Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Terezínská cihla 2019
Společenské akce

Terezínská cihla 2019

Letos vás již počtvrté přivítáme v terezínské pevnosti, kde si s dětmi, rodinou, přáteli, kolegy, nebo sami můžete vyzkoušet hod naší cihlou šancovkou a přitom si poslechnout pěknou muziku.
Ve sportovní části si můžete vytvořit rekord v hodu terezínskou cihlou šancovkou (7,5 kg) a případně se stát i Mistrem ČR v této disciplíně. Hudební část (rockové a drum&bass pódium) se bude prolínat celým odpolednem a pokračovat až do nočních hodin.

Akci letos odstartuje nově vzniklá kapela BETELGEUSE ORCHESTRA z Litoměřic, která hraje melodický alternativní metal a zaujme vás hlasovým rozsahem zpěvačky. Klasický rock vám zahraje kapela MORGANA. Byť se jedná o poměrně novou kapelu, tak se zde sešla parta zkušených hudebníků, kteří vás zaujmou svým uměním. Skotské dudy rozezní Terezín a to v podání gaelic-rockové kapely CLAYMORE! Přijďte si zatančit na melodie inspirované skotskou a irskou hudbou.

Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos přijede šermířský spolek Lanistae Liberi Pragenses, který usiluje o obnovu původních evropských bojových umění a zaměřuje se na dobový šerm podle Dardiho tradice (Boloňské školy). Předvedou vám svoje umění, odvahu a postřeh.

V rámci edukativního programu budou zdarma, po dobu akce, organizovány 20-ti minutové prohlídky podzemí s odborným výkladem historiků z Terezína. Dozvíte se zde zajímavé informace o historii pevnosti a projdete se temnými cihelnými chodbami.

Hasičský ples

Hasičský ples s bohatou tombolou ve Žďárci u Seče – okres Chrudim, k tanci a poslechu hraje kapela Arkáda.
Seč, Plzeňský kraj

Přehrady Fest 2023 – Seč 2023

Šestý ročník populárního rodinného festivalu, který myslí nejen na dospělé, ale stejně tak i na děti, zůstane v roce 2023 věrný Vranovu, Seči a Veselí nad Lužnicí. Příští rok to rozbalí na břehu přehrad hvězdy jako WOHNOUT, Horkýže slíže, Pokáč, UDG a mnoho dalších.
Seč, Pardubický kraj

Sázavafest 2023

21. ročník hudebního festivalu Sázavafest se koná 20. – 22. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.
Světlá nad Sázavou, Kraj Vysočina

Masopust v Chotěboři

Zveme vás na masopustní průvod a veselici, vycházíme v 15 h od SeneCura směr náměstí T.G.M. a ke kostelu. V areálu za kostelem budou připraveny disciplíny pro děti, občerstvení a program. Masky vítány!
Chotěboř, Kraj Vysočina

Empírový kostel sv. Františka Serafínského v v Golčově Jeníkově

Děkanský kostel sv. Františka Serafínského na severním konci náměstí tvoří jednu z dominant Golčova Jeníkova.
Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina

Budova radnice Golčův Jeníkov

První radniční dům založil v Jeníkově již Martin Maxmilián Goltz v 2. polovině 17. století. Z kamenné barokní radnice vystavěné o století později se až na věžičku a zbytky zdiva nedochovaly téměř žádné pozůstatky. Současný vzhled významně ovlivnily rekonstrukce v 19. století.
Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina

Židovský hřbitov Golčův Jeníkov

Židovský hřbitov v Golčově Jeníkově patří k nejstarším v Čechách. Podle historických odhadů byl založen již ve 14. století. Leží asi 0,6 km západně od města, chráněný dva metry vysokou kamennou zdí.
Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina

Židovská synagoga a židovská čtvrť Golčův Jeníkov

První písemný doklad o existenci synagogy v Golčově Jeníkově pochází z roku 1659, původně dřevěná. Po několika požárech byla v roce 1873 postavena nová synagoga v novorománském slohu.
Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace U Mnicha

Toužíte po klidném prostředí, krásné přírodě či aktivním odpočinku? Přijeďte strávit dovolenou, víkend nebo odpoledne s rodinou či přáteli do rodinného penzionu na okraji Železných hor.
Vilémov, Kraj Vysočina

Pivovar Tupadly

Rodinný Pivovar Tupadly obnovil řemeslnou výrobu piva v obci Tupadly u Čáslavi od července roku 2020. Navázal tak na tradici původního pivovaru, který byl dostavěn roku 1931 pro F. J. Auersperga a jehož provoz skončil v roce 1961.
Tupadly, Středočeský kraj

Hotel Grand v Čáslavi

Počátky domu se datují až k létům okolo roku 1522. Hostinec zde fungoval od roku 1814, později vznikl sál, kde vystupovali místní ochotníci. Hotel již dlouhodobě nesloužil svému účelu. Od roku 2017 zde opět funguje restaurace a společenský sál a od června 2018 byla otevřena ubytovací část.
Čáslav, Středočeský kraj

Restaurace a penzion Česká koruna Čáslav

Restaurace a penzion Česká koruna v Čáslavi je podnik s tradicí od roku 1870, který nabízí možnost využít příjemné prostředí restaurace k pořádání různých akcí.
Čáslav, Středočeský kraj