí před jeho promítáním. Jako zastřešující koncept jsme ke každému bloku zařadili navíc tematickou přednášku, která bude filmy doplňovat.
 
Třetí ročník Festivalu trezorových filmů nabídne divákům opět ty největší perly československé kinematografie, tentokrát rozdělené do čtyř tematických bloků – normalizační, experimentální, poválečný a blok věnovaný filmům na motivy románů Bohumila Hrabala. Filmoví nadšenci se mohou těšit například na jedinečné dílo Pavla Juráčka Případ pro začínajícího kata (1969), psychologické drama Jiřího Krejčíka Svědomí (1948), legendární Postřižiny (1980) a Ostře sledované vlaky (1966) v režii Jiřího Menzela nebo bezkonkurenční Hoří, má panenko (1967) ikonické tvůrčí trojice Forman, Papoušek, Passer. Dále se na filmové plátno vrátí Tři přání (1958), Kočár do Vídně (1966), Den sedmý, osmá noc (1969), Valerie a týden divů (1970) a Zabitá neděle (1969).
 
Spolek animace kultury ve spolupráci s Kinem Pilotů, s finanční podporou společnosti Bontonfilm a pod záštitou Knihovny Václava Havla, umožňuje divákům jedinečnou příležitost poznat filmy, které byly zakázané totalitním režimem a znovu se pokochat jejich krásou v té nejvyšší možné kvalitě na stříbrném plátně.
 
Filmy Případ pro začínajícího kata, Kočár do Vídně, Hoří, má panenko, Valerie a týden divů a Ostře sledované vlaky budou mít anglické titulky. Filmy Případ pro začínajícího kata, Hoří, má panenko a Ostře sledované vlaky budou digitálně zrestaurované.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019