Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Tradiční masopust na Mayrovce
Společenské akce

Tradiční masopust na Mayrovce

V sobotu 22. února se naposledy před Velikonocemi pořádně poveselíme – na Mayrovce se uskuteční Masopust.

Od 15 hod. začíná na Mayrovce program: flašinetář Honza z Ostrova-setkání průvodů, udělení masopustních práv – korunovace královen masopustu – vystoupení Krušnohorské dudácké muziky – od 16:00 zahraje v cechovně Kladenská heligonka.

Na Mayrovku se vydajíí tyto masopustní průvody:

Průvod maškar z Podprůhonu vyrazí ve 13:00 z náměstíčka Viktora Stříbrného a půjde trasou V. Burgra – Havířská – A. Suchého – V. Kratochvíla – Na Vyhaslém – přes Kamenný vrh – Lesní – směr Hornický skanzen Mayrau.

Průvod maškar z Tuháně s obchůzkou po domech vyrazí ve 13:00 z Louky trasou ulice Lesní – Aeškerova – Revoluční – směr Hornický skanzen Mayrau.

Průvod maškar z Libušína vyrazí ve 14:00 od MÚ Libušín trasou Přemyslova – sídliště – ulicemi Františka Brzáka – Tuháňská – okolo střelnice a čističky odpadních vod – směr Hornický skanzen Mayrau

Průvod maškar z Vinařic vyrazí ve 13:30 od OÚ Vinařice a s obchůzkou po domech se vydá trasou V. ulice – ulicemi k Náměstí – Švermovská – 9. května – Hornická – Hlavní – směr Hornický skanzen Mayrau

Masopust pokračuje taneční zábavou v sále hospody Případov v Třebichovicích od 19 hod. (vstup již od 18 hod.) – zahraje kapela Podvobraz.

Provozovatel

Hornický skanzen Mayrau

čp.56, Vinařice
273 07 Vinařice
Tel.:
+420 312 273 067
Email:
mayrau@omk.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
mayrau.omk.cz/
GPS:
50,176589 14,090003
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Paleoart

Autorská výstava maleb pravěkého života v podání Jiřího Svobody a Davida Bergera.
Vinařice, Středočeský kraj

Vánoční vláček v Kladně

Kladenský vánoční vláček vyjíždí v sezóně 2022 poprvé! Dopoledne se vypraví pro děti ze škol a školek zdarma, poté jezdí pro veřejnost od 16:00 do 20:00 za cenu 20 korun. Jízdenka je k zakoupení v půjčovně bruslí. Děti do pěti let neplatí.
Kladno, Středočeský kraj

Vánoční tvoření

Přijďte načerpat pravou vánoční náladu a odnést si vlastnoručně vyrobenou nevšední (přesto) tradiční vánoční ozdobu – POLAZ – symbol slunce a dárkovou svíčku ze včelího vosku.
Kladno, Středočeský kraj

Vánoční světlo

Přijďte k nám načerpat voňavou vánoční atmosféru.
Kladno, Středočeský kraj

Hornický skanzen Mayrau – poznejte dobývání uhlí na Kladensku

Skanzen věnovaný těžbě uhlí najdete na Kladensku v obci Vinařice. Skanzen vznikal v 90. letech minulého století díky obětavosti mnoha nadšenců pro hornickou historii. Rozsáhlá expozice zachycuje provoz dolu tak, jako kdyby horníci odešli teprve včera.
Kladno, Středočeský kraj

Naučná stezka Vinařická hora u Kladna

Naučná stezka seznamuje s přírodní památkou Vinařická hora, bývalou sopkou na okraji obce Vinařice u Kladna. Informuje o geologické stavbě Vinařické hory, přírodních poměrech a zdejší zajímavé flóře a fauně.
Vinařice, Středočeský kraj

Přírodní památka Třebichovická olšinka

Podmáčená louka a bažinatá olšina nedaleko Kladna zjara bohatě rozkvétá ohroženou bledulí jarní. Ve vlhčích částech se hojně vyskytuje nachově kvetoucí prstnatec májový, v sušších pak chráněná kapradina hadilka obecná.
Třebichovice, Středočeský kraj

Obůrka Podháj

Obůrka Podháj, tak se jmenuje malý nový zoopark ve středočeských Třebichovicích v okresu Kladno.
Třebichovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Starokladno – pivo vařené s láskou, poctivostí a péčí

Pivovar Starokladno započal svou staronovou historii v roce 2009, když v prostorách restaurace u Kozlíků otevřel pivovar, který pak navázal na pětisetletou tradici vaření piva na Kladensku.
Kladno, Středočeský kraj

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe – kavárna prvorepublikového stylu. Vyberte si u nás z široké nabídky dezertů a zmrzlin vlastní výroby a poznejte, jak chutná řemeslo dělané s láskou.
Kladno, Středočeský kraj

Vinařství Kvíc ve Slaném

Vinařství Kvíc bylo založeno v roce 1997 Petrem Rychtaříkem a Janou Isopovou. Vlastní vinohrad o rozloze 16,5 ha se nachází na jihozápadním svahu a jistě jej nikdo nepřehlédne při cestě autem po rychlostní silnici z Prahy do Mostu.
Slaný, Středočeský kraj

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Hotel je součástí komplexu sportovišť Sportovních areálů města Kladna, tudíž je ideálním výchozím bodem pro sportování i relaxaci.
Kladno, Středočeský kraj