Úvod > Kalendář akcí > Tomáš Kurečka - Soft Amazement

Tomáš Kurečka - Soft Amazement

Kdy 3. březen 2020 18:00 - 23. březen 2020 18:00 Společenské akce
Humorný, leč reálný pohled na současnou společnost Vám poskytne Tomáš Kurečka prostřednictvím obyčejných předmětů povýšených na luxusní rovinu.
Výstava Soft Amazement prostřednictvím předmětů, reprezentujících charakter a vkus fiktivní osoby relativizuje některá zacyklená témata společnosti jako je luxus, práce, osobní růst: sako se žraločí ploutví vystihuje charakter vypravěče. Dominantní zátěžový koberec, „povýšený“ na luxusní vyřezáním ornamentů, odkazujících se k perským kobercům se vztahuje mimo jiné k otázkám hranic mezi uměním a reprezentativní dekorací. Autoři projektu přistupují s nadsázkou k některým pojmům určité společnosti a poukazují na ně i s notnou dávkou vizuálního humoru.

DOPROVODNÝ PROGRAM VÝSTAVY:
12. 3. 2020 performance Karolíny Voleské v rámci Korzo Pragovka / Trnka & Ladrová, Kurečka, Institut Institut

Tragikomický scénář performance Karolíny Voleské “Inside” k projektu Soft Amazement máme možnost sledovat z povzdálí, jako by scéna nebyla ani určena k cizímu pohledu. Změť rutinních pohybů nás uvádí do konfrontace s vnitřním světem vypravěče, kde se každodenní prozaičnost střetává s imaginací.

23. 3. 2020 Synchronizované Dernisáže na Pragovce, v jejichž rámci proběhne také setkání s umělcem a závěrečná komentovaná prohlídka výstavy.


 
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2020