!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Templářské slavnosti ve Vsetíně
Templářské slavnosti ve Vsetíně
"> "> ">
17.8.
+ Přidat foto

Templářské slavnosti ve Vsetíně

Kdy 17. srpen 2019 14:00 - 21:30 Historické a vojenské akce
Jedinečnou atmosféru středověku a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé nabídne tradiční akce s názvem Templářské slavnosti, jejíž 9. ročník proběhne v sobotu 17. srpna na vsetínském zámku a hvězdárně.
Těšit se můžete na vystoupení šermířských skupin, středověkou hudbu, ohňovou show a také výborný guláš od vyhlášeného šéfkuchaře Karla Jurčíka i další bohaté obhčertvení. Slavnosti organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s Domem kultury Vsetín a dalšími partnery.

Jak už napovídá název, akce je připomínkou templářské minulosti Vsetína. Rytířský řád zde působil krátkou dobu, ale výrazně se podílel na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Ostatně i první zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny vydané v roce 1308.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Nová radnice Vsetín

Hotel Nová radnice Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Restaurace Snaha Vsetín

Restaurace Snaha Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Horská chata na Vsackém Cábu

Horská chata na Vsackém Cábu

Vsetín, Východní Morava