Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Thajský box Como – 3 gym
Sportovní akce

Thajský box Como – 3 gym

Třinec má silnou základnu rekreačních bojovníků a také základnu závodníků Thajského boxu. Ti si pro vás připravili exhibiční ukázky tohoto umění a soutěže pro děti.
A co to Thajský box vlastně je? Thajský box, v originále Muay Thai, je v Thajsku, zemi svého původu, národním sportem. Vyučuje se povinně na všech stupních školského systému včetně mateřských škol. Malí Thajci tak často začínají trénovat už od tří let věku. Od 60. let a zejména pak pod vlivem akčních trháků z 80. let v čele s filmy Jeana Clauda Van Damma jako Kickboxer, Karate Tigr, Krvavý sport a další a díky vlivu japonské soutěž K-1 začal thajský box pronikat do celého světa. Kořeny thajského boxu sahají hluboko do minulosti a jeho počátky bývají spojovány s počátky samotné thajské civilizace.

Původně byl součástí obranného umění thajských vojáků. Jako sportovní odvětví má kořeny ve 14. století, kdy se oddělila sportovní větev od větve bojové. Thajský box je nazýván „Uměním osmi končetin“. Toto označení vychází z širokého repertoáru techniky, které se v boji používají. Patří sem údery rukama, nohama, lokty a koleny.
Thajský box je ve své ryzí podobě úzce spojen s životní filosofií.

Provozovatel

Třinec

náměstí T.G.M.
739 61 Třinec
Tel.:
+420 558 387 142
Email:
marketing@trisia.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.trisia.cz
GPS:
49,677631 18,670790
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Jazzová vilijóvka

Sváteční vilijóvka pod taktovkou těšínských jazzmanů.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Plstění vánočních ozdob z ovčí vlny

Tříhodinový kurz mokrého a suchého plstění ovčího rouna vhodný pro dospělé a náctileté.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vilijóvka s kapelou

Sváteční vilijóvka populární těšínské kapely.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vánoční tradice v Těšíně

Adventní čas v Těšíně je naplněn koledami, vánočními trhy, společným setkáváním a sváteční atmosférou blížících se svátečních dnů. Přijďte si užít akci "Vánoční tradice", která se uskuteční na obou březích řeky Olše – v Českém Těšíně i Cieszynie.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Muzeum Třineckých železáren a města Třince

Muzeum Třineckých železáren a města Třince v současné době spravuje tyto výstavní prostory – stálou expozici, tři místnosti pro konání krátkodobých výstav a Galerii Na schodech. Stálá expozice představuje návštěvníkům chronologicky, podrobně a poutavě vývoj a rozvoj dějin Třineckých železáren a měst
Třinec, Moravskoslezský kraj

Dopřejte si relax a blahodárné účinky masáží v Třinci

Ajurvédská masáž Garshan, masáž lávovými kameny, lymfodrenáž a anticelulitidní zeštíhlující masáž další.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Zimní stadion – Werk Arena Třinec

Werk aréna není jenom název stávajícího zimního stadionu a domácího stánku extraligových hokejistů Třince, ale také název moderní víceúčelové haly, která je sportovním a kulturně-společenským centrem města.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít letní, nebo zimní dovolenou v turistické oblasti Těšínské Slezsko s heslem: více zážitků za méně peněz!
Třinec, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Včeláska – zdravé vánoční cukroví

Ručně dělané vánoční cukroví z těch nejkvalitnějších surovin bez lepku a bez cukru, ale se spustí lásky. Dle domluvy lze cukroví objednat také ve verzi bez ořechů, Regan nebo bez laktózy.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Kopečková

Marek Žyla absolvoval různá školení v Itálii, převážně pak v Bologni, Miláně a Rimini. Po 15 letech snů, příprav, studia se to konečně povedlo a s manželkou Žanetou otevřeli v Třinci Kopečkovou.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Hotel Vitality – hotel ve Vendryni

Hotel Vitality se nachází ve Vendryni v podhůří Těšínských Beskyd v těsné blízkosti turistických tras a CHKO Beskydy. Hotel poskytuje široké zázemí firmám, sportovně založené klientele i rodinám s dětmi. Hotel disponuje unikátním dvoupatrovým wellness.
Vendryně, Moravskoslezský kraj

Penzion a restaurace Mlýn Ropice – útulné ubytování uprostřed přírody

Užijte si dovolenou nebo si zpříjemněte služební cestu v útulném Penzionu Mlýn v Ropici s nádechem starého vodního mlýnu, který se nachází v krásném lesnatém prostředí přímo pod golfovým areálem.
Ropice, Moravskoslezský kraj