Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Toulavá sobota: Kati a vrazi staré Prahy
Toulavá sobota: Kati a vrazi staré Prahy
Historické a vojenské akce

Toulavá sobota: Kati a vrazi staré Prahy

Středověk a raný novověk, to byla doba nemilosrdná… popravy bývaly veřejné a stávaly se krutým divadlem, které mělo Pražany odradit od páchání zlých skutků, avšak nabízely také lacinou kratochvíli.
Za jaké zločiny se trhaly uši, řezali ruce nebo rovnou popravovalo? A že se do dějin Prahy nezapsali jen zločinci, ale také ti na druhé straně – popravčí, to si povíme na této netradiční vycházce, kde se seznámíte s příběhy, které byly něčím výjimečné a často mívaly dopad na celé království.

Zmínka bude jak o dramatické popravě 27 představitelů stavovského odboje na Staroměstském náměstí, tak i o "drobnějších" prohřešcích. Jak asi skončil lékárník Tomáš z nedalekého Malého rynku, který sehnal jed pro krále Vladislava Jagellonského? A pak tu máme další méně významné, avšak velmi zajímavé příběhy "ze života". Zjistíte, že od dob středověku se myšlení člověka zas tak moc nezměnilo. Pořád prahne po bohatství, slávě a úspěchu... a pro výstrahu těm, kteří by si chtěli přilepšit nekalým způsobem ukážeme jednu uťatou a časem velmi zašlou paži...

Sraz: před Rudolfinem

Via lucis

Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová pro sakrální prostory v Čechách a na Moravě.
Praha 1, Praha

Christmas Night Run 2022 Praha

Charitativní vánoční zážitkový běh. Nezapomeňte na červenou čepici "Santa", můžete zakopupit v den akce.
Praha 1, Praha

Dny Bohuslava Martinů 2022

Festival pořádaný Nadací Bohuslava Martinů.
Praha 1, Praha

Psáno pro SOČR: Martin Smolka

Symfonický orchestr Českého rozhlasu pra­videlně objednává skladby od současných au­torů a uvádí je ve světové premiéře.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

S vodníkem na Kampu – zábavná prohlídka pro celou rodinu

Pojďte se na chvíli proměnit na vodnickou rodinku a prozkoumejte při tom ostrov Kampu, Malou Stranu, Karlův most a samozřejmě Vltavu! Prohlídka je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let a zabývá se především legendami, spojenými s Vltavou, Karlovým mostem a vodou vůbec.
Praha 1, Praha

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.
Praha 1, Praha

Galerie UM – galerie Vysoké školy uměleckoprůmyslové

Galerie UM (dříve Galerie VŠUP) byla zřízena roku 2000 a od roku 2001 zde probíhá pravidelný výstavní provoz.
Praha 1, Praha

Pinkasova synagoga v Praze – památník obětí holocaustu

Gotická Pinkasova synagoga v centru Josefova je věnována památce obětí holocaustu z řad českých a moravských Židů, jejichž jména připomínají nápisy pokrývající zdi hlavní lodi synagogy a přilehlých prostor.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Rudolfinum

Kavárna s krásným interiérem nabízí snídaňové menu, studené a teplé pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje. Hosté mohou využít nabídky cateringových služeb v prostorách Rudolfina. Po rekonstrukci kavárna otevřela v únonu 2017.
Praha 1, Praha

Marina Ristorante – lodní restaurace na Alšově nábřeží v Praze

Tato "plovoucí restaurace" se nachází na obří lodi, která se dělí na spodní a horní palubu, odkud je krásný výhled na Pražský hrad a Karlův most. Kotvíí u Alšova nábřeží na Praze 1.
Praha 1, Praha

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.
Praha 1, Praha

Whisky Restaurant, Bar & Museum

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je velkolepým místem kombinujícím restauraci, bar a jednu z nejširších kolekcí whisk(e)y na světě. Naleznete nás přímo v historickém centru města vedle Staroměstského náměstí v rozlehlých podzemních prostorách na rohu Kaprovy a Maiselovy ulice.
Praha 1, Praha