Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Tradice myslivosti na hradě Kámen
Historické a vojenské akce

Tradice myslivosti na hradě Kámen

V sobotu 20. září se na hradě Kámen bude ve spolupráci s MS Kámen konat přednáškový cyklus s názvem Tradice myslivosti na hradě Kámen.

V dnešní době je hrad Kámen proslaven spíše svou expozicí jednostopých vozidel, v minulosti byl však neodmyslitelně spojen s fenoménem lovu a myslivosti. A to díky některým majitelům. Byl to především rytíř Raoul Dombrowski, který hrad vlastnil v letech 1870 – 1876. Byl velice vášnivým lovcem a vydal několik knih s mysliveckou tématikou.

Podle časopisu Český jih z roku 1874 měl rytíř Dombrowski na Kámeně údajně jednu z největších sbírek jeleních a srnčích trofejí v celém Království českém. Milovníkem myslivosti byl také poslední soukromý majitel hradu Antonín Fleissig. O jeho životě a působení na hradě se návštěvníci mohou dozvědět více během sobotních přednášek Mgr. Moniky Kotenové, které se budou konat v časech 11:30 a 14:30.

Ke každému myslivci neodmyslitelně patří flinta a lovecký pes. Druhy mysliveckých zbraní a jejich využití představí ve svých přednáškách – 10:30 a 13:30 – členové MS Kámen. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázku loveckých psů. A to v časech 12:30 a 15:30. Samozřejmostí budou po celý den i prohlídky hradu, které se budou konat v každou celou hodinu od 10:00 do 16:00.

Během prohlídek mohou návštěvníci v interiérech hradu vidět unikátní kolekci loveckých trofejí, kterou Muzeum Vysočiny Pelhřimov zakoupilo v minulém roce. Cenné trofeje pochází ze zámku Konopiště ještě z dob, kdy jej vlastnil rod Lobkowitzů.

Provozovatel

Hrad Kámen

Kámen, č.p. 1
394 13 Kámen
Tel.:
+420 565 426 609
Email:
hrad.kamen@muzeum...
GPS:
49,424390 15,013883
 
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Rodinné vstupné: 150 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Advent na hradě Kámen 2022

O adventních víkendech od 26. listopadu do 18. prosince 2022 srdečně zveme na speciální prohlídky ve vánočně vyzdobených interiérech hradu Kámen, kde si připomeneme historii adventu a Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.
Kámen, Kraj Vysočina

Advent na hradě Kámen 2022

O adventních víkendech od 26. listopadu do 18. prosince 2022 srdečně zveme na speciální prohlídky ve vánočně vyzdobených interiérech hradu Kámen, kde si připomeneme historii adventu a Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.
Kámen, Kraj Vysočina

Koncert kapely Diogenes

Skupina Diogenes z Čechtic hraje v různých obměnách od roku 1980. Zaměřuje se na interpretaci písní nejrůznějších žánrů od gotiky, renesance, baroka k folku, spirituálům a vlastním úpravám současných skladeb. Skupina má za sebou mnoho úspěšných vystoupení hlavně v podblanickém a posázavském regionu.
Želiv, Kraj Vysočina

Žákovský orchestr ZUŠ Pelhřimov a pěvecký sbor Musica Siloensis

Žákovský orchestr byl založen při ZUŠ Pelhřimov jako klasický orchestr se smyčcovým základem a doplněný o některé dechové nástroje například klarinet a příčná flétna.
Želiv, Kraj Vysočina

Hrad Kámen – romantický hrad na skále ze serpentinitu

Zhruba na polovině cesty mezi Pelhřimovem a Táborem, v kraji mírně zvlněného Pacovska, leží hrad Kámen. Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemná zmínka je z roku 1316 a váže se k jistému Nimírovi z Kámena.
Kámen, Kraj Vysočina

Kaple Panny Marie Bolestné u hradu Kámen

Kaple byla postavena roku 1667 jako hrobka rodu Malovců, tehdejších majitelů hradu Kámen. V letech 2018 – 2022 probíhala její rekonstrukce.
Kámen, Kraj Vysočina

Muzeum izolátorů a bleskojistek – největší sbírka v Evropě

Soukromou sbírku pana Františka Daňka tvoří 4660 ks izolátorů z nejrůznějších materiálů (porcelán, sklo, umělá hmota, guma, dřevo) a 600 bleskojistek. Tato gigantická sbírka, největší v Evropě, chráněná Ministerstvem kultury, se nachází v malé vesnici Dvořiště, mezi městy Tábor a Pelhřimov.
Obrataň, Kraj Vysočina

Křížův mlýn s pilou a technologickým vybavením v Lidmaňce

V roce 2017 byl Křížův mlýn s pilou v Lidmaňce č. p. 28 v okrese Pelhřimov prohlášen za kulturní památku. Mlýn představuje zajímavý příklad drobného venkovského vodního mlýna s pilou na slabším vodním toku.
Lidmaň, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Degustace naturálních ciderů a octů Utopia

Degustace i prohlídky sklepa Utopia a tvrze Sudkův Důl (1490) jsou možné zpravidla každý den (mezi 10:00-15:00), avšak po předchozí domluvě. Napište alespoň den předem!
Obrataň, Kraj Vysočina

Resort Mlýn

Pohled přes rybník s hrází na Resort Mlýn je vskutku pohádkový. Mlýn z roku 1911 je dnes oblíbeným svatebním místem, ale je známý také díky originálnímu wellness s cedrovými sudy a samozřejmě i famózní kuchyni.
Černovice, Kraj Vysočina

Penzion Myslov

Rodinná farma s agroturistikou, u které je zachovaný původní vesnický ráz. Penzion najdete na okraji malé obce Myslov, místní části Městyse Nová Cerekev, uprostřed krásné přírody v srdci Vysočiny. Vytváří tak hostům příjemné nové zázemí pro jejich výlety do okolí.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Glamping v kontejneru Kebin

Kebin je kontejner, který je absolutně soběstačný, bez potřeby připojení na inženýrské sítě. Navíc, je kouzelný. Položen na břehu rybníka nedaleko Ondřejova u Pelhřimova, čeká na toho, kdo ho otevře a stráví v něm pár krásných chvil.
Ondřejov, Kraj Vysočina