Úvod > Kalendář akcí > K poctě Schwarzenbergů – J. S. Bach a J. M. Haydn
Historické a vojenské akce

K poctě Schwarzenbergů – J. S. Bach a J. M. Haydn

Kdy 15. srpen 2021 20:00 - 21:00
Koncert.

F. X. BRIXI:
CORONA (Koruna dvanácti hvězd Panny Marie)
cyklus 12 skladeb k poctě Panny Marie / účinkuje: Sbor Fenix, Praha
neděle 15.8.2021, 20.00 hodin, hrobka Schwarzenbergů

Své působení započal při farním katolickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově (Praha 2) od r. 2005 díky spolupráci s páterem ThDr. Jiřím Svobodou.

V souladu s tímto posláním se sbor věnuje převážně duchovní polyfonní tvorbě kratšího a středního rozsahu i náročnosti. Při bohoslužbách sbor zpívá z výšin karlovského kůru doprovázen Ing. Karlem Vítkem na tamější varhany (z dílny Bedřicha z Telče, 1733), na koncertech buď „a cappella“ čili bez doprovodu nebo s doprovodem elektrických varhan.

Sbor se věnuje také světským skladbám vhodným k vystupování na hradech a zámcích. Při nich úspěšně spolupracuje s píseckým instrumentálním souborem Fautores Flautae (um. vedoucí Václav Holub), který sbor doprovází.

Od září 2009 zkoušel sbor se sbormistrem Dr. Romanem Michálkem. Pod jeho vedením sbor kromě působení v kostele na Karlově začal více vystupovat na samostatných koncertech – ve Schwarzenberské hrobce  a na zámku v Třeboni,  v kostelech v Písku,  Nových Hradech, Kostelním Vydří a Lidéřovicích.

V letech 2012 a 2013 sbor vedla  Andrea Hora Krausová. Fénix se pod jejím vedením soustředil více na  přípravu vlastních programů. Účinkování v kostele na Karlově ubylo ve prospěch vlastních vystoupení, a např. koncerty v Třeboni se staly stálicemi mezi akcemi sboru.

V současné době sbor umělecky vede Mgr. Stanislav Poslušný a věnuje se Fenixu celým srdcem a duší.

 

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021