!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > The Plastic People of the Universe

The Plastic People of the Universe

Kdy 13. listopad 2019 19:30 - 22:00 Hudební a divadelní akce
The Plastic People Of The Universe – legenda kterou netřeba představovat.V tomto projektu – jak už název napovídá, se setkávají dvě z vůdčích osobností PPU: Jiří Kabeš (viola, theremin a vokál) a Joe Karafiát (kytara a vokál), doplněni o novou generaci muzikantů.
Program je složený z největších hitů skupiny (Magické noci, Podivuhodný mandarin, Muchomůrky bílé), doplněný o nové kompozice zejména z pera kytaristy Joe Karafiáta. Jedná se tak o ucelenou retrospektivu doyenů českého undergroundu a alternativní hudby, skupiny, která si po celou svoji kariéru udržuje jasnou uměleckou vizi a hudebně se vyvíjí k nezaměnitelnému výrazu, který si získává uznání po celém světě.

The Plastic People of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně. Skupina se nedala přimět k ústupkům a kompromisům s tehdejším režimem, což je připravilo o profesionální licenci a přivádělo stále více komplikací s úřady. Systematická perzekuce vyvrcholila v roce 1976 uvězněním několika členů.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019