!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > The Best of. To nejlepší ze sbírek Západočeské galerie v Plzni
The Best of. To nejlepší ze sbírek Západočeské galerie v Plzni
">
1.10.
16.1.
+ Přidat foto
Výstavy

The Best of. To nejlepší ze sbírek Západočeské galerie v Plzni

  • 1. říjen 2021 – 16. leden 2022
Západočeská galerie v Plzni je takřka jedinou krajskou galerií v ČR, která dosud nemá z prostorových důvodů stálou expozici, v níž by veřejnosti představila své kvalitní sbírky.

Také z těchto důvodů jsme se rozhodli připravit na rok 2021 výstavu, která by naznačila, jak by taková stálá expozice, plánovaná do prostor nové budovy Západočeské galerie, mohla vypadat. Prostřednictvím stálé expozice se lépe buduje identita instituce, navazují intenzivnější vztahy s veřejností a v neposlední řadě rozvíjí edukační charakter jejich programů, určených zejména pro děti, školní mládež a rodiny.

Výstava navazuje na některé naše předchozí výstavní a publikační projekty, které byly zaměřeny na významné umělecké kolekce ze sbírek Západočeské galerie v Plzni, jakými byly například umění 19. století, umění doby fin de siècle, český kubismus, meziválečná moderna a umění 60. let. Do této kategorie rovněž patří publikace vydaná v edici Director's Choice londýnského nakladatelství Scala, která v ředitelském výběru představila klíčová díla Západočeské galerie v Plzni od 14. do 20. století.

Koncept výstavy je založen na výběru výrazných osobností s významným přínosem do regionálního, českého a v některých případech i evropského umění 19.–20. století, které jsou v reprezentativním zastoupení ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni. Prostřednictvím jejich děl (autorských kolekcí) budou představeny na historickém půdorysu dvou století vývojové tendence v českém výtvarném umění, preference jednotlivých žánrů jak z hlediska akademického členění na nízké a vysoké umění, tak i z pozice pozdějších hodnotových změn, které nastolila evropská moderna, ale nakonec i proměny akvizičního programu naší instituce v kontextu oficiální kulturní politiky někdejšího Československa a později nově vzniklé České republiky.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Mansfelda

Restaurace U Mansfelda

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Hotel Wellness Gondola

Hotel Wellness Gondola

Plzeň, Plzeňsko a Český les